Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek igénytelen dolog...

Szerintetek igénytelen dolog ékezet nélkül írni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 22:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
80%

#21 vagyok nekem azért okoz nehézséget mert gagyi a telóm és nehéz javítani amit már leírtam :/ és sokat kommunikalok telefonon írásban.

Nyilvan ha valami művészi dologra akarom használni a nyelvet oda tudok figyelni de az már a L'art pour L'art. A nyelv számomra inkább eszkoz.

2021. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
46%

Nálam attól függ, hogy hol/kinek/mit ír az illető. Például a páromnak van, hogy én is csak gyorsan ékezetek nélkül dobok egy sms-t menet közben, hogy "mindjart az allomason vagyok" vagy hasonló. Vagy ha épp megbeszélésem van, és valaki hívogat, akkor is gyorsan válaszolok, hogy "megbeszeles, visszahivlak majd" mert ezekben az esetekben igen, számít nekem az a pár másodperc - na meg ezekkel az emberekkel van olyan viszonyom, hogy ne akadjanak fenn ilyesmiken. (Sőt, ilyenkor becsúszik egy-egy elütés is, pl. rendszeres a "hogx" nálam valamiért.)

Én igazából azt nem értem, mikor egy hosszú és nyilvánosan megosztott szöveget írnak meg így. Ha siet, miért akkor fog bele egy hosszabb novellába? Meg nekem a publikus megnyilvánulás azt jelenti, hogy kicsit igényesebben írom, átfutom hogy van-e benne hiba.

De alapvetően nem nézek le emiatt embereket, lehet bármi oka rá.

2021. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%
Betiltanam az ekezeteket, es lelonem aki kitalalta.
2021. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
52%
Inkább idegesítő.
2021. okt. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nem baj ha nem irnak ekezetet nem zavaro egyaltalan dik helo xd
2021. okt. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
42%
Igénytelenség.
2021. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

Bro mobilon helyesírás javító se dísznek van ha ennyire időigényes az ékezet. Ha fogalmazni nem tud az már mindegy ékezettel. Gépen max hivatalos emailhez vagy dokomentumhoz kell.


Max lusta, de ennyi.

2021. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
not modesty
2021. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
66%
Ha valakinek vannak ékezetek a billentyűzetén és szándékosan nem használja őket, azt én pont ugyanúgy igénytelenségnek tartom, mint azt, hogy egyesek soha nem tanulnak meg helyesen írni és kitenni a mondat végére az írásjeleket. Nem azon szoktam fennakadni, amikor véletlenül egy-egy elgépelés is ottmarad a szövegben. Engem az zavar, ha valaki azon a pár másodpercen problémázik, amennyi idő alatt az ékezeteket is használhatná. Amíg olyan fontos neki az a néhány pillanat, addig rakja el a telefonját és ne írogasson senkinek.
2022. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!