Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább örökbefogadás, mint...

Inkább örökbefogadás, mint abortusz? Többi lent.

Figyelt kérdés

A párhuzam arra vonatkozik, hogy ha valaki harmadik gyermeket szeretne, de mondjuk már idős és nagyobb a rizikó genetikai betegségekre.


Én 25 éves vagyok, és 35 éves koromig biztosan nem lesz 3 gyermekem, de szeretnék.


Én nagyon félek a genetikai rendellenességektől, a húgom is értelmi sérült, és anya csak 26 volt akkor.


Számomra szimpatikusabb gondolat örökbefogadni, mint egy esetleges abortuszt kockáztatni. Nem tudnék felnevelni egy születése óta beteg gyermeket. Persze később is kiderülhet bármi, de ha az anyaméhben már látszana a gond, biztosan nem vállalnám.


Rengeteg árva gyermek van, akik megérdemelnek egy szerető otthont. Nem feltétlen kell sok gyermeket szülni, ha valakinek van kedve örökbefogadni.


Azontúl én természetesen úton nem szülhetek, így egy harmadik terhesség nagy rizikó lenne már, a császártól is félek, de mindenképp szeretnék két saját lurkót.


De majd az élet dönt, egyelőre csak álmodozom. 30 éves korom előtt biztosan nem fogok szülni, mert még tanulok, utána meg dolgozni kell 1-2 évet legalább.


Mit gondoltok?



2021. okt. 10. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez nekem zavaros. Miért kellene 3 gyereket szülnöd 35 éves korod előtt?

Miért írod mindezt úgy, mintha valaki kényszerítene arra, hogy gyerekeket szülj? Ha te az örökbefogadást tartod a legjobb megoldásnak, akkor fogadj örökbe, ez egy nagyon jó dolog, megmented egy gyermek életét. Ehhez rajtad és a párodon kívül senki semmi köze, és nem is értem, hogy mi a kérdés.

2021. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Egészséges kisgyereket nehéz örökbe fogadni. Feltételezés, hogy ha beteg gyermeket sem szeretnél (ami szerintem érthető, nem azért mondom), akkor roma gyereket sem szívesen vennél magadhoz, és kusbabában gondolkozol. Ezzel nagyon lecsökkennek a lehetőségek az örökbe fogadásra. Az alap gondolat nem rossz, de valahogy nem teljes a kép.
2021. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még olvasgass az örökbefogadàsról. Kicsit úgy tűnik, mint ha azt gondolnàd csak bemègy és vàlasztol. De persze a gondolat szép, hogy segitesz egy kis àrvàn.
2021. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra sem egyértelmű. Miért gondolod hogy pont a harmadik lesz beteg? Mert idősebb leszel? Egyáltalán nem biztos higy az lesz csak mert a testvéred az.

Amúgy ma 5 év kb mire kapsz egy babát ha éppen fehéret és egészségesen akarsz.

Ha nem zavar higy cigány, beteg, vagy nem csecsemő hanem idősebb (sokan egyértelműen babát akarnak nem 8 évest aki már nem biztos hogy anyának/apának fogja hívni)akkor hamarabb m3gkaohatjátok, 2-3 év után is.

Ma ez a helyzet. Azt olvastam hogy most növelni akarják az ezzel foglalkozó szakemberek számát hogy gyorsabb legyen az egész, hát meglátjuk mi lesz.

2021. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy baja lesz a gyereknek 35 éves korod után, ahogy az sem, hogy a korábban születők egészségesek lesznek.

Az örökbefogadás elég hosszadalmas idő, másrészt meg a mai világbam minek egy családba 3 gyerek? Ha ennyire izgulsz, akkor legyen 2.

2021. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Annyi sanyarú sorsú gyerek van, hogy aki hajlandó örökbefogadni, annak csak azt kellene tenni szülés helyett
2021. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hogy tisztába tegyük a dolgokat: 3 gyereket szeretnénk, mert ez a vágyunk. A húgomnak nem lesz gyereke, a vőlegényemnek még testvére sincs, így unokatesóik nem lesznek, ami szerintem nagyon szomorú dolog, és mi nagycsaládra vágyunk.


Igen, tudom hogy semmi garancia semmire. Sem arra hogy 35 előtt egészséges gyerekeket szülnék, sem arra hogy 35 után már nem. A betegségek esélye viszont szignifikánsan nő később. Emiatt inkább nem kockáztatnék.


És nem Kell 3 gyereket szülnöm 35 előtt szimplán csak mert nagycsaládra vágyunk, de ez már most láthatóan nem megoldható 9 év alatt. Pontosan azért mert a mai világban az anyának muszáj visszamennie dolgozni 2 szülés között, hacsak nincs nagyon tehetős férje.


Mi milliókat azért nem fogunk keresni, de 3 gyerekhez elég lesz.


És 30 felett genetikai tanácsadásra biztosan elmennénk stb.


Ami az örökbefogadást illeti: nem vagyok tájékozatlan, tudom milyen alapfeltételek kellenek hozzá és azt is, milyen gyötredelmesen hosszú út. De 10 év múlva lehet másképp lesz és gyorsabb is.


A vőlegényemmel mindketten voltunk TM mentorok és önkéntesek is, foglalkoztunk/foglalkozunk gyerekekkel és nem csak fehér gyermekekkel. Roma származású gyermeket is örökbe fogadnánk, viszont igen, egészséges gyerkőcöt szeretnénk, aki 2 év alatti. 2 éves kor felett nem igazán hozható már létre igazi, biztonságos kötődés, emiatt szánalmasnak tartom, hogy nem tudják gyorsabban intézni az örőkbefogadási procedúrát. De ez csak 1 vélemény.

2021. okt. 10. 20:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó hogy kinéztél egy babát és az telik 5 évbe, tehát 5 és ves lesz mire megkapod. Hanem arról hogy évekbe telik mire eldöntik hogy egyáltalán alkalmas vagy e rá. Ismerek párt aki babát kapott, 5 évbe tell.

Összességében erre csak azt tudom mondani hogy teljesen felesleges ezen agyalnod mivel úgyse úgy alakul az élet ahogy eltervezzük. Én is hármat szerettem volna de valószínű egy sem lesz. Nem lehet kiszámítani mit hoz az élet. Lehet hogy a párkapcsolatod nem lesz már olyan hogy mégegyet vállalj. Nem tudni. Ha úgy gondolod meg mindig akkor meg fogadj örökbe. Majd meglátod. Én személy szerint biztos megprobálkoznék egy sajáttal.

2021. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as: mégis miért kell azt hinni,hogy egyáltalán nem értek a témához. Tudom mennyi mindent várnak el, és azt is, hogy sok időbe telik.


Tanulj már meg olvasni...2 sajátot mindenképpen szeretnénk. Igen, az is benne van a pakliban, hogy majd a párom nem akarna harmadikat (erre sok esélyt nem látok), de ennyi erővel a 3. világháború is eljöhetne. És mivel az örökbefogadás nem egyszerű, miért nem érdemes évekkel előre átgondolni???


Pl: házasnak kell lenni, albérletben nem lakhatunk stb... erre sokan nem gondolnak!

2021. okt. 11. 06:48
 10/14 A kérdező kommentje:
Ismerőseim hivatásos nevelőszülövé váltak, 3 év után kaptak két 1,5 évea fiút. Természetes úton nem lehetett több gyermekük.
2021. okt. 11. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!