Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább örökbefogadás, mint...

Inkább örökbefogadás, mint abortusz? Többi lent.

Figyelt kérdés

A párhuzam arra vonatkozik, hogy ha valaki harmadik gyermeket szeretne, de mondjuk már idős és nagyobb a rizikó genetikai betegségekre.


Én 25 éves vagyok, és 35 éves koromig biztosan nem lesz 3 gyermekem, de szeretnék.


Én nagyon félek a genetikai rendellenességektől, a húgom is értelmi sérült, és anya csak 26 volt akkor.


Számomra szimpatikusabb gondolat örökbefogadni, mint egy esetleges abortuszt kockáztatni. Nem tudnék felnevelni egy születése óta beteg gyermeket. Persze később is kiderülhet bármi, de ha az anyaméhben már látszana a gond, biztosan nem vállalnám.


Rengeteg árva gyermek van, akik megérdemelnek egy szerető otthont. Nem feltétlen kell sok gyermeket szülni, ha valakinek van kedve örökbefogadni.


Azontúl én természetesen úton nem szülhetek, így egy harmadik terhesség nagy rizikó lenne már, a császártól is félek, de mindenképp szeretnék két saját lurkót.


De majd az élet dönt, egyelőre csak álmodozom. 30 éves korom előtt biztosan nem fogok szülni, mert még tanulok, utána meg dolgozni kell 1-2 évet legalább.


Mit gondoltok?



2021. okt. 10. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Más a nevelő szülő és az örökbefogadó szülő.
2021. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nevelőszülőként előbb kap az ember gyereket. És abban a tekintetben nagy különbség nincs, hogy a nevelőszülőknél lévő gyerekeket nem feltétlen fogadják örökbe majd mások, sőt. De nevelőszülőknél még mindig jobb mint árvaházban. Magyarországon gyalázat a helyzet, és egy nevelőszülő is tud olyan jó lenni, mint egy örökbefogadó. Főleg ha pici kortól neveli a gyerekeket.
2021. okt. 11. 14:50
 13/14 A kérdező kommentje:
És az nem volt állapot, amikor nevelőszülőknél 5-10 gyerek volt egyszerre... mint mondtam, ismerősöméknél csak 2 van.
2021. okt. 11. 14:53
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

8 vagyok, erre a mondatodra reagáltam, hiszen 2 év alatti is örökbefogadhatsz: "2 éves kor felett nem igazán hozható már létre igazi, biztonságos kötődés, emiatt szánalmasnak tartom, hogy nem tudják gyorsabban intézni az örőkbefogadási procedúrát."

Amúgy meg valóban teljesen más a nevelőszülőség. Ott nem döntheted el higy milyen gyerek menjen, nem válogathatsz. Csak azt döntheted el hogy mennyi gyereket vállalsz. És a gyereket bármikor elvihetik mivel nem a tiéd. Ez akkor gáz ha elkezdesz kötődni hozzá.

2021. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!