Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon sokat...

Mit tegyek, ha nagyon sokat költök?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan sokat költöttem az elmúlt időszakban, hogy az már bőven nem normális, leírni sem merem, mennyi pénzt töltöttem fel a kártyámra két hónappal ezelőtt, amiből mára száz ezer forint maradt meg. Megtehetem, hogy ennyit költsek, nem megy el semmiből ez az összeg, viszont tudom, hogy a velem egykorúak 99% -a ezt nem engedheti meg magának (meg amúgy más korosztály sem) és ezért gyötör a bűntudat, nagyon rosszul érzem magam miatta.

Itt most a ruha, szépségápolás, lakberendezés és efféle kiadásokról van szó, nem pedig ételről vagy számlákról.

Ti hogyan szoktatok spórolni? Hogy álljátok meg, hogy ne vegyetek meg valamit, ami nagyon tetszik, és bár drága, de megtehetitek, hogy ennyit adjatok ki rá?

Inkább tehetősebb emberek véleményére és válaszára vagyok most kíváncsi, nem pedig azokéra, akik kevés pénzből gazdálkodnak egy hónapban.



2021. okt. 27. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ezekre a dolgokra nincs szükségem. Nem tesznek boldogabbá, mint amilyen most vagyok. Nincs értelme megvennem őket. Plusz megkímél attól a fáradtságtól, hogy folyton keresgêljen kelljen új dolgokat. Ehelyett ezerszer értelmesebb dolgokra tudom fordítani a felszabadult időmet:)

Sok volt a dolog, bocsi!

2021. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig megkérdezem magamtól, hogy "szükségem van erre?"

És az alapján döntök.

Nézd meg az Egy boltkóros naplója című filmet, hátha segít:)

2021. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt sok, köszönöm a kedves és hasznos választ. ❤️
2021. okt. 27. 20:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, holnap megnézem! :)
2021. okt. 27. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem kicsit elvagy úgy amúgy szállva magadtól, mert rengeteg a gazdag ember is.

Amúgy minek akarsz spórolni ha nem is szükséges? Tehát egyáltalán minek jut eszedbe? Mert másnak kevesebb van neked azért kéne spórolni?


Provokatív ez a kérdés önmagában, de nem jelentem.

2021. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes pl felírni minden alkalommal, hogy mit vettél és mennyiért. És mondjuk félévente összesíteni. Ilyenkor elgondolkodtató szerintem, hogy abból az összegből elutazhattál volna egy egzotikus országba akár. Vagy beiratkozhattál volna egy olyan tanfolyamra, ami minőségbeli változást hozhat az életedbe. Én pl a lézeres szőrtelenítéssel vagyok így. Hogy milyen drágának találom, de ha meggondolom, milyen baromságokra tudtam pénzt kiadni régen, abból már mindenem csupasz lehetne. 😱

Szóval szerintem nagyon sokat segít, ha látod leírva a kiadásokat.

2021. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami ilyen "bevételeket-kiadásokat" nyilvántartó alkalmazást szedj le, hozz létre kategóriákat, szorgalmasan minden tételt könyvelj egy hónapig, aztán ülj le hónap végén és nézd meg: "na lássuk, mi volt teljesen felesleges?".

A sok felesleges cuccot el is adhatod hogy megtérüljön valami.

Dolgozz ki tervet, hogy ezután mit teszel, hogy ne költs sokat és ne vegyél szükségtelenül semmit, vagy egyre kevesebbet vegyél.

Tudatos Vásárlók Egyesülete oldalán is biztos lehet jó írásokat találni ezzel kapcsolatban.

2021. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom úgy, hogy el lennék szállva magamtól. Tudom, hogy sok a gazdag ember is, de nem az én környezetemben.

És egyszerűen sz*r érzés, hogy míg másnak fedél sincs a feje felett, én ilyen drága dolgokra költöm a pénzt. Szoktam egyébként adományozni is, a hajléktalanoknak is mindig adok, de ezzel sem enyhül a bűntudatom.

Köszi, ha nem jelented, őszintén nem provokatív kérdésnek szántam. Sajnálom, ha annak hat, és tudom, hogy furcsa ilyen kérdést látni az oldalon, mert pont a szerényebb körülmények között élő emberek szoktak segítségért fordulni, és remélem nem keltek senkiben rossz érzést amiatt, hogy az én problémám meg az, hogy nem tudom visszafogni a vásárlást. Ezért is kértem, hogy hozzám hasonló anyagi körülmények között élő emberek válaszoljanak, mert ők jobban átérzik azt, amit én érzek. Tök érthető, hogy mások nem tudjàk megérteni, amit ilyenkor érzek.

Most már nem igazán fogok válaszolgatni, de előre is köszi minden hasznos választ.

2021. okt. 27. 21:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Közben jött még több is, köszönöm nektek. ❤️
2021. okt. 27. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne spórolhatna valaki csak azért, hogy egy új készséget sajátítson el? A spórolás nem feltétlenül kell kizárólag anyagi szükséglet legyen.
2021. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!