Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon sokat...

Mit tegyek, ha nagyon sokat költök?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan sokat költöttem az elmúlt időszakban, hogy az már bőven nem normális, leírni sem merem, mennyi pénzt töltöttem fel a kártyámra két hónappal ezelőtt, amiből mára száz ezer forint maradt meg. Megtehetem, hogy ennyit költsek, nem megy el semmiből ez az összeg, viszont tudom, hogy a velem egykorúak 99% -a ezt nem engedheti meg magának (meg amúgy más korosztály sem) és ezért gyötör a bűntudat, nagyon rosszul érzem magam miatta.

Itt most a ruha, szépségápolás, lakberendezés és efféle kiadásokról van szó, nem pedig ételről vagy számlákról.

Ti hogyan szoktatok spórolni? Hogy álljátok meg, hogy ne vegyetek meg valamit, ami nagyon tetszik, és bár drága, de megtehetitek, hogy ennyit adjatok ki rá?

Inkább tehetősebb emberek véleményére és válaszára vagyok most kíváncsi, nem pedig azokéra, akik kevés pénzből gazdálkodnak egy hónapban.



2021. okt. 27. 20:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is őszintének éreztem a kérdést, nem provokatívnak. Megértem az érzéseidet teljesen. Én akkor éreztem így, amikor egy "drágább, csodát ígérő készítményt" vettem meg annak reményében, hogy "majd enyhíti betegségem tüneteit" - azt gondoltam: "a nyugdíjas néni, aki küzd hogy a havi gyógyszerét meg tudja venni mit gondolna erről".

Én javasoltam a "táblázatos módszert".

2021. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Menjél átlagmelósnak minimálbérért, máris nem lesz mit elköltened és a gond megoldva.
2021. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igényből is van egészen nemes meg egészen idióta, és egy nagyon széles skála a kettő közt. Ezen érdemes egy képzeletbeli vonalat húzni, hogy ne idióta igényekre menjen az a pénz, ami a nemesebb célok közt jobb helyet találna magának.
2021. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!