Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha kamasz lányként engem...

Baj, ha kamasz lányként engem vonz ez a fajta élet, életstílus?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan elítélik az olyan nőket, akik (főként) a pénz miatt házasodnak, vagy ismerkednek. De én valahol megértem őket és azt vettem észre, hogy én is szívesen ismerkednék így... Pedig 17 vagyok, tehát nem lehet azt mondani, hogy kiöregedtem volna és nincs más kilátásom.


De itt van a nagynéném, aki anno 22 évesen hozzáment egy amerikai üzletemberhez és gyereket is szült neki. Életében nem dolgozott, mégis elképesztő luxusban él (azóta már a 3. férjével). Magyarországon/Európában május végétől szeptemberig van, olyankor is utazgat, hajóznak a barátnőivel, vagy a lányával és voltam most én is velük 2 hetet nyaralni, egyszerűen mintha nem is "normális" életet élnének, náluk a pénznek nincs értéke.

Vagy van egy barátnőm, neki az anyja ilyen. Évekkel ezelőtt elvált a férjétől, most egy francia pasinak a menyasszonya, ingázik Párizs-Monaco-Budapest között, a barátnőmnek meg vettek egy lakást Budán érettségi után, oda költözött át. De ott is minden a legminőségibb, a konyhában az egész felület gránitból van, a fürdőszobába a dolgokat Olaszországból hozatták, a padló is eredeti fa, meg az összes bútorról ordít, hogy nem az itteni Ikeából lett beszerezve. Meg pl. a pasi nagy autógyűjtő, nyáron több autója lett elhozva Magyarországra, de mondta a barátnőm, hogy ezek a kocsik már sosem mennek vissza Franciaországba, valószínűleg az anyja eladja őket úgyis szép lassan. Neki is, meg az anyjának is kész gyűjteménye van a Chanel, Dior táskákból, a gyémánt ékszereit "kövecskéknek" hívja, szóval ez nem az a szint, mikor instagramos reklámokból valaki kicsit jobban megszedi magát és tud villogni a Michael Kors cuccaival, vagy a Guess órájával...


Az anyám szerint meg az a nő egy gazdasági bűnöző lassan, mert nyilvánvaló mindenkinek, hogy nem szerelemből megy hozzá a 68 éves vőlegényéhez. De én ezt nem érzem ennyire elítélendőnek, vagy rossznak. Valahol szerintem mindenki ilyen életet kíván magának... Ahol nem azon kell aggódnia, hogy eltudja-e indítani az életben a gyerekét, vagy maximum annyival tudja segíteni, hogy egy hitelnek az önerő részét odaadja neki 28-30 éves korára.

Az én anyám egész életében tanult, keményen dolgozott, és igaz, hogy nem élünk rosszul, de olyan luxusban sem, mint a nagynénémék, vagy a fent említett barátnőmék. Pl. valószínűleg ha lediplomázom majd, kapni fogok lakást, de a plafon az a 30 millió lesz és az is úgy, hogy a nagyszüleim is beszállnak az eladott nyaralójukból megmaradt pénzzel. Vagy ha megcsinálom most a jogsit, nem új elektromos Mercedest kapok, hanem az anyám 1 éve garázsban álló régi autóját, ami eléggé "fapados". Szóval mi sem élünk rosszul, úgy kb. a középosztályba tenném magunkat, de én ennél többre vágyom. És lehet mondani, hogyha szorgalmas vagyok (az vagyok amúgy), akkor elérem az álmaimat, de valljuk be, hogy elég nagy mázli is kell a kemény munka és tanulás mellett ahhoz, hogy valaki olyan szinten élhessen, saját erőből. Meg szívesebben tölteném az életemet, éveimet stresszmentesen, nyugiban, nem úgy, hogy 24 órából 10-et dolgozom és mellé még itthon is emailezek, telefonálok nonstop, ahogyan az anyám teszi és örülünk, ha évente 2x5 napra eljutunk nyaralni, pihenni.


Baj, ha így gondolkozom?


2021. nov. 28. 22:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a legtöbb váalszolónak fingja sincs arról, hogy miről beszél...

Mert az jobb, hogy egy átlag pasas mellett megöregszik, meg ott pont ugyan úgy kiszolgálná, mert az átlag pasik aztán arról híresek, hogy milyen csuda jó emberek... Mintha a gazdagok csak rossz és rosszándékú emberek lehetnének... Hányingerem van a képmutatásotokról... Ne hogy véletlenül más sorsa legyen ennek a lánynak, mint mindenkinek, nehogy ő egy legyen a 10.000-ből akinek ez sikerült... Persze, gondolja meg, mérlegeljen, meg az építő kritika is hasznos amit írtatok, de támogatni is kell, ha ő azt akarja...

Le lehet pontozni, kicsit sem érdekel, kicsit sem ér semmit...


28/F

2021. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy mindenki szeretne így élni. De figyu annak örülj, hogy anyádék ezeket is megtudják/ megadják neked.

Én a béka segge alóli fos maradékból jövök, mindent magamnak kellett előteremteni, albérleti díj, ruhák stb , vett.házat persze hitelre, kocsi még fapados sincs, jogsi meg a kanyar után se. Jött a kovid minden eddigi reményem h nekem.lesz autóm.srb szerte foszlott. Most keresem azt a kva varangyot h legalább mint régi jóbarát az ő segge alá menjek vissza

2021. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem és a húgom is így él. Az unokatestvérem egy tehetetlen, életképtelen szar azért, semmihez sem ért, mégis luxusban van...utálja mindenki még a saját fia is.


Húgom meg nem tehet róla, mert beteg és a barátja tartja el jó körülmények között.


Szóval attól függ az egész, hogy végül is te milyen értéket képviselsz egy férfinak, azért hogy el tartson...nagyon sok nőt ismerek aki soha nem akarna így élni... És persze a másik véglet is van sok.

2021. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobban esne reggelente kivenni a Chanel táskát a gardróbomból, úgy hogy tudom, hogy én dolgoztam meg érte. De ez még messze van sajnos.

Amúgy én nem ítéllek el, ha van olyan ember, akinek ezt beveszi a gyomra, akkor hajrá, én nem tudnám ezt csinálni.

2021. nov. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektív ügy. Te ilyen vagy, neked (egyelőre, úgy tűnik) ilyen a világképed, ha erre vágysz, akkor hogy jön ahhoz bárki, hogy ezért elítéljen, vagy megpróbáljon lebeszélni.


Ezzel együtt a dolgok morális oldalát is érdemes megnézni, és ezt az egész dolgot is egy kicsit távolabbról (nem feltétlenül most, akár pár év múlva). Amiket itt felsorolsz, ezek anyagi dolgok, és szépen mutat az az óra, csillog az ékszer, de nem lehet, hogy van ezeknél fontosabb az életben? Mennyit érnek ezek a dolgok valójában, ha nem tettél érte semmit? Mennyit ér maga az ember, ha feladja az életét és feladja saját magát, és ezeknek az anyagi dolgoknak rendeli alá magát? Nehéz kérdések.


Most édesanyádra úgy hivatkozol, mint tisztességes, keményen dolgozó emberre. Egyszer, sok év múlva szeretnéd-e, hogy rólad is hasonlókat mondjanak, vagy majd esetleg csak annyit, hogy van ez a sikeres, gazdag ember... ja igen, és mellette van neki egy kitartottja is... Aki ebben az esetben te leszel majd.


Ilyesmiket azért gondolj végig szerintem. Most még van választásod.

2021. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítéllek el, de én irtózom ettől az életstílustól. Én tényleg egyáltalán nem vágyom rá. Nem lenne baj, ha lenne annyi vagyonom, hogy soha ne kelljen aggódnom miatta, de akkor sem vennék egy autót sem, nem járnék luxusnyaralásokra és az ikeás bútorokkal is megelégednék.

Mellesleg szerintem az sokkal nagyobb érték, hogy valaki megdolgozott egy közepes életszínvonalért, mint hogy beleült a luxusba.

2021. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
63%

Jajj kislányom de nagy a köd:D

Magyarul kurvinca szeretnél lenni?

2021. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként nem középosztálybeli magyar vagy, az felett. Lakást és autót kapsz, jogsid állják... Ha meg annyira szorgalmas vagy ahogy írod, akkor miért nem tudod megteremteni magadnak? Mindegy, kár is regényt írni.
2021. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%
Én egy dolgot megtanultam az életben. Hogy nincs ingyen vacsora. Soha. Te csak a pozitív részét látod ezeknek a nőknek az életéből. De el nem tudod képzelni, hogy a valóságban mit el nem tűrnek ezért. És itt most nem a szexre gondolok. Hanem az egész kiszolgáltatott élethelyzetre. Persze kifelé ők is azt mutatják, hogy milyen boldogok. A látszat az fontos. De hogy mi a valóság azt csak akkor tudod meg, amikor benne élsz. Szóval én nem ítéllek el, tényleg nem. De azért vágysz ilyen életre, mert nem látod a teljes képet. Ha látnád kurv&ra megbecsülnéd a saját anyád kvázi önállóságát (már ha van neki). Ennél fontosabb nincs az életben. De 17 évesen ezt nehéz értékelni.
2021. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
40%

19.


Ostoba vagy.

Egy csóró pasival ugyan úgy be tudja szopni, mint egy gazdaggal.

Sőt.

A csóró pasi mellett egy rakás gonddal kell majd szembenézni, ellenben egy gazdag esetén annyi dolga lesz, hogy elnézze, hogy a férje másokat is kefél.

2021. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!