Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szülök,ti milyen véleményen...

Szülök,ti milyen véleményen vagytok hogy egy 10-12 éves gyerek hordjon bicskát magánál?

Figyelt kérdés

Vagyis az a gondolat menet:

Hogy szerintettek jó döntés-e ha egy 10 éves gyereknek bicskát adunk ajándékba?

Mert mivel mai világban sok az hülye ember,aki képes ok-ok nélkül verni az másikat(pl: [link] kakuktojhás de sztorihoz kapcsólodik: [link] vagy [link]



#verekedés,balhé,önvédelem,kés,bicska
2021. dec. 26. 18:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy kell bicska egy gyereknek! Agyilag nincs olyan érett, hogy felfogja a tettei következményét. A legtöbb 10-12 éves képes lenne azért megszúrni valakit, mert csúnyát mondott a másik a kedvenc Pokémonjára! Erre rohadtul nincsen szükség! Aztán meg majd még a szülő kerül bíróság elé, mert a gyereke megsebesített valakit!
2021. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

21

Az a baj,hogy lehet hogy vannak ilyen gyerekek..

De az a baj,hogy sok hülye meg bele áll az másikba..

Meg vannak gyerekek aki szeretnek kötöszködni..

2021. dec. 27. 00:41
 23/25 A kérdező kommentje:

21

De jó,kb egyszerű példát amit mondtam.

Hogy nyilván vannak olyan kölykök akik azért képesek elvágni az másiknak az torkát,mert "júj,az nem szép" vagy "be anyázott nekem,vissza beszélt"...

Most azokról az kölykökről dumálok akik képesek agyba főbe verni az másikat,közben az másik lófenét nem csinált..

2021. dec. 27. 00:46
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 9 évesen kapta élete első bicskáját. Egy Viktorinox Bantam. Egy ilyen: [link]

Mindig nála volt, láncon, a zsebében. az osztályfőnöke és a tanárai is tudták, és látták nála. Sosem tették szóvá, vagy kérték számon , hogy miért. Sőt, olykor kölcsön kérték tőle. :) Soha nem vették el tőle!

Kizárólag étkezési céllal kapta, és úgy is használta. Aztán jött egy waiter, [link] és később, mai napig is egy Climber van neki. Egy ilyen: [link]

Ezt ma már a táskájában hordja. :)


A lányom holnap után lesz 23 éves. A bicskáját véletlenül sem hagyná sehol, de eszébe nem jutna fegyverként használni azt.

Azért kapott gyerekként is bicskát ajándékba, mert a felelős gondolkodás kialakításában is egy eszköz volt. Szerintem hasznos volt, és hasznára várt. Tisztelettel bánik a bicskával is, és az emberekkel is.



Nem az a legfőbb kérdés, hogy egy 10-12 éves gyerek hordjon e bicskát magával! A legfontosabb kérdés, hogy milyen útmutatással kapja azt a szülőtől.


Mert bicskát nem azért adok a gyereknek a kezébe, hogy akár önvédelemre is "Fegyverként" használja. Abból jó sosem származik, és a gyerek felé sem egy pozitív üzenete van!

A bicskával tisztelettel, és érett gondolkodással bánunk. És erre neveljük a gyereket is.

A bicska egy szerszám. Egy eszköz. Nagyon nem azért kell bicskát adni a gyerek kezébe, hogy "nesze fiam, védd meg magad...". Mi van, ha fordítva sül el, és egy verekedés során éppen Őt sebzik meg vele? Gondolom soha nem tudnád megbocsájtani magadnak.

2022. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Bár még nincs gyerekem de a bicskát túlzásnak tartom.

Mondjuk mi kis faluba élünk kis városba voltam gimnazista is tipikusan mindenki ismer mindenkit barátnőimmel és barátaimmal jártunk busszal suliba így sose volt ilyenre szükség. De viszont szakmunkásba mentem és a megszokott társaság szét szélet és csak páran jártunk úgyan abba a szakmunkásba akkor viszont kaptam paprika spray-t amit mai napig viszek magammal mert soha nem lehet tudni. De lekopogom hál isten sose kellet használjam illetve ugyan úgy egy pici bicskát is hordok magamnál.

2022. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!