Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a célod az életben?

Mi a célod az életben?

Figyelt kérdés
Nekem minden célom az életben egy munka amit szeretek csinálni, és annyi pénzt kereshetek vele hogy megvalósíthassam azt az álmomat, hogy rengeteget utazhassak majd a családommal, a 4 gyerekemmel (még nincs párom, se gyerekem) egy ház amit az ízlésem szerint rendezhetek be, egy kocsi és ennyi. Nem szeretnék hű de gazdag lenni, nem vágyok luxusra, csak boldog és elégedett szeretnék lenni az életemmel, számomra nem a pénz jelenti a boldogságot. Te mit szeretnél megvalósítani az életben? Gazdagságra vágysz, vagy inkább egyszerű életre, mint én?

2022. jan. 22. 03:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Álomvilág célok; elhelyezkedni a jogász végzettségemmel, jól keresni, majd kimenni külföldre. Összeszedni egy helyes ázsiai pasit, majd boldogan élni..


Realisztikus célok; mivel a végzettségemmel kitörölhetem a s3ggem, így elég egy olyan munka ahol legalább dolgozni nem kell azért az éhbérért amit mindenhol adnak. Valamennyit félretenni nehéz időkre. Megvenni minden jót amit tudok magamnak és a macskáimnak. Vegetálni boldogtalanul amíg meg nem döglök.

2022. jan. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%

Ha nagyon belegondolok, mindig csak az a vége, hogy meglegyünk nyugiban, tudjunk a valóban fontos dolgokra figyelni, ami leginkább egymás felemelése, ha nagyon leegyszerűsítem.


"Nekem is ezek csak olyan álmok amiket sosem fogok tudni megvalósítani, igazából semmi értelme belevágni a szánalmas életbe, nem is tudom mit gondolok mikor ilyenek jutnak eszembe de komolyan."


Csak a rettenetes változások, változtatások vihetnek akkora ismeretlenbe, ahol kiderülhet, hogy van járható utad beteljesíteni azt, ami belül mozgat még a lemondással teli időszakokban is. Ne lepjen meg, hogy szar meg nehéz meg necces, és főleg ne hergeld magad folyamatosan az ilyen eredendően nagyjából megváltoztathatatlan dolgokon! Azzal az energiával még hasonlóan rosszkedvűen is lépegethetsz egyre közelebb az egyéni megoldásodhoz, míg a bosszankodás legfeljebb random krónikus betegségek megsiettetéséhez vezet.

2022. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy, ami nagyon fontos lenne: munkahely váltás.
2022. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Túlélni
2022. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is hasonló céljaim vannak, mint neked kérdező. Kivéve, a 4 gyerek. Én 2-t szeretnék biztosan, aztán majd meglátom.

Nagyjából olyan életszínvonalat szeretnék megadni a jövőbeli családomnak, mint amilyet a szüleim biztosítottak nekem és a testvéreimnek. Ezzel mondjuk egészen magasan van a mérce, de nem lehetetlen, és én sem akarok kőgazdag lenni. Csak elég jómódú ahhoz, hogy utazhassunk néha, és hogy a gyerekeimnek legyen lehetősége egyetemre menni stb.

Munkát tekintve szeretnék fontos lenni. Még rengeteget fejlődni, a diplomámmal elhelyezkedni (még nincs meg a diplomám se). Kis környezetben, vagy bizonyos körökben elismert lenni.

Mikor elmegyek szülni, ne legyen gond, szülés után évekig részmunkaidő és homeoffice. Szerencsére ez reális, már el is kezdtem ilyen módon azzal foglalkozni, ami érdekel.

2022. jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is hasonló céljaim vannak mint neked. Kellene egy jó munkahely, keresem a saját helyem, ahol nem kell, hogy tökéletes legyen minden, de legyen mindenkinek saját feladata, hatásköre, tudjuk, hogy mettől meddig vagyunk felelőssek a munkánkért. Hogy anyagilag meg legyen becsülve a munkám, meg tudjak a fizetésemből élni gond nélkül és ne kelljen a pénz miatt szoronganon.

Nekem van 2 gyermekem, a tengert még csak egy futó pillantásra láttam húsvét környékén, a ködös, esős Angliában. Szeretném a gyermekeimet elvinni a tengerpartra, szeretném Európát velük körbeutazni és természetesen a férjemmel.

Nekünk házunk van, amit csinosítgatunk (100 nm egy szintes kis falusi ház, de szeretem, ez az otthonom). Van eg autóm egy középkategóriás 2008-as évjáratú kisautó, de ezt is szeretem, rendben van tartva és elvisz ahová kell.

A jó munkahely, a nyugodt élet, és az európai utazások amik céljaim. És szeretnék egy diplomát, de hogy ez mikor fog össszehönni, azt nem tudom.

2022. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Vannak körvonalazott hosszútávú céljaim, viszont jelenleg elég depressziós vagyok, így próbálok rövidebb távú mérföldköveket felállítani magamnak, hogy érjenek azért kisebb sikerélmények. Ilyen például:


- Sikerüljön a félév egyetemen.

- Elkezdhessek egy új nyelvet.

- Elfogadják a projektjeimet.

- Sikerüljön a gyakorlati vizsgám.


A hosszútávúak között szerepel egy saját ingatlan és a külföldi élet is, azonban ez évek munkája, amire az előbb leírtakkal tudok elkezdeni alapozni.

2022. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%
Nekem megvan a kertesház, a veteményes, az állatok, a szerető férj és a 4 gyerek is. Ez a rész szuper, nagyon boldog vagyok, amíg a munka szóba nem kerül. Konkrétan nulla karrierem van, 2 diplomával, jó aggyal. Semmi nem köt le igazán, semmi nem elég nagy kihívás, ha pedig nem érzem jól magam, akkor folyton lebetegszem, nagyon lelkis vagyok. Az álom az lenne, ha előítélet nélkül lehetnék egyszerűen háziasszony, édesanya, feleség, később az unokáira mindig ráérő nagymama. De rémisztő a gondolat, hogy mit kezdünk magunkkal, ha a férjem valamiért kiesik a munkából, vagy hogy hogyan fogunk megélni csak az ő nyugdíjából majd… szeretném az életem ezen részét is rendbetenni végre.
2022. jan. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%
Utazgatni akarok, élvezni az életet, jókat enni-inni, új élményeket gyűjteni. Engem ezek boldogítanak, nem feltétlen van szükségem ehhez társra sem. Gyereket nem szeretnék, el sem tudnám képzelni, hogy be legyek hatátolva a következő 20+ évben és minden a gyerektől függne. Ennél nekem nagyobb szabadság igényem van, na meg semmi vonzót nem találok az üvöltő gyerekben, pelenkázásban, a hisztis korszakban stb. A pozitív dolgok eltörpülnek számomra a sok szörnyűség között.
2022. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Csak elvezni az eletet.. Gyereket nem szeretnek, meg megoregedni se, sztem max 60ev eleg. Heti 3-4nap meloval boven keresek annyit h jol ellegyek. Azon kivul haverok, buli, csajozas, utazgatas meg ilyesmik.
2022. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!