Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is egy zárkózott,...

Szerintetek is egy zárkózott, antiszociális, rosszindulatú társadalom vagyunk?

Figyelt kérdés

Kihangsúlyoznám hogy ez nem egy "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" topik legyen, inkább más önreflexiójára lennék kíváncsi, a lehetséges okokra, meg leginkább a megoldásra.


Van egy állítólagos kínai mondás "mindenki bánt, ezért mindenkit bántok". Ez annyira jellemző sajnos általánosságban.

"Mindenki szemét velem, miért legyek rendes másokkal?"

"Senki sem foglalkozik velem, minek foglalkozzak más bajával?"


Sajnos az ember látja ezt a családján belül, a munkahelyén, és nagyon elkeserítő.

Ettől függetlenül igyekezni kell nem "visszaadni" ezeket a dolgokat, hanem egy félmosollyal továbbállni.


2022. jan. 26. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé zárkózott, introvertált, aszociális személyiségnek mondanám magam, eq-m eléggé alacsony, viszont nem tartom magam rosszindulatúnak, inkább csak érzelmi szintű hiányaim vannak, amit sokan nem értenek meg, ezért mondjuk bunkónak tartanak, amihez hozzátartozik az is, hogy az igazságérzetem kicsit túlpörög (nem szeretem az igazságtalanságot, és amiben megegyezünk, azt tartom, de el is várom a másik oldaltól - kis dolgokat is)


általánosságban szerintem igen, a magyarok rosszindulatúak a másikkal (eddig főleg USA-ból van tapasztalatom, ott fordított a helyzet, de nem jobb, inkább csak más)

Ha a 2 országot nézzük összehasonlításként:

- USA-ban sétálok az utcán, rámköszönnek egy mosollyal

- Magyar: sétálok az utcán, kis túlzással lebazmegolnak


Viszont itt legalább a másik szemébe jobban mondják az utálatot, mint ott, mert ott a háttérben megy az előretörés, nem a másik háta mögött (többségében, meg általánosságban, már amennyit személyesen tudtam tapasztalni).

2022. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen. reszben ezert is koltoztem kulfoldre. itt sokkal jobb a legkor
2022. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyarságra ez nagyon jellemző. A másik meg a nekem nem jó, másnak se legyen jó. Mindenki gyűlöl mindenkit, ha van sapkája akkor azért. Itt még hagyján név nélkül, de Facebookon is a magyar komment szekciók gyalázatosak, hogy a bunkó, paraszt, ráadásul unintelligens megnyilvánulásaikat a magyar emberek nem is szégyenlik mindenhova odafröcsögni. A tisztelet és a morál teljes válságát éljük szerintem. Ég és föld a különbség mióta elköltöztem, nem vágyom haza.
2022. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 jaj azt ne is mondd. foleg ha valami olyan a tema hogy egy magyar kulfoldon valamiert ismert lett. a magyaroktol csak a lehuzo kommentek jonnek. mas nemzettol en nem ezt latom, ok tudnak orulni a masik sikerenek. a magyarok csak mocskolodni tudnak
2022. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2: Megkérdezhetem hova költöztél?


Szerintem nem kifejezetten magyar sajátosság, lehet jellemzőbb a volt komcsi vagy kevésbé szerencsés országokra.


Egyszer felregisztráltam egy nemzetközi nyelvtanulós oldalra, és több külföldi rám írt hogy érdeklődnek Kelet Európa iránt, mert hogy itt még nem annyira materialisták az emberek.


Amúgy a magyar komment kultúra egy szomorú jelenség, nekem is feltűnt

2022. jan. 26. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 Anglia, de 5 even belul tervezunk tovabbmenni Franciaorszagba
2022. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van valami furcsaság benne az tuti. Nem érdeklődnek a felek egymás iránt, ha mégis, akkor az egyik dominánsabb a másiknál, tehát az egyik lesz csak érdeklődési célpont. Ha az emberek találnak maguknak társat, akkor azzal elvannak, és mást nem igazán engednek be maguk köré. Furák.
2022. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, a szláv országokban sokkal jobb a mentalitás.
2022. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lehet a balkánon a háborúk, viszontagságok miatt jobban összekovácsolódtak, vagy legalább is megtanultak szarni a világra és jobban tudnak mulatni XD


Voltam kétszer is Belgrádba egy diszkóban, teljesen más...


Nem volt drogos, veszélyes, kötekedő alak, matt részeg, csak szimpla fiatalok akik jól érezték magukat. Az is érdekes volt hogy nem is árultak töményet.


Persze lehet kivételes hely, esett volt...

2022. jan. 27. 10:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, Szerbiába költöztem.
2022. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!