Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tartjátok igazságtalannak...

Nem tartjátok igazságtalannak az életet azért, mert egyesek vannak annyira szerencsések, hogy normális országba születnek, ahol nem lopja el az állam a keresete 40%-át, és évente többször tud kirándulni, magas színvonalon élni, stb?

Figyelt kérdés
Putri országba születtem sajnos, Európa pöcegödrébe, magyarországra. Annyi és annyi jobb ország van főleg nyugat felé haladva, ehelyett ebbe a szemétdombra kellett születnem. :(
2022. febr. 7. 12:17
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt ha szeretnél, költözz el. Sok oka volt, de pár évvel ezelőtt én is megtettem és nem bántam meg. Nem tudom, milyen helyzetben vagy, de ez az opció mindenki előtt nyitva áll.

Másrészt Magyarország még mindig a világ szerencsésebb és jobb felén van és nem okolhatod az országot minden téged ért negatív dolog miatt. Az, hogy milyen életed van, mindig is elsősorban rajtad fog múlni.

26/N

2022. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
17%

#8 véletlenül zöld ment. Megvetem a fajtádat.


A 40 szk. Kell a kb 10 ezer Nemzeti együttműködés NER, hogy fedezzék a helikopter,hajó és a vadászatot, ami a hobbijuk.

2022. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
90%
Érzek egy kis ellentmondást a kérdezőnél. Szerinte nem jó Magyarországon élni, mert kevés a fizetés, viszont nem akar külföldre sem menni, mert drága a lakhatás. Ez a tipikus semmi se jó. Ha papucsot veszek fel az a baj, ha meg felfázok akkor meg az a baj.
2022. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
26%

Demagóg a kérdésed. Magyarországon a bruttó bér 33,5%-a az adó ha 25 év feletti vagy. Az általad normálisnak vélt országokban is van szegénység, munkanélküliség és egyéb rossz dolog. Máshol sem él meg vidáman egy képzetlen ember.


Én nem Magyarországot hibáztatom hanem a benne élő szűklátókörű demagóg embereket.

2022. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
77%

#13: mert lefogadom, hogy semmiféle versenyképes szakmája nincsen... De persze a kormány meg a gazdagok a hibásak, hogy keveset keres...

Ehh, lapozzunk! :)

2022. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
Szavazason hol voltak azok, akik ezt latjak? Iden mesz szavazni?
2022. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
38%

"Szerinte nem jó Magyarországon élni, mert kevés a fizetés, viszont nem akar külföldre sem menni, mert drága a lakhatás."


Mi az ellentmondás? Kevés a fizetés, nem tud miből költözni.

2022. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
10%

Azért ahhoz kell némi észbeli éretlenség, hogy valaki a tök normális adózást lopásnak minősítse...


Nyilván más országokban nincs adó, és a fáról lerázott pénzekből finanszírozzák a közszolgáltatásokat, infrastruktúrát, egészségügyet, oktatást, stb. stb.... :)

2022. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
Ahhoz kell némi fideszes logika, hogy valaki azt gondolja, a legtöbb országban a munkavállaló bruttó fizetésének 33%-át elviszi az állam úgy, hogy mellette 27%-os ÁFA van, ezzel gyakorlatilag a leginkább adóval terhelt országok közé tartozunk. Gratulálok a hatalmas eszedhez, agyhalott.
2022. febr. 7. 13:18
 20/53 anonim ***** válasza:
11%

Szenvedj és sajnáld magadat 7/24.


Abból biztosan előre jutsz.....

Inkább képezd magadat, és teremtsd meg magadnak az anyagi feltételeket - ahogy más is megteszi....


Panaszkodás helyett másodállást vállalnál, már előrébb volnál...

2022. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!