Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége konkrétan...

Az emberek többsége konkrétan miért ruház fel egy embriót több joggal, mint az anyát?

Figyelt kérdés

Annyira felb@sztam magam, nem értem, hogy a társadalom nagy része miért megy vissza az időbe. Megint olvastam egy cikket, hogy a 16 éves lány terhes lett, természetesen nem volt abortusz, hanem a lány anyja döntötte el hogy akkor ő felneveli a kölyköt (még jó hogy a lányt megkérdezték b*meg). Idézek: "élő emberi lény, érzésekkel, tele szeretettel, egy élet, amit nem vehetünk csak így el." És a kommentek is sorra ezt szajkózzák.

Most ez komoly? Tényleg ennyire sötét valaki, hogy nem fogja fel, hogy egy embriónak nincs tudata, egy halvány gondolata, nincsenek érzései, nem érezhet szeretetet? Mert ez van. Tehát konkrétan hasonló életforma mint egy kukac, annyi különbséggel hogy a kukac életképesebb. De Juj az abortusz csúnya, gyilkosság! Ige? Ha megölöd a kukacot, akire rábukkantál a cseresznyében az is gyilkosság ezek szerint, hiszen a kukac él, nem?

De mondhatnám a nem régen elfogadott abortusz ellenes törvényt is. Állandóan ezzel a jelenséggel találkozok.

De miért kell ezt? Miért nem hagyják, hogy egy lány rendelkezzen a saját teste felett?



2022. jún. 1. 23:52
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%
10.Én pl nemm inkább nem élnék ha ez várna rám...
2022. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
89%
Én csak annyit kérdeznék, hogy van az embriónak személyi igazolványa, lakcímkártyája, vagy egyáltalán születési dátuma?
2022. jún. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%
#10 nem. akkor nem érdekelne. Nem lenne tudatom, és nem számítana. És nem küzdenék érte. Ha anyám el akart volna vetetni, biztos meglett volna rá az oka. Nem viccből tette volna, hanem azért, mert olyan helyzetben lett volna, hogy nem tud elvállalni egy gyerket. És nem akartam volna anyámat ilyen helyzetbe sodorni, hogy csak a "sejtcsomóságom" miatt ellehetetlenüljön az ő élete. Én ennél jobban szeretem az anyámat, mint hogy elnézzem, hogy szenved miattam, mert engem nem akart volna.
2022. jún. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
10%
Tedd fel ezt a kérdést anyádnak.
2022. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%
Mostanában sokat gondolkodom ilyen témákon. Hogy mennyire xar nőnek lenni. Rendesen depressziós leszek. Mindegy, hogy milyen társadalmi csoportba tartozol, mennyire vagy iskolázott, mennyi pénzed van, végső soron valahol akkor is kiszolgáltatott maradsz. Nem csak az abortuszról van szó. Hanem a nők társadalmi megítéléséről. Hogy mennyire nem véd minket a redszer, mennyire nem képvisel minket senki.
2022. jún. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

Megteheted,h nem szexelsz.

Megteheted,ovszert hasznalsz es csak a paroddal fexel le,aki vigyaz ovszerrel is


Ha cigany csaladba szuletsz,ott nem vetetik el,mert a semmire szules a tipikus elmebajuk

2022. jún. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
83%

Aztarohadt. Kérdező, a törvény alatt az Oklahomában elfogadott törvényre gondolsz? Én csak most találtam rá, de ez nagyon kemény :0 Az amerikai társadalom nagyrésze amúgyse az eszéről híres, de ez azért túl tesz egy határon.


Mellesleg én a vallást okolom az abortusz jelenlegi megítélése miatt.

2022. jún. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%
Igazából nincs semmi jelentősége annak, hogy valaki osztja-e az eszet vagy sem, - ez senkit, semmire nem kötelez! A legjobban akkor teszed, ha nemes egyszerűséggel nem is foglalkozol azzal, hogy vannak, akik jogot formálnak, formálhatnak arra, hogy túlzott mélységben matassanak mások legbelsőbb magánügyeiben! Ha egy nő - bármiért is - úgy dönt, hogy nem vállal(hat)ja a szülés kockázatát, akkor azt tiszteletben kell tartani. Ő vállal minden egészségügyi kockázatot egy személyben és mint ilyen, jogosan védi az egészségét, érdekeit úgy, ahogyan csak módjában áll. Ha nem ebben az országban érvényesíti az akaratát, akkor egy másikban fogja! Ha nem legálisan, akkor illegálisan! Egyik sem fog változtatni azon a tényen, hogy rajta kívül senkinek, semmi köze a döntéséhez! Más kérdés, hogy ki lát abban fantáziát, hogy a semmibe, a semmire szüljön, - de mint írtam, a mások életében kotorászó emberek véleménye nem mérvadó! Adott esetben meg lehet tenni, hogy így vagy úgy kikényszerítik a szülést a körülmények, de akkor meg marad az állami gondozás intézménye! Ettől sem lesz jobb senkinek, - tehát nem kellene belepofázni egy ember legbelsőbb magánügyeibe! Aki szereti a gyerekeket intézze, - de úgy, hogy a saját testi adottságait pakolja fel a vágóhídra és ne másokéval játssza a "gáláns" megváltót!
2022. jún. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
97%

És ezek a gyerekek miután megszületnek nem érdekelnek senkit. Nyomatják a baromságukat hogy az abortusz gyilkosság de miután ezek a gyerekek világra jönnek senkir sem érdekel mi lesz a sorsuk, hol és ki fogja felnevelni őket és hogyan.

Na meg ami Amerikában folyik...

Sok értelme van megmenteni egy embriót ha tíz év múlva agyonlövi valami idióta. Vagy lehet pont ő lesz ilyen ámokfutó.

2022. jún. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
39%
Kívánom minden abortusz ellenesnek, hogy vagy őt, vagy a lányát erőszakolják meg egyszer és essen teherbe.
2022. jún. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!