Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége konkrétan...

Az emberek többsége konkrétan miért ruház fel egy embriót több joggal, mint az anyát?

Figyelt kérdés

Annyira felb@sztam magam, nem értem, hogy a társadalom nagy része miért megy vissza az időbe. Megint olvastam egy cikket, hogy a 16 éves lány terhes lett, természetesen nem volt abortusz, hanem a lány anyja döntötte el hogy akkor ő felneveli a kölyköt (még jó hogy a lányt megkérdezték b*meg). Idézek: "élő emberi lény, érzésekkel, tele szeretettel, egy élet, amit nem vehetünk csak így el." És a kommentek is sorra ezt szajkózzák.

Most ez komoly? Tényleg ennyire sötét valaki, hogy nem fogja fel, hogy egy embriónak nincs tudata, egy halvány gondolata, nincsenek érzései, nem érezhet szeretetet? Mert ez van. Tehát konkrétan hasonló életforma mint egy kukac, annyi különbséggel hogy a kukac életképesebb. De Juj az abortusz csúnya, gyilkosság! Ige? Ha megölöd a kukacot, akire rábukkantál a cseresznyében az is gyilkosság ezek szerint, hiszen a kukac él, nem?

De mondhatnám a nem régen elfogadott abortusz ellenes törvényt is. Állandóan ezzel a jelenséggel találkozok.

De miért kell ezt? Miért nem hagyják, hogy egy lány rendelkezzen a saját teste felett?



2022. jún. 1. 23:52
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért, mert egy embriót még fel lehet ruházni képzeletben valami magasztos lénynek, de egy valódi embernél már nehéz, mert a hibáit látod elsősorban. Jellemzően a vallásosak imádják az ilyen megfoghatatlanul távoli lényeket.
2022. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Én pl inkább bevállalnám az abortuszt akkor is, ha kiderülne, hogy fogyatékosan születne meg a gyerek.
2022. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámnak is volt abortusza mielőtt megszülettem. Akkor még nem álltak készen egy második gyerekre, évekkel később születtem meg én. Tervezett, szeretett baba voltam. Szóval az is óriási ferdítés, hogy annyi babával vagyunk kevesebbek, ahány abortusz volt. Mert én például most nem lennék, ha az az abortusz nem történt volna meg. Megkérdeztem anyámat, hogy van e bármilyen rossz érzése a dologgal kapcsolatban, és azt mondta egyáltalán nem. Szóval az sem igaz, hogy lelki teherrel jár kivétel nélkül.
2022. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek is volt, még szoptatott engem, amikor terhes lett.

Úgy vetette el, mint a huzat. A terhességtől pedig aztán már annyia rettegett, hogy a 40 éves házassága alatt nem is nagyon volt hajlandó semmiféle nemi életet élni.

Lelkiismeretfurdalása egyáltalán nem volt, illetve az volt a véleménye, hogy ha előre tudja, mivel vár a terhesség, szülés, gyereknevelés, akkor engem is elvetet, de inkább aggszűz marad, mert a szex is csak egy kellemetlen kötelesség volt számára.

2022. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
100%

Én 17 évesen szültem de én sem gondolnám ördögtől való dolognak az abortuszt. Bár nekem eszembe se jutott mert olyan családi háttér és társ volt mellettem, akikre számíthattam. Viszont ha újra terhes lennék egy 5 éven belül biztos elvetetném. A saját gyerekem kárára még nem szülnék.

Nem tudom a lány megakarta-e tartani a babát, viszont ha nem akkor ennek nagyon súlyos hatásai lesznek a későbbi életére. Ha egy nő nem akarja megszülni a gyerekét, arra egyszerűen NEM lehet rákényszeríteni. Általában az ilyen anyák fojtják vízbe a gyerekeiket, meg dobják ki egy kukába…

2022. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom az abortusz-elleneseknek, sőt, inkább kötelezném őket, hogy vegyenek magukhoz, legalább 5 megszületett, de megtartani nem kívánt gyereket.

Miután már megszületett szerencsétlen, már nem számít, hogy továbbiakban milyen sorsa lesz.

Mint anno a romániai Ceaușescu-diktatúra alatt: csak szüljenek, szüljenek, hadd legyenek tele a sintértelepre hasonlító, ottani árvaházak.

Meg ha már annyira élet-pártiak, akkor ne zabáljanak húst sem! Azok az állatok is éltek valamikor, és tudatuk volt...több, mint egy magzatnak.

Környezetemben is volt, akin végeztek abortuszt. Nem jókedvükből vetették el a magzatot. Van, aki tényleg felelőtlen, de sajnos van, hogy nincs más megoldás.

Az amerikaiak meg mindig is képmutató és begyepesedett agyú népség volt: lövöldözni jogod van, meg a halálbüntetés is oké, de az abortusz már nem...

2022. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
100%
Általában a vallásuk miatt vagy a nőgyűlölet. Bár a legtöbbször a kettő kéz a kézben jár.
2022. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!