Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége konkrétan...

Az emberek többsége konkrétan miért ruház fel egy embriót több joggal, mint az anyát?

Figyelt kérdés

Annyira felb@sztam magam, nem értem, hogy a társadalom nagy része miért megy vissza az időbe. Megint olvastam egy cikket, hogy a 16 éves lány terhes lett, természetesen nem volt abortusz, hanem a lány anyja döntötte el hogy akkor ő felneveli a kölyköt (még jó hogy a lányt megkérdezték b*meg). Idézek: "élő emberi lény, érzésekkel, tele szeretettel, egy élet, amit nem vehetünk csak így el." És a kommentek is sorra ezt szajkózzák.

Most ez komoly? Tényleg ennyire sötét valaki, hogy nem fogja fel, hogy egy embriónak nincs tudata, egy halvány gondolata, nincsenek érzései, nem érezhet szeretetet? Mert ez van. Tehát konkrétan hasonló életforma mint egy kukac, annyi különbséggel hogy a kukac életképesebb. De Juj az abortusz csúnya, gyilkosság! Ige? Ha megölöd a kukacot, akire rábukkantál a cseresznyében az is gyilkosság ezek szerint, hiszen a kukac él, nem?

De mondhatnám a nem régen elfogadott abortusz ellenes törvényt is. Állandóan ezzel a jelenséggel találkozok.

De miért kell ezt? Miért nem hagyják, hogy egy lány rendelkezzen a saját teste felett?



2022. jún. 1. 23:52
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%

Ez annak tükrében teljesen logikátlan, hogy az emberi élet nem szent. Halomra lövik őket a szomszédban. A magzatot meg védjük.

Nincs 100 százalékos védekezés. Ráadásul a férfi akarja többnyire a szexet, lehetőleg gumi nélkül, a nő meg essen teherbe, mi?

2022. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Tedd fel anyádnak ezt a kérdést! Komolyan!

Életre hívott egy lényt, aki simán kidobná mások életét a kukába.

2022. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
93%
#22 anyámnak is volt abortusza. Szerintem nem tetszene neked az ő válasza se🤷🏻‍♀️
2022. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

Számos lehetőség van a védekezésre. Ez azt eredményezte hogy a szex a köztudatban redukalodott egy rekreációs szorakozassa.

Ennek következtében kb pont ugyanannyi nem kívánt terhesség ha nem több van jelenleg mint régen.

Ezért elkezdtek ideológiát gyártani hozzá: a nő teste kontra az embrió, meg X hetes korig nem is élőlény...

Hazugság. Mind hazugság. Én nem mondom meg hogy ki mit csinálhat a terhességevel. De azt elvárom hogy ne hazudjunk a témával kapcsolatban!

Az ember ember a fogantatastol fogva. Ha engem elpusztitanak 5.-8.-11. hetes embrió koromban akkor engem pusztiottak el, hiszen nem lennék itt. Az, hogy jogilag ez hogy szabályozott, hogy nem tekinti a jog jogi személynek a 12. hétig vagy kromoszóma rendellenesség esetén még tovább az csak azt jelenti, hogy a közosseg ezt szerette volna, de a biológiai tényt, miszerint ugyanaz vagy fogantatasod napjától nem változtatja meg.

Ettől még persze nem lesz egyszerűbb az a kérdés, hogy akkor mi legyen a nem kívánt gyerekekkel?

De ha felmerül valaha a felelősség kerdese a szexuális aktussal kapcsolatban akkor csak a duhonges megy! Pedig nem lenne sokkal egyszerűbb, es morális dilemmák nélkül, ha az erkolcseinken valtoztatnank? Ja de az olyan maradi...

2022. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
96%

#24 de 5-8-11 hetes embrió korodban nincs tudatod, semmid sincs. Egy embrió kisebb szinten van, mint egy 20 éve kómában vegetáló ember. Ha paradicsomot ültetek magról, és meggondolom magam, és kiszedem a magot a földből, akkor paradicsomot pazarolok? Nem.

“ Ezért elkezdtek ideológiát gyártani hozzá: a nő teste kontra az embrió, meg X hetes korig nem is élőlény...”

Ez konkrétan nem igaz. Ha valaki elkezdett ideológiát gyártani, az pont hogy az abortuszellenesek voltak. A 18-19. Századig senkinek semmilyen morális ellenvetése, de még vallási ellenvetése nem volt a terhességmegszakítás ellen. Sőt, a bibliában konkrétan leírják, hogy egy férjnek milyen főzetet kell készítenie, hogy a felesége megzatát elhajtsa, ha felmerül a gyanú, hogy a gyerek nem az övé.

Aztán a városiasodás miatt, egyre kevesebben maradtak a földművelésnel (elsősorban észak Amerikáról van szó, de “ideológia” szempontjából ez lényegtelen), ezért kellett, hogy több gyerek szülessen. És ekkor kezdődött az abortusz ellenesség.

2022. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
98%

Ez csak mostanában van. Szted régen lelkiztek ezen? Kevesebb éhes száj volt, ha vhogy meg tudták oldani, hogy elmenjen a baba. Most meg babóca, ha kívánt gyerek, egyébként csak magzat, ha nem kell.

Normális élet is kell annak a gyereknek. Ennyi erővel a beteg magzatnak is joga van az élethez, akkor is, ha egész életében szenved, ugye? De kinek jó az?

2022. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

#25 nem tudom honnan veszed a jogot arra hogy azt mondd, kisebb szinten van egy embrió mint a kómás ember. Ez legfeljebb a te ertekrended. A tudatodat pedig minden este te is elveszted: mikor alszol. Mégsem gondolom hogy nem gyilkosság ha almodban öltek meg.


A Bibliában ez hol szerepel? Beidezned, tényleg érdekel, mert még soha nem hallottam erről.

2022. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

#27 logikusan nézve, egy kómában levő embernek volt már élete. Szerettei, tapasztalata, élményei, már létező ember, aki alkotott, esetleg családja van. Egy magzat konkrétan semmi. Semmije nincsen. Csak egy lehetőség, nem ígéret.

A számok könyve, 5, 11. Röviden annyi, hogy a keserves sírás átok hozó vize, ha a nő iszik belőle, és hűtlen volt, a méhe megdagad, és nem lehet gyereke.

2022. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Akit megerőszakolnak és úgy esik teherbe, az is szülje meg? Ezt mindenkitől kérdezem, akik ennyire az abortusz ellen vannak. Tényleg érdekelne a válaszotok.
2022. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Huha, mennyi válasz.

#10

Én tervezett gyerek voltam, de úgy gondolom anyámnak jogában állt volna ilyenről dönteni.

#14

Anyám is volt abortuszon, még réges regen (akkor én meg nem is voltam meg) és nem ítélem el ez miatt, hogy "gyilkos".

2022. jún. 2. 09:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!