Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt mások is, akik...

Vannak itt mások is, akik belefáradtak ebbe a modern világba?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akik túl bonyolultnak érzik ezt a modern világot, sokszor nem tudják vagy nem akarják értelmezni a dolgok működését. Olyanok, akik inkább az egyszerűség hívei. Ti nem találjátok szürkének és lelketlennek ezt a mai rendszert? Szépen lassan megöli az embert legbelül ez a rohanó világ, ez a pénzhajhászás, az időhiány, a stressz, stb.

Szerintetek mit kéne tenni, hogy egy viszonylag boldog, nyugodt, kiegyensúlyozottabb életet élhessünk egészségesebb környezetben?



2022. szept. 27. 15:21
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Más a valóság és más az, amit egyesek bemagyaráznak maguknak.
2022. szept. 27. 18:06
 12/23 Kólauborkával ***** válasza:
85%
Engem sem kényszerít senki semmitre. Egyszerüen van egy életszínvonal, amit szeretnék megteremteni magamnk. Ezt nem tudom megteremteni az erdöben remeteként, vagy közmüvek nélkül a tanyán, ezt itt a városban élve, pénzt keresve tudom megteremteni, ezért olyan munkát választok, amit szeretek, amiért fizernek is. Én ezt választom most, majd a jövöben lehet máshogy döntök.
2022. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

#7,#11 Szerintem inkább te magyarázod be magadnak ezt a túlzott pesszimista hozzáállást.

Téged amúgy meg ki kényszerít rá, hogy állításod szerint "rabszolga módon élj"? Mit értessz ez alatt?

2022. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

Feltehetöen 8 általánossal gyárban kell dogloznia és ezért hözöng.

Ha ehelyett elvégezne valami normál képzést, akkor több fizetésért kevesebbet kellene dolgoznia, de ezt nem fogja fel/nem hiszi el, ezért nem csinál semmit, csak sajnálja és sajnáltatja magát.

2022. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#12, értem, akkor a fő kérdés nem hozzád szólt.

#13, ha a tények ismerete egyenlő a pesszimizmussal, akkor az vagyok.

#14, ennél magasabb végzettséggel rendelkezem, bár ehhez a kérdésemhez meg aztán tényleg semmi köze. Végeztem már el képzést külön. És mi változott? Semmi. Mi változna, ha jobban keresnék vagy magasabb szintű képzéseket végeznék el? Semmi :). Csak egy fokkal magasabb életszínvonalon élnék esetleg, ennél is kényelmesebb életet, sikeresebben eladnám magamat a munkaerőpiacon, magasabban lennék ezen az idézőjeles ranglétrán talán. Egyikre sem vágyom ezek közül. Nem szoktam sajnáltatni magamat.

2022. szept. 27. 23:06
 16/23 anonim ***** válasza:

De, ha jobb képzettséged lenne, akkor rövidebb idö alatt megkeresed a megélhetéshez szükséges összeget - NEM KELL TÖBBET KERESNI! -, nem kell az életszínvonaladon változtatni, ha a mostani megfelel, viszont cserébe lehetne több szabadidöd, amít a "mai világ" nélkül tudsz eltölteni.


És de, igen, az egész kérdésed csak panaszkodás meg önsajntálat!

2022. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
21%

#15 Komolyan megbántam, hogy felregisztráltam erre az alodalra. Még egy ilyen idiótaságot basszus, akkor meg mondd mi a francot szeretnél?

A középkorban élni vagy mi?

Azt hiszed csak a modern világ ilyen? Megnyugodhatsz amióta ember az ember mindig volt, van és lesz is ilyen, mindig voltak akik kizsákmányolták, átverték a népet bármelyik korban gondolkodsz is, szóval lépj tovább.

És kedves kérdező, DE rohadtul sajnáltatod magad. Pont, hogy ezt csinálod. Kiírtad ezt a kérdést ide miért is? Hogy sírjál egyet a modern világ így rossz úgy sz.r, hátha majd kapsz olyan válaszolót aki sír meg panaszkodik veled együtt

Ja, hogy ez nem jött össze. Hát ez van.

2022. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem speciel, már nagyon tele van a középső lábam ezzel az egésszel!

-Azzal, hogy szükségtelenül fel van gyorsítva az "élet", még nem is lenne baj, de úgy van minden kialakítva - "a fene nagy szabadságban", - hogy ha akarja valaki ezt az "életet", ha nem, erőszakkal rántják magukkal a körülmények. Ha másként nem megy, akkor az irányába keltett gyűlölet árán, de nemigen van választása az embernek! Nekem főleg az erőszakossága ennek az egésznek az, ami visszataszít!

Írok egy példát:

A fogyasztói társadalom számára lényegében mindent úgy gyártanak le, hogy kettő-három évnél többet ne bírjon ki az a bármi, amit mostanában vesz az ember újonnan. Úgy vigyáztam a telefonomra, hogy hét (!) év után is a be-kikapcsológombja volt csak az egyetlen gyenge láncszem.

1. Nem gyártottak hozzá alkatrészt, amire ki lehetett volna cserélni.

-Hozzáteszem: a kaptam volna hozzá alkatrészt, akkor is - tervszerűen - jobban megérte volna ezt követően venni egy teljesen új telefont, mert a javítási költségéhez hozzátesz az ember 5-10000 forintot és helyben van!

2. A szolgáltató megszüntette a 3G szolgáltatást, amit még tudott a telefon.

Rajtam kívül lényegében mindenki jól járt!

Ja nem!

Ennyi miatt ment a telefon a világ virtuális szemétdombjának tetejére, - miközben mindenki a takarékosságról, környezetvédelemről pofázik!

2022. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
#18, ezzel egyetértek. Az én telefonomnak is pontosan ez volt a baja, emiatt kellett lecserélnem.
2022. szept. 28. 19:11
 20/23 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ez nem új. Mindig xar volt kisemberek lenni. Csak mindig más miatt. Mindig volt uralkodó osztály aki kihasználta a kisembet és mindig lesz
2022. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!