Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy küzditek le a "téli...

Hogy küzditek le a "téli depressziót", mikor sötét van egész nap?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ősszel óraállításkor elmegy a kedvem az egész élettől kb.

Reggel felkelek sötétben, dolgozni indulok sötétben, egész nap ülök a sötétben (villanyfénynél), aztán hazaindulok sötétben és hazaérek sötétben.

Zseblámpával kell hazabotorkálnom, a kertemet csak hétvégente látom, nem nagyon lehet semmi kültéri programot szervezni.

És ez hónapokig tart.


(Pletykálják hogy egész évben téli idő lenne, ha ez megvalósul akkor szerintem inkább elköltök az országból.)


Hogy lehet depresszió nélkül túlélni ezt az időszakot?

Ti hogy tartjátok magatokban a lelket ilyenkor?


2022. nov. 10. 09:59
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
68%
hova akarnál költözni? a közelben mind egységes időpont lenne ugyanúgy, esetleg néhány perccel tovább lenne délután világos
2022. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
25%

Alapból introvertált jegyeim vannak. Berendeztem itthon egy kondi helyiséget, imádok a számítógép előtt ülni (vagy laptoppal az ágyban). Nem bírom a klímát, úgyhogy nyáron megsülök, én jobban szeretem a hűvösebb napokat.

Úgy általánosságban a depresszióról azt tudnám elmondani, hogy belőlem a "semmittevés" tudja nagyon kihozni. Tehát, ha a szabadidőmben mondjuk egész nap csak döglenék és sorozatokat néznék, nem haladnék a dolgaimmal, akkor nagyon beszippantana.

2022. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

#1

Úgy tudom az országok maguk dönthetnek, melyiket szeretnék. Biztos lesz ahol a nyárit. Meg a mi időzónánk nyugati széle eleve jobb.

De ez csak mellékes megjegyzés volt. :D

2022. nov. 10. 10:04
 4/49 anonim ***** válasza:
34%

Úgy, hogy nyáron is depressziós vagyok így már megszoktam. Viccet félre téve, vitamin szedés segíthet. Van ilyen multivitamin tabletta. Illetve vegyél ki 2 hetente hét közepén 2 nap szabadságot és akkor tényleg azt csináld amit szeretnél. Plusz egy szabad hétvége.


Mondjuk télen mit szeretnél a kertbe?

2022. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

#4

Vitamint természetesen szedek.

Annyi szabi a világon nincs mint amit írsz, most tudtam 3 napot kivenni így egy hetet otthon voltam múlt héten, de már kedden elment minden életkedvem, nem tartott ki sokáig a kipihentség...

A kertet jó lenne rendben/tisztán tartani, meg egyáltalán látni a növényeimet, a madarakat az etetőn, stb. Ősszel meg tavasszal meg még lenne egy csomó dolog. De pl havat lapátolni se a legjobb zseblámpával...

2022. nov. 10. 10:20
 6/49 anonim ***** válasza:
78%

1: Azért ha valaki mobil és beszéli a nyelvet, vagy épp válsághelyzetbe került és már minden mindegy neki, ilyenkor - szerintem - egy tengerparti vidéken (akár Olaszországban, Spanyolországban) sokkal jobban meg lehet élni a mindennapokat, mint kis hazánkban. Amúgy ha meg a szikár anyagi dolgokat nézzük és nincs valaki 1000 szállal Magyarországhoz láncolva, akkor tény, hogy már egy mezei egyszerű szakmunkásként (kőművesként, hentesként vagy akár szakma nélkül újságkihordóként is sokkal jobb pénzt lehet kinn elérni - igaz, ezért dolgozni is kell - mint itthon akár egy diplomás beosztásban.)


Saját példám is ezt mutatja és a környezetemben 2 konkrét példát is tudnék mondani, utóbbi 2 ráadásul szinte zéró, azaz nulla nyelvtudással.

2022. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
76%
#2 Nálam ez pont fordítva működik. Most mennem kell ügyet intézni, de legszívesebben laptopoznék az ágyban pizsamában egész nap, már régóta így tolom, és nem untam még meg, de hétfőtől dolgozni fogok, sajnos vége az egésznek.
2022. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
62%

"(Pletykálják hogy egész évben téli idő lenne, ha ez megvalósul akkor szerintem inkább elköltök az országból.)"


Nem tudom, ki 'pletykálja' ezt, de ez marhaság.


A téli hónapokban van téli idő, és igen, jóval több sötét óra is.


Ilyenkor én még elvagyok a karácsonyi készülődéssel. Már most nagyon hangulatba tudom hozni magam, tervezgetek, vásárolgatok... szóval ehhez még illik is ez az idő.


Én a január-februárt rühellem, olyankor általában a tavaszi/nyári utazást szoktam szervezni, és akkor lehet azt várni, arra készülni.

2022. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
59%

Ha a téli időszámításra gondoltál "idő" helyett, akkor viszont lehet, hogy így lenne, de akkor mi van?

A világos órák száma a Föld mozgásától függ, nem attól, hogy hány órát jelez a telefonod. Jó ég, azért remélem, ezt tudod... Nyáron akkor is sokat lenne világos, ha téli (= amúgy megsúgom, nálunk az az alap) időszámításon maradnánk, és nem állítanánk az órát át.

2022. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
78%
Én örülök, hogy nem süt a szemembe a nap, és nem kell izzadnom a hőségben. De ha éppen nyár van, akkor ott is a pozitívumokat nézem. Nekem még kertem sincs, amit hétvégente nézhetnék. Miért ne lehetne kültéri programot szervezni? Ilyenkor a legjobb túrázni, legalább nincs dög meleg. És úgyis hamar eljön a nyár megint.
2022. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!