Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy küzditek le a "téli...

Hogy küzditek le a "téli depressziót", mikor sötét van egész nap?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ősszel óraállításkor elmegy a kedvem az egész élettől kb.

Reggel felkelek sötétben, dolgozni indulok sötétben, egész nap ülök a sötétben (villanyfénynél), aztán hazaindulok sötétben és hazaérek sötétben.

Zseblámpával kell hazabotorkálnom, a kertemet csak hétvégente látom, nem nagyon lehet semmi kültéri programot szervezni.

És ez hónapokig tart.


(Pletykálják hogy egész évben téli idő lenne, ha ez megvalósul akkor szerintem inkább elköltök az országból.)


Hogy lehet depresszió nélkül túlélni ezt az időszakot?

Ti hogy tartjátok magatokban a lelket ilyenkor?


2022. nov. 10. 09:59
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
60%

"Ilyenkor ősszel óraállításkor elmegy a kedvem az egész élettől kb.


Reggel felkelek sötétben, dolgozni indulok sötétben..."


Nem tűnt fel, hogy pont az őszi óraátállítás után kell egy órával kevesebb időt sötétben eltölteni reggel?

2022. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

#8

A magyar alvás szövetség szeretné elérni hogy a téli legyen egész évben.


#9

"A világos órák száma a Föld mozgásától függ, nem attól, hogy hány órát jelez a telefonon"

Nyilván, de ha nyári lenne (esetleg még későbbre tolva) akkor legalább világosban mehetnék haza, munka után lehetne kinti program. Ha nem lenne már 4-kor sötét.


#10

Túrázni?? Vaksötétben??


#11

Teljes munkaidőben villanyfény kell ígyis-úgyis, szóval nem, nem igazán tűnt fel.



De én nem óraállítás-vitának szántam a kérdést, csak szerettem volna érzékeltetni hogy mennyire komoly a problémám. Már megbántam hogy beleírtam azt a mondatot.... Nem ez lett volna a lényeg, szerintem biztos vannak már kérdések ahol lehet arról vitázni hogy ki melyiket szereti jobban.

2022. nov. 10. 10:49
 13/49 anonim ***** válasza:
0%

"#8


A magyar alvás szövetség szeretné elérni hogy a téli legyen egész évben."


A téli a NORMÁLIS, a nyári az, amit energiaspórolás miatt vezettek be, de sokan meg az állítás miatt ágálnak, és emiatt akarják eltörölni az állítgatást úgy, ahogy van. Nyilvánvalóan akkor ott "maradunk", ami az időzónánk. Ha a nyárit választanánk, átlépnénk a keleti országok időzónájába, és "kiszakadnánk" még jobban az EU-ból, ami igencsak problémás lenne, tekintve a gazdasági összefonódásokat.


"#9


"A világos órák száma a Föld mozgásától függ, nem attól, hogy hány órát jelez a telefonon"


Nyilván, de ha nyári lenne (esetleg még későbbre tolva) akkor legalább világosban mehetnék haza, munka után lehetne kinti program. Ha nem lenne már 4-kor sötét."


Persze, térjünk már el teljesen a tényleges időponttól... Ne is nézzük, mikor delel a nap, meg ilyen apróságokat, határozzunk meg önkényesen bármilyen időt, mert neked úgy kényelmes... Igaz, besötétedni amúgy is fog, de hát mindegy, mert te ezt úgysem érted. Nemzeti konzultáció a sötétedés ellen! :D Van még pár ilyen zseniális ötleted?

2022. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
79%
Fogod magad s kimégy délután 6 , 7 kor. Mi olyankor sétálunk kb 1 órát. Mi van akkor , ha sötét van?
2022. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
64%

"De én nem óraállítás-vitának szántam a kérdést, csak szerettem volna érzékeltetni hogy mennyire komoly a problémám."


Hát, hogy komoly a problémád, afelől semmi kétség...

2022. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem mégy ősszel a gólyákkal?
2022. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
60%
Járj 2 muszakba akkor van szabad délelott meg délután világosba
2022. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

#13

"mert neked úgy kényelmes"

Ja, meg szerintem az emberek elég nagy részének. A legtöbben nem a nappal kelünk, hanem órára. Órára megyünk dolgozni, javarészt bent vagyunk...

De mint írtam, szerintem van egy csomó kérdés ami alatt lehet vitázni hogy kinek melyik a jobb, itt nem erről lenne szó.

2022. nov. 10. 11:03
 19/49 A kérdező kommentje:

#14

Nem látom be, miért lenne olyan nagy élmény zseblámpával botorkálni a vaddisznók között (nem szóvirág, sötétedés után bejönnek az utcákba).

2022. nov. 10. 11:05
 20/49 A kérdező kommentje:

#15

Igen, ezért írtam ki kérdést róla. Van esetleg ötleted, hogy hogyan lehet legyűrni ezt a sötétség miatti kedvetlenséget?

2022. nov. 10. 11:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!