Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs elegetek a sérült...

Nincs elegetek a sérült emberekből?

Figyelt kérdés

Annyi ember sérült/traumatizált manapság.

Én úgy érzem,hogy ezek az emberek rendre próbálják a másik emberre rátenni a saját nyomorúságukat ami miatt az illető egy nyomoréknak érzi magát.

Én mostanában sok olyan embert ismertem meg akik folyamatosan projektálgatnak.

Már csak táskásoknak hívom őket.

Rád rakják a táskájukat,hogy aztán cipeld te és viseld te a súlyát.

A régi sérelmeiket hozzák bele egy új kapcsolatba, vagy vetítenek ki rád régen megélt dolgokat.

Például valakit nagyon traumatizált az exe.

Szórakozott vele, játszmázott és ide oda hintáztatta.

Emiatt kialakult egy trauma az illetőben amit innentől minden olyan emberre projektál aki kicsit is hasonlóan viselkedik az exéhez.

Akkor is ha az illető egyáltalán nem úgy értette amit mondott.

Ezáltal elindít ez az egész egy rossz lavinát amire az illető rosszul reagál és a végén még ő érzi rosszul magát mert a reakciójával elrontott valamit a kapcsolatukban.

Holott az egész elindítója a traumatizált ember volt.

Ti nem érzitek így? Vagy volt már ilyen tapasztalatotok?


27/N


2022. dec. 1. 17:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
De! Hozzád hasonloan én is nehezen tudom elviselni magam:-)
2022. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%
Hát.. de. amiket leírtál azokból nagyon régóta elegem van. A dögöljön meg a szomszéd tehene is jellemzőt kihagytad. Ha nekik rossz legyen neked is rossz. Hány ilyennel vagyok körülvéve....
2022. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező: látod? például az egyes. trollkodik, nincs élete, üres, semmiből állnak a mindennapjai és ráddobja ezt.
2022. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

Nem, szerencsére nem.


Ha így lenne, elkezdenék aggódni, hogy esetleg az okozza-e az ellenszenvemet, hogy a saját gyengeségeinet juttatják eszembe.

2022. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%

Az átlag ember a külvilágban keresi a problémát és el is várja a külvilágtól, hogy megoldja helyette. Az ilyen ember hatalams gyűlöletet érez azok iránt, akik boldogabbak náluk, akiknek jobban megy az életük.


Sajnos egyre ritkább az aki magától megoldja a problémáit.


Például van néhány ismerősöm akik állandóan szidnak valamit/valakit. Ha nem vették föl a munkahelyre akkor ezt szidják, azt szidják stb.

Közben például én a megoldást keresem. Továbbmegy az életem, sok esetben nagyon hamar meg is oldódik, de ezeknek az embereknek nem fog, vagy csak nagyon ritkán.

2022. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Pont ez az utolsó.

Ezek az emberek olyanok mint az energiavámpírok.

Rád teszik a saját problémáikat és magadat kezded el okolni meg hibáztatni miattuk.

Én nem hinném,hogy bármi rosszat teszek.

Van önkritikám és ha hibázok akkor elismerem.

Szerintem rajtam érzik inkább,hogy empatikus vagyok…egy igazi gyökér people pleaser és nagyon nehezen tudok ezen változtatni.

2022. dec. 1. 17:56
 7/25 anonim ***** válasza:
21%

"és a végén még ő érzi rosszul magát"


Ilyen végeredményre a nárcisztikus ember törekszik. Akárki akármit mond, arra játszik, hogy a legkedvesebb hozzászólás, felszólítás, kérés után is bűntudatot keltsen.

2022. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Hát még párkapcsolatban nem tapasztaltam ilyet, de baráti kapcsolatban igen. Úgyhogy azt hiszem értem mire mondod. Volt egy leányzó, kizárólag barátok voltunk, mivel heteroszexuális lány vagyok. Kedveltem őt, a barátomnak tekintettem, de ő engem nem. Nem bízott senkiben, mondta, hogy az apja egyszer letagadta, gondolom azért nem szívesen engedett senkit se magához közel az a lány, mert eleve az is megrázta lelkileg, hogy a saját szeretett apja kitagadta.

Én hiába próbáltam neki bebizonyítani, hogy én igenis bírom őt, minden egyes gondolatát elmondhatta volna pedig nekem, küzdöttem érte, mint barátért, és nem, nem érdekelte. Nem bízott bennem. Végül aztán el is mosódott a barátságunk, amit igazából csak én éreztem annak.

2022. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%
6: pontosan. azt meg még ki is hagytam, hogy a végén meg már te leszel a hibás azért, mert nem oldod meg a problémáikat.
2022. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az olyan semmiháziakból van elegem akikben 0 empátia van bárki iránt aki valamivel küzd az életben.
2022. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!