Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs elegetek a sérült...

Nincs elegetek a sérült emberekből?

Figyelt kérdés

Annyi ember sérült/traumatizált manapság.

Én úgy érzem,hogy ezek az emberek rendre próbálják a másik emberre rátenni a saját nyomorúságukat ami miatt az illető egy nyomoréknak érzi magát.

Én mostanában sok olyan embert ismertem meg akik folyamatosan projektálgatnak.

Már csak táskásoknak hívom őket.

Rád rakják a táskájukat,hogy aztán cipeld te és viseld te a súlyát.

A régi sérelmeiket hozzák bele egy új kapcsolatba, vagy vetítenek ki rád régen megélt dolgokat.

Például valakit nagyon traumatizált az exe.

Szórakozott vele, játszmázott és ide oda hintáztatta.

Emiatt kialakult egy trauma az illetőben amit innentől minden olyan emberre projektál aki kicsit is hasonlóan viselkedik az exéhez.

Akkor is ha az illető egyáltalán nem úgy értette amit mondott.

Ezáltal elindít ez az egész egy rossz lavinát amire az illető rosszul reagál és a végén még ő érzi rosszul magát mert a reakciójával elrontott valamit a kapcsolatukban.

Holott az egész elindítója a traumatizált ember volt.

Ti nem érzitek így? Vagy volt már ilyen tapasztalatotok?


27/N


2022. dec. 1. 17:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy én is traumatizált vagyok.

Rosszul reagálok ezekre az emberekre.

Rohadt nehéz magunkon javítani és az a baj,hogy hamar visszaránt az ilyen hintáztatós ember.

2022. dec. 1. 18:05
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem véletlenül vonzod be a traumatizált embereket. Máté Gábor mondta, hogy az emberek olyan párt keresnek, akinek közel hasonló traumáik vannak az övéikkel. Annyiban egészíteném ezt ki, hogy sokszor tényleg a zsák a foltját effektus van, vagyis két olyan traumatizált ember találja meg egymást akiknek a viselkedése kifejezetten "passzol" a másik személyiségéhez. Te is leírtad az egyik válaszodban, hogy mindig rád teszik a problémáikat és te érzed magad a végén okolni magad. Azaz valószínűleg a te traumáid miatt nincs egészséges határszabási képességed, amit kedvez az olyan embereknek akik kifejezetten szeretnek másokat hibáztatni a saját fájdalmuk miatt. Szóval neked is van mit dolgoznod magadon bőven. Másrészt meg csúnya általánosítás, hogy egy traumatizált ember mindenképp úgy viselkedik ahogy te azt leírtad. Én is rengeteg rossz élményt átéltem életemben (ahogy az emberek 80%a), és mégsem projektálom ki ezeket másra. :D
2022. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Igen..huh de jól leírtad.

Ezt érzem én is.

Velem is baj van…csak rohadt nehéz ezen változtatni.

Annyira keservesen nehéz…

2022. dec. 1. 18:09
 14/25 anonim ***** válasza:
21%
10. de itt most erről szó sincs :) nincs szükség empátiára, ha a sérült illető csak panaszkodik, állandóan szid valakit, de megoldást lusta keresni és mindig kell egy bűnbak akit okolhat a SAJÁT hibáiért. És ezek szoktak véris sértődni, ha nem érdekelnek téged/nem sajnálod őket 0-24-ben.
2022. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, most vagy az áll fönt, hogy egy saját traumád miatt kezeled így az ilyen embereket és/vagy bevonzod, vagy az, hogy téged, mint normális ember körülevesznek az ilyen traumától, sérüléstől toxikussá vált mérgező emberek.


mert ha úgy vesszük, hogy szó szerint van egy múltbéli sérülése, traumája egy embernek, aki emiatt minden más embert is hasonlóan fog kezelni, akkor az egy mérgező kapcsolat lesz, menekülnöd kell belőle, mert neked káros.

2022. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
15%
12-es vagyok. Igen, nehéz, sajnos tudom. De fel a fejjel, egyáltalán nem lehetetlen. Csak az első lépést nehéz megtenni, az első nemet nehéz kimondani, a többi már szinte magától fog jönni. :D
2022. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy én is sérült vagyok és tudom,hogy ez kedvez az ilyen embereknek.

De egyszerűen szerintem engem olyan szinten elnyomtak kiskoromban meg leszartak,hogy nincs személyiségem.

Nem tudom semminek a határát.

Nincs olyan,hogy “én érdekem”.

Mikor kicsi voltam akkor anyuék állandóan vitatkoztak,verekedtek, apu késsel akarta anyut megölni amit én láttam.

Anyunak sosem voltam fontos.

Apu lemondott rólam 40.000Ft-ért, anyu állandóan hibáztatott az elrontott életéért. Szóval tudom,hogy van bajom…de ezek az emberek nem könnyítik meg a dolgomat.

Kb a saját magam ellensége vagyok.

2022. dec. 1. 18:16
 18/25 anonim ***** válasza:
12%
Dehát akkor itt csak arról van szó, hogy ha valaki valamiért panaszkodik ,vagy hasonlóan viselkedik, mint a szóleid akkor feltörnek a régi emlékek és így adod ki.
2022. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem erről.

Ez nem ilyen egyszerű.

Nem rakták rám a problémát anyuék hanem a problémában nőttem fel.

Én tudom mikor projektálok és pont ezért ezt már megtanultam kezelni és nem adom át másnak.

De nem én vagyok ezekben a helyzetekben a hibás.

Mármint nem én okozom.

Ezeket én érzem magamon,hogy mikor jön elő egy traumám és mikor teszi rám a másik a sajátját.

2022. dec. 1. 18:20
 20/25 anonim ***** válasza:
16%
12-es vagyok. Ha van kedved beszélgetni, és most az egyszer kivételen te tennéd valakire rá a problémáid, hogy könnyíts a lelkeden akkor nyugodtan írj!:)
2022. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!