Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs elegetek a sérült...

Nincs elegetek a sérült emberekből?

Figyelt kérdés

Annyi ember sérült/traumatizált manapság.

Én úgy érzem,hogy ezek az emberek rendre próbálják a másik emberre rátenni a saját nyomorúságukat ami miatt az illető egy nyomoréknak érzi magát.

Én mostanában sok olyan embert ismertem meg akik folyamatosan projektálgatnak.

Már csak táskásoknak hívom őket.

Rád rakják a táskájukat,hogy aztán cipeld te és viseld te a súlyát.

A régi sérelmeiket hozzák bele egy új kapcsolatba, vagy vetítenek ki rád régen megélt dolgokat.

Például valakit nagyon traumatizált az exe.

Szórakozott vele, játszmázott és ide oda hintáztatta.

Emiatt kialakult egy trauma az illetőben amit innentől minden olyan emberre projektál aki kicsit is hasonlóan viselkedik az exéhez.

Akkor is ha az illető egyáltalán nem úgy értette amit mondott.

Ezáltal elindít ez az egész egy rossz lavinát amire az illető rosszul reagál és a végén még ő érzi rosszul magát mert a reakciójával elrontott valamit a kapcsolatukban.

Holott az egész elindítója a traumatizált ember volt.

Ti nem érzitek így? Vagy volt már ilyen tapasztalatotok?


27/N


2022. dec. 1. 17:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
93%

Meg kell tanulni megkülönböztetni azt, hogy ki az aki valóban sérült és ki az aki csak figyelemre vágyik és egy energiavámpír. Szerintem előbbivel nincs baj, maximum annyi, hogy rendbe kellene tennie magát az illetőnek, de egyáltalán nem egy elviselhetetlen dolog és az ilyesmi nem arról szól, hogy a másikat terheled vele. Utóbbi esetben pedig nem szabad teret adni a dolognak és meg kell tudni tanulni az ilyesmi kezelni.


Én nekem is vannak olyan dolgaim amivel lehetek sérült, de nem terhelek vele másokat sosem.

2022. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
18%

Ez a kérdés is már önmagában energiavámpír, nem is óhajtok ebbe belemerülni és kerülöm a sérült embereket.

Nem pazarlom rájuk a saját életemet, nem vagyok megváltó.

2022. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Darius- ***** válasza:
21%

Igazad van abban, hogy lancszeruen mukodnek a dolgok. Nem tudja feldolgozni, ezért ez megmutatkozik masokkal valo kapcsolataiban is.

Keress erosebb mentalitasu part !

2022. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
Az "ilyeneket" nagyon szeretem: a tökéletességet igyekszik bemutatni, holott az nincs a világban.
2022. dec. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
66%

Rengetegszer tapasztaltam én is. Kiakasztó.


A másik "kedvencem" a visszahúzók. Ha valamivel nem vagy elégedett és tenni szeretnél érte hogy jobb legyen, javítani szeretnél a saját életminőségeden (elvégre a saját életedet te éled), jön a tiráda, hogy mit képzelsz te, meg hova gondolsz hát neki se volt jobb, neki se jutott jobb! És ugye ha neki nem volt jobb akkor neked se juthat/jusson már jobb, az hogy te magadert es a saját boldogságodért tenni kívánsz és ki akarsz állni egyenesen felháborító, lenézendő, sőt szemtelenség, tápos vagy, meg mai fiatal meg folytathatná a sort...

Hát nehogy már másnak jobb legyen mint neki! De ugye ő maga a saját boldogságáért a kisujját nem mozdítaná meg/és nem is mozdította soha. Inkább a többit húzza le a saját szintjére, mert "az úgy igazságos".

Na nálam ez a típus viszi a pálmát rosszindulatból.

2022. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!