Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz Sopronba (vagy...

Mennyire nehéz Sopronba (vagy környékére) átköltözni és munkahelyet találni? Milyen ott az élet?

Figyelt kérdés

Párom otthonról dolgozik, én pedig eladó vagyok, szeretem is. Viszont Hajdú-Bihar megyében lakunk, és ahhoz képest, hogy nincs itt semmi, nagyon drága minden, alig van munkahely és ott is csak a minimálbért fizetik. Az emberek begyepesedtek, korrupt a város, nem fejlődik semmit, internet is el van maradva. Szeretnénk költözni, főleg Dunántúl van tervben, Budapest túl nagy lenne.

Sopront és környékét nézegettük mostanában, de nincs ismerős, nem tudok kérdezni. Érdekelne, hogy mennyire biztonságos, számomra milyen melóhelyek hogyan fizetnének (eladói tapasztalattal vagy recepciósként)? Milyenek ott az emberek? Van egyébként német, angol nyelvtudásom is, szóval valamit csak találnék magamnak. Csak szeretnék nettó 170 ezernél többet keresni (amit itt ajánl az összes bolt/üzlet...).



2022. dec. 27. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Környeken lakok. Van pár helybéli aki neten meg előben is panaszkodik, hogy már zsúfolt lett a város és mennyit romlott a közbiztonsag a sok beköltöző miatt. De én ezekkel nem foglalkoznék, abból a helyzetből indultak ki amikor ez a kornyek meg 30 éve le volt szinte zárva a nyugat közelsége miatt és nem igen volt itt mozgolódás. Persze az egy mesterséges állapot volt kar ahhoz ragaszkodni mar mindenki oda megy ahova akar. És szerintem még mindig nagyon jó állapotok vannak itt, aki szerint nem az nem mostanában járt a megyen kívül keletebre max ausztriához meri a dolgokat. Akinek valóban megy a német és rugalmas az talalhat a határ túloldalán is munkát, nem hiába dolgozik kint sztem a fél város. Saját véleményem szerint csak az akarja lebeszélni erről az ilyen téren szerencsét probalókat aki 10 éve is csak makogó nemettel dolgozik kint és fél a konkurenciatól. Vagy nem tudom, nem latok a fejükbe:) . Persze mondjuk érthető, amit mondjuk hazavisz 1500 euró az 600 ezer forint, keleten meg kapna ugyanazon melóért 150 ezret. Összesegében én szerencsésnek érzem magam hogy a környéken lakok. És hát itt inkább munkaerőhiány van, szóval itt nem félek hogy ha netán új munkahelyet kell találni ez olyan megnyugvást ad. Ha meg tényleg jó vagy németből akkor a határ túloldalán is esélyes lehetsz majd hosszú távon, pláne ha lesz ismerettség helyben aki ad is tippeket hogy hol keresnek embert.l
2022. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyebként itt sincs kolbászból a kerítés és biztos páran ezért pofára is estek. De beszéltem már pár komplett családdal ideköltözővel akiknek nagyon bejött a dolog és sztem többre vittek 5 ev alatt itt mint keleten 20 alatt. Aki itt akar dolgozni , tesz a dolgokért, szakmája van vagy beszél nyelveket stb az legalább jut valamire . Mert sajnos az ország többi részén így se olyan egyszerű..
2022. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90% bebukja a nyugatosodàst a kelet Mo i sufnis okoskodásra senki nem kiváncsi...árkot ásni persze mindig keresnek valakit...de abból se lesz helikopter...
2023. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Németül mindenkepp szerezzetek egy B2 nyelvtudast. Akkor kevesebben tudnak kihadznalni/atvagni.
2023. jan. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sopron: betelt!

Ágfalva, Fertőrákos, Harka: nem teltek még be, de egyre veszélyesebbek (kb. a felsorolás sorrendje alapján, Ágfalva egy latrina).

Kópháza: idegbeteg, drága hely, de nagyon jól karban van tartva, jó helyen fekszik.

Balf: Sopronhoz tartozik, inkább olyan visszavonulós hely, protekcióval könnyebb ott dolgozni, lakni.

Nagycenk: már távolabb van, drága, de hatalmas kultúrközpont. Kirúgták az alkalmatlan muzeológusokat, turisztikai szakembereket onnét, most nagyon támogatja Kormányunk a helyet!

2023. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!