Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkó voltam barátnőmmel?

Bunkó voltam barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam barátnőmmel aki elmesélte hogy a kinti macskajuknak levágatták a karmát. Mire mondtam hogy ez kegyetlen dolog szerintem a macskákkal szemben mert kell nekik az éles karom a vadászáshoz és mászáshoz.

Úgy tűnt kicsit magára vette.



2023. jan. 23. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
27%

#9 Nem csodálom, hogy fajtiszta a macskát, nem fajtiszta akkor lenne, ha lenne a családfájában vadmacska. Talán fajtatisztára gondoltál, látszik, mennyire értesz hozzá. És amúgy továbbra is bunkóságnak tartom, hogy hiába van igazad, beszólsz valakinek egy olyan dolog miatt, ami az ő döntése, ő dolga és utólag nem nagyon tud vele mit csinálni.


A macska életvitelétől eltekintve ez kicsit olyan, mintha beszólnál a pasidnak, hogy "szakáll nélkül nagyon hülyén nézel ki". És, mit tud csinálni szegény, amíg vissza nem nő? Szimplán csak bántás az ilyen megjegyzés is.


Simán megfogalmazhattad volna úgy, hogy szerinted nem érdemes a kinti macska körmét vágni, hiszen kint nem karmolássza össze a bútorokat, de használja arra, amire való, és úgyis kopik, amennyire kell. Egyből kedvesebb, mint a "kegyetlen" szót használni, ami elég erős és nem csoda, hogy sokakat triggerel, és akkor is személyes támadásnak veszik, ha nem pont rájuk célzod. Mert igazából azt mondod, hogy kegyetlen dolog ezt csinálni, de ő megcsinálta, tehát ha explicite nem is mondod ki, igazából azt mondod, hogy a kegyetlen tettet elvégző emberek körébe tartozik - ami igaz is, csak erős megfogalmazás, én is megsértődnék, akkor is, ha nincs igazam.

2023. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság és kétlem, hogy ezért megsértődött.
2023. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó. Az kifejezetten jó dolog, hogy szóltál neki, hogy nem tesz jót az állatnak.
2023. jan. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!