Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban miért kell...

A mai világban miért kell kisgyerekek kezébe telefont, tabletet adni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a telefon, tablet ellen, de ezek a kütyük függőséget okoznak náluk. Amikor én gyerek voltam, akkor nyilván nem ez volt elterjedve, hozzátenném, pedig én sem vagyok öreg. Régen még nem voltak ilyen kütyük és az emberek sem voltak telefon, tablet függők. Konkrétan a mai gyerekek a tablet előtt eszik és azt sem tudják, hogy mi van. És ha nincs naluk a kütyü már nem is hajlandóak enni. Plusz a mai generációt hülyítik a az impulzussal teli Tiktok, YouTube videók

2023. ápr. 19. 16:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem a telefon, meg a tablet a gond, a szülői hanyagságot nem kell a technológiára fogni.

Tetszik, nem tetszik, ilyen a modern kor és a mai gyerekek beleszületnek a digitális világba és már tudnak alapvető dolgokat, amiket nem kell tanulniuk később aktívan, ez szerintem tök jó.

Viszont a szerencsétlen szülő korlátot nem szab, különben neki kéne a gyerekkel foglalkozni.

Attól én rohamot kapok, amikor a kis pár éves Pistike még evés közben is a tetves mesét nézi a tableten az etető székben, különben visítana, amit anyuci, apuci nem tud kezelni. Na most hogy jutott hozzá a gyerek? Nem magától ugye.

Tény, hogy rombolja az agyat a TikTok, meg társai, hát nem normális, hogy valaki egyszerre ennyi ingerhez jut és van, aki órák hosszat görgeti, de ehhez nem kell agymunka, se a mesékhez a gyereknek, meg a tv-hez.

Egyszerűen figyelni kell a tartalmat, amit a gyerek néz és igenis beleszólni, korlátozni és akár mint felnőtt utánanézni és kiválasztani valami tényleg hasznosat, de nyilván ez idő, amire sokan szarnak. Meg persze a gyerekkel foglalkozni kell és nevelni, beszélgetni, amire sok szülő szintén szarik. Ha el is veszi a telót, mert rájött, hogy hopp már tizenéves a gyerek, önállóan is tud viselkedni és állandóan nyomja azt a vackot, de ha nincs telója, akkor a gyereknek ott egy űr, mert anyuci ugyan ki nem pótolná azt az űrt beszélgetéssel, meg közös programokkal, hanem csak menjen a gyerek csináljon mást, pedig korábban nem volt gond, amikor a szülő az arcába tolta a tabletet saját magától és ránevelte a gyerekét az állandó használatra a személyes foglalkozás helyett.

Korlátozni kell, hogy mit néz a neten a gyerek és mennyi ideig, ennyi.

2023. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
91%

#19 "Ha kicsit nagyobbacska lesz, mondjuk 10-11 év körüli, akkor már lehet"


Harmadikban már van heti egy informatika óra... Másodikban az irodalom órákon meg már végeznek el laptopon feladatokat.

2023. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
57%

"Régen még nem voltak ilyen kütyük és az emberek sem voltak telefon, tablet függők."


Cserébe mi fakardokkal gyepáltuk egymást, meg fáról tanultuk a szabadesést aztán azért kaptunk, hogy na már megint hogy néztek ki mit műveltetek?

2023. ápr. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyébként egy ilyen országban ez egyáltalán nem meglepő. A kormány tulajdonképpen azt szorgalmazza anyagilag, propagandával, vallással, és gyakorlatilag mindenhogy hogy SZŰJJÉ. Tök mindegy milyen szülő lennél, akarsz-e egyáltalán gyereket, van-e rá időd, minden mindegy csak szaporodjál. Ezzel kéz a kézben működik, hogy a telefonok és számítógépes játékok végtelen szórakozást jelentenek a gyereknek, szinte egész nap el van vele, nem rombol a lakásban, nem hisztizik, mintha nem is létezne. Ez a 2 termeli ki magából a csok-os szülőket akik a pénzért lekölkeznek, aztán a képernyő előtt nő fel a gyerek hogy lehetőleg minél kevesebbet kelljen vele foglalkozni.
2023. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
73%
#23 Annak nem is voltak káros, függőséget okozó következményei.
2023. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!