Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki már 18 éves kora előtt...

Aki már 18 éves kora előtt láncdohányos volt és ez volt a legnagyobb program az osztálytársakkal, hogy cigiznek, milyen volt így élni? Szép emlék?

Figyelt kérdés

Bocsi de én ezt annyira nem tudom átérezni, hogy mi a jó ebben. Én is elszívtam már pár cigit, de sosem szoktam rá.


De annyi ilyet látok, volt osztálytársaim, exem, 13-14 évesen szereznek valahonnan cigit és akkor húúú de menők vagyunk itt cigizünk a játszótéren. Meg rá is vannak szokva, napi doboz, ki tudja, hogy oldják meg. Nyilván nem saját pénzből. Aztán befújják magukat parfümmel meg rágóznak, nehogy anyu megtudja. 17 éves a gyerek aztán már komoly függőséggel küzd. És persze mindenre a cigi a megoldás, matek doga lesz úgy izgulok gyere ki cigizni, randim lesz olyan ideges vagyok elszívok fél óránként egy szálat. Meg na mi most megyünk osztálykirándulásra, az biztos, hogy négy doboz el fog fogyni mert anélkül nem is lenne jó.


Legjobb amikor valaki kirpóbálja és mondjuk már 18-19 éves, de a 16 éves gyerek oktatja, hogy ne így fogd, nézd így kell meggyújtani, tüdőzd le rögtön az első beleszívásódnál mert szájrákot előbb kapsz. Utóbbi annyira vicces, a szájráktól félnek de a tüdőráktól nem :D (igen tudom hogy nem minden dohányos lesz rákos)


2023. jún. 26. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

😂😂😂😂😂

Vigyazz, nehogy agyfa$zt kapjal a nagy itelkezesben.👏

2023. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

13 évig dohányoztam, 16 éves koromtól. Azt nem mondanám, hogy akkor láncdohányos voltam, de talán illik rám a leírásod. Alapvetően leszögezném, hogy egyetértek veled abban, hogy dohányozni szar, tiniként meg javarészt szimpla felvágás, nagyzolás. Nálunk is így volt. Ezzel együtt mégis tudok válaszolni arra, hogy mi a jó ebben.


A triviális indok: a nikotin. A cigaretta dopamint szabadít fel, mint egy mini boldogságlöket. Apósom mondta: a cigarettázás, ha stresszes vagy, megnyugvás, ha unatkozol, szórakozás. Egy nagyon triviális pótcselekvés, azért is szoknak le róla nehezen.


Ezen kívül - ahogy te is mondtad - kamaszkori felnőttszínház. Minden kamasz szereti magát érettebbnek, vagányabbnak mutatni. A cigarettázás egyszerre tilos és felnőttes dolog, szóval kiváló eszköze a kamaszlázadásnak.


Ráadásul egy szociális szokás. A zugiban cigizések a haverokkal eleve kiépítettek egy közös zsiványságot. Ráadásul a cigi melletti társalgások nagyon jó kapcsolatépítő beszélgetések. A legmélyebb munkahelyi kapcsolataim mindig azok voltak, amelyek a dohányzóban születtek. Életem első becsajozása úgy kezdődött, hogy a lány tüzet kért.


Szóval a dohányzás egy káros, és büdös szokás, ami rengeteg időt és pénzt zabál fel, de nem véletlenül szívják annyian. Én ezzel együtt nagyon boldog és büszke vagyok, hogy már 9 éve nem élek vele, de igen: nagyon szép emlékeim vannak.

2023. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

De csak utólag derül ki, hogy melyikük nem lesz szájrákos!

De lehet, hogy "csupán" tüdőrákos lesz, avagy érszűkület miatt a lábait vágják majd le 30 éves korában.

Szóval széles a paletta...

2023. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Utólag szar,..

Nem!

2023. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

hát tudod én nem dohányzom, de inkább lógnék a dohányos osztálytársaiddal, mint egy ilyen tudatlan és ítélkező, felszínes kis hisztigéppel... ne ítélkezz afölött, akinek sose jártál a cipőjében.

velük ellentétben amúgy valószínűleg nem az volt életük fénypontja, hogy kiültek a játszóra cigizni, hanem rengeteg szép emlékük van a normális emberek életéből, amíg te itt egy anonim oldalon hőzöngsz és teszed az agyad hogy milyen különleges vagy. nem mindenkinek van olyan béna élete, mint neked.

2023. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy én nem látok itt ítélkezést. A kérdező nem érti, miért dohányzik valaki, ezért megkérdezte. Annyi történt, hogy részletesen leírta, hogy ő miért nem képes megérteni a dohányosokat, és megkérdezte, mi van, ami ezt a sok szart képes ellentételezni.
2023. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fura lesz, de rengeteg gyerekkori élményem van annak ellenére, hogy senki sem dohányzott se a haveri, se a baráti körben. Pedig rengeteget lógtunk együtt. Bicajoztunk, moziztunk, koriztunk, lementünk úszni meg pecázni a Dunára stb... Később már mindenkinek valamilyen kismotorja volt amivel messzebbre is elmehettünk.

De szinte minden este összegyűltünk a téren, ahol késő estig tervezgettük a jövőt, néztük a csillagokat, megvitattuk, hogy vannak-e földönkívüliek és kialakultak az első tinikori szerelmek is.

Azóta sem dohányzik senki a baráti körből és így utólag visszagondolva, ez nem is hiányzott senkinek.

2023. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
17%

nincs ítélkezés? amikor eleve úgy áll hozzá, hogy az összes nikotinfüggő visszamaradott véglény, aki biztos meglopja a szüleit, buták, és különben annyira nincs életük, hogy a dohányzás a fénypontja a napjuknak.

ha nem lenne ennyire előítéletes (és hlye, ha minimálisan tájékozódna értené a dolgot), akkor tudná, hogy minden állítása nettó baromság, de nem tudja, mert ő egy ilyen erkölcsi magaslatról szemléli a világot, ahol hozzá se szól az alantasokhoz.

2023. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

"eleve úgy áll hozzá, hogy az összes nikotinfüggő visszamaradott véglény, aki biztos meglopja a szüleit, buták, és különben annyira nincs életük, hogy a dohányzás a fénypontja a napjuknak."


Aaaazta, szépen kiegészítetted az írást :D Nem írt visszamaradott véglényekről, sem lopásról, sem butaságról. Olvasd már el újra, mit írt!

2023. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ajjaj :D Vannak itt bajok :D


Az értelmeseknek köszönöm a választ. Amúgy szerintem nekem jó gyerekkorom volt cigi nélkül is, és biztos a cigiseknek is jó volt, csak szimplán nem értem, mi volt ennyire nagy buli ebben, engem idegesített, hogy kiskorú emberek nagyra vannak egy egészségkárosító és számukra még illegális dologgal.


De ez biztos azt jelenti, hogy szóba se állok dohányossal, valóban :D

2023. jún. 26. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!