Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki már 18 éves kora előtt...

Aki már 18 éves kora előtt láncdohányos volt és ez volt a legnagyobb program az osztálytársakkal, hogy cigiznek, milyen volt így élni? Szép emlék?

Figyelt kérdés

Bocsi de én ezt annyira nem tudom átérezni, hogy mi a jó ebben. Én is elszívtam már pár cigit, de sosem szoktam rá.


De annyi ilyet látok, volt osztálytársaim, exem, 13-14 évesen szereznek valahonnan cigit és akkor húúú de menők vagyunk itt cigizünk a játszótéren. Meg rá is vannak szokva, napi doboz, ki tudja, hogy oldják meg. Nyilván nem saját pénzből. Aztán befújják magukat parfümmel meg rágóznak, nehogy anyu megtudja. 17 éves a gyerek aztán már komoly függőséggel küzd. És persze mindenre a cigi a megoldás, matek doga lesz úgy izgulok gyere ki cigizni, randim lesz olyan ideges vagyok elszívok fél óránként egy szálat. Meg na mi most megyünk osztálykirándulásra, az biztos, hogy négy doboz el fog fogyni mert anélkül nem is lenne jó.


Legjobb amikor valaki kirpóbálja és mondjuk már 18-19 éves, de a 16 éves gyerek oktatja, hogy ne így fogd, nézd így kell meggyújtani, tüdőzd le rögtön az első beleszívásódnál mert szájrákot előbb kapsz. Utóbbi annyira vicces, a szájráktól félnek de a tüdőráktól nem :D (igen tudom hogy nem minden dohányos lesz rákos)


2023. jún. 26. 11:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

"kiskorú emberek nagyra vannak egy egészségkárosító és számukra még illegális dologgal"


Ez nagyon függ attól, hogy milyen mintát hozol magaddal. Amikor 16 évesen felnőtteset játszik valaki, akkor általában a gyerekkorában látott felnőtt mintát fogja elővenni. Az én családomban szinte mindenki dohányzott és a beb.szós sztorik is megvoltak. Predesztinált volt, hogy ehhez fogok nyúlni én is.


15 évesen már az volt a pörgés, hogy suli után addig cigiztünk a parkban, míg forgott velünk a világ, meg volt, hogy az iskolai wc-ben piáltunk órák között. Egyszerűen ezt éreztük menőnek.

2023. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11.

Attól, hogy igaz, még nagyon szomorú.

De előtted van egy másik út is, mivel látod kívülről az egészet...

2023. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

16 éves voltam, mikor először cigiztem. Ottalvós matekverseny volt, s nagyobbak "tanítottak" meg. Utólag is szép emlék az a kirándulás, hogy befogadtak, és "új" dolgokat mutattak.


Nem hiszem, hogy láncdohányos lennék, de havi 1 doboz elmegy. Egészségtelen, drága, de cserébe legalább egy kapcsolódási pont emberekhez, és valahogy annyira nehéz, főleg utóbbi években, közelebb kerülni emberekhez, hogy úgy vagyok vele, hogy minden lehetőséget kihasználok. Semmi "menőség" nincs benne, egyedül a szocializálódásra való törekvés az, ami hajt, hogy ne ezen múljon, hogy lemaradok valamiről.


Buliban is, kimegyek cigizni, akkor történnek valahogy a legmélyebb beszélgetések... S most fel lehet tenni a kérdést, hogy kinek mi a fontosabb, de más helyett ezt nem kell eldönteni. Az, hogy ártalmas az egészségre, annak köszönhető, hogy nem mindenki "kockáztat", és ez ad egy "szekta" élményt, hogy ja, te is így döntöttél, mint én?

2023. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"De előtted van egy másik út is, mivel látod kívülről az egészet..."


Mint említettem korábban, 9 éve nem dohányzom, és úgy alakult, hogy alkoholt sem ittam már 3 éve. Szóval igen, van másik út.

2023. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
:)
2023. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Azt is fel kellene már fogni, hogy a dohányzást -a fejlett nyugaton- egyfajta betegségnek tekintik, és igen sok épületben elkülönítik a dohányosokat egy "dohányzó fülkébe", a normális és egészségre vágyó emberektől.

Sajnos mi még nem tartunk itt.

[link]

2023. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2023. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!