Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel vennél dolgozni kórosan...

Fel vennél dolgozni kórosan elhízott embert vagy láncdohányost?

Figyelt kérdés

Kivertem a biztosítékot a melóhelyen.Csoportvezető vagyok és csak simán beszélgettünk amikor arról volt szó hogy főnökként kit alkalmaznál. Kimondtam hogy olyan embert aki kórosan elhízott illetve láncdohányost nem vennék fel.Persze az egyik túlsúlyos kolleganőm rögtön letámadott hogy miért.Mondjuk azért mert egy csomó mindent nekem kell helyette megcsinálnom mert vagy nem fér be,vagy nem tud lehajolni,vagy mert nem bír sokat állni vagy sokan menni.Nincs bajom azzal ha segítenem kell de az hogy utasítgat hogy bújj már oda be mert te beférsz...Kicseszés mindenkivel szemben.Hangsúlyozom olyan emberről beszélünk aki a túlsúlya miatt nem tudja a munkáját elvégezni szóval nem ilyen +20+30kg.Láncdohányos meg baromira nem tartja be a szüneteket ezt több helyen tapasztaltam.

Most ettől én rossz ember lennék?Másnak erről mi a véleménye?


2019. nov. 8. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy a főnök,azt teszel amit akarsz. Azért megjegyzem,hogy általánosítani nem illik. Nálunk én,erős dohányosként meg a túlsúlyos kolleginám is simán ledolgozzuk a 24 éves,egészségmániás fittlánykát mert lusta mint a föld..

En szimplán felvennék bárkit és a lustákat b..sznám ki. Azzal többet szívnak a kollégák.

2019. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

Elhízottat igen, de láncdohányost nem vennék fel.


Az elhízott még ha nem is tud mindent elvégezni, de örül, hogy van munkája, a láncdohányos meg állandóan kint lóg és sokkal kevesebbet dolgozik, mint a túlsúlyos, szóval a kolléganőd jogosan háborodott fel és lehetsz még te is túlsúlyos....

2019. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz leszűrni külső alapján, ki alkalmas munkára, és ki nem.

Sokszor vannak meglepetések.

Nekem pl az unokatestvérem volt egész életében nagyon elhízott, és lazán megmászta a legnagyobb emelkedőket, amikor túráztunk.

Én meg átlagos testalkattal, sokszor olyan vagyok mint egy lajhár.

2019. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Munkaköre válogatja. Ha pl. a láncdohányosnak olyan melója van, ahol tud meló közben cigizni akkor simán.
2019. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

2es

Te is általánosítasz..láncdohányos is lehet ám bárki. :)

2019. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Láncdohányost én sem. Valód láncdohányos nem bírja nélküle, vagy idegbeteg, vagy folyamatosan dohányzik.

Elhízottnál már nagyon nem mindegy mit kell csinálni, milyen munkakör

2019. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Én cigányt nem vennék fel
2019. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

4.ez mondjuk igaz.Irodai munkára simán felvennék mondjuk elhizott embert is,mert ott nem korlátozza a súlya.

Gyárban ahol bizony lényeges a mozgás, talpalás nem árt gyorsnak lenni ott ugy érzem hátrány ha valakinek jelentős súlytöbblete van.

2019. nov. 8. 11:22
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit több, mint 200 kg vagyok, és egy irodában dolgozok. Még sosem kellett miattam másoknak többet dolgozniuk. Sőt, én szoktam a többieknek segíteni, főleg informatikai dolgokban. Viszont pl. gyárba, boltba nem venném fel magam, mert lassú vagyok és nem bírok 8-10 órát állni.
2019. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Láncdohányost én se vennék fel, sőt dohánymentes munkahelyet alakítanék ki. A cégterületén belül nincs cigi, csak kapun kívül. Bagózni menjen ki ebédszünetben. Nyíregyházán a Lego gyár területén nincs cigi még szünetben se, meg ugye műszak alatt nem mehetnek ki se a kapun kívül. Aki nem bír ki 8 órát nem tudom sajnálni.
2019. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!