Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más fiatal is szívesen itt...

Más fiatal is szívesen itt hagyná ezt a minősíthetetlen országot?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Munkanélküli. Csomó helyre jelentkezem de nem vesznek fel. Más fiatal késő 20-as is szenved a munkahely találással, elhelyeszkedésel?

Ezt még mindig nem akarom elhinni, hogy ez megtörtént, ebben az országban, ami megtörtént (2010-óta). Elegem van ebből a mérhetetlenül sok mocsokból, rasszizmusból stb.

Teljesen kilátástalan az életem. Se barátnő (sosem volt), se saját egzisztencia, önálló élet. Csak a stressz, a mindennapok közönye, a rasszista és pszichopata magyar (többségi) társadalom.


Nekem nagyon elegem van ebből az egészből. Szívem szerint Horvátországba, vagy Olaszországba mennék. A Tenger mellé. Ólebből a putris, fejlődni képtelen országból.



2023. júl. 12. 13:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%

Roma vagy?

Nekem is elegem van az inflációból, az egészségügyből stb... Alig várom,hogy Ausztriában éljek.

2023. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szerintem az IS van bennem. Sok minden MÁS mellet is.
2023. júl. 12. 14:00
 3/29 A kérdező kommentje:
Ebből* Jav
2023. júl. 12. 14:00
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok fiatal, de nekem is elegem van ebből az országból. Olaszországba mennék én is szívesen, de tudom hogy ott nem a legjobb a megélhetés. Ausztria, Németország, Anglia, hollandia, svédország, norvégia, jobbak ilyen szempontból.
2023. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem leszek népszerű, de:


Megkérdezhetem, hogy van a valamilyen végzettséged? Anélkül igen nehéz jó munkát találni. Amennyiben nincs, vagy nem használható, érdemes lenne képezned magad.


A barátnő hiányáról meg ez jutott eszembe: "Erről is az Orbán tehet!" vagy "Kinek mit intézett a kormánya" xd De komolyan, ezért ne a kormányt okoljuk már.

2023. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy, hogy hova mész, ez a három dolog kell.

1. Nyelvtudás.

Nem angol, hanem az adott ország nyelve, legalább középfokon.

2. Keresett végzettség.

Például egészségügyi, buszsofőr, targoncás, stb. Lehetőleg gyakorlattal. Rengeteg a hiányszakma.

3. Indulótőke.

Egy albérletet kivenni, pár hétig kihúzni, amíg lesz állásod és megjön az első fizetés. Még persze mindig legyen annyi tartalékod, hogy bármikor haza tudj menni.


Ha ezek vannak, akkor bökj rá a térképre és viszlát! Ezek nélkül elindulni se érdemes, rá fogsz b.szni és laposkúszásban mehetsz haza.

2023. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs se megtakarításod akkor elindulni szinte lehetetlen.

Ha van valamennyid akkor már vannak lehetőségeid is.

Németországról tudok neked mondani pár dolgot, Szeptemberben lesz 5 éve, hogy kint élek.

Ha kell valami infó akkor este vagyok.


Ha ide jössz és nincs ismerősöd akkor ha nagy szerencséd van akkor találsz olyan munkat ahol adnak szállás is amit majd a béredből fognak levonni.

Ennek a minősége változó de nem egy hotel egyik sem.

Munka van bőven, az inflációt itt is érzed, főleg ha valami minimálbéres melód van.

Attól függ milyen életviteled van mert tudsz félretenni de ha a tipikus magyar munkás réteg vagy aki munka után 6os sört lenyom mellette 2 doboz cigi naponta akkor felesleges kijönni mert se pénzed nem lesz plusz haza sem fogsz tudni egyszerűen menni mert drága.


Persze ki lehet fogni nagyon jól fizető munkákat is viszonylag kevés nyelvtudással is ha szerencséd van.

Az albérlet megszerzése viszont egyre nehezebb mert kevés van és mindenkinek kell.

2023. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

5. Amikor szakmát tanultam és gyakornoki pozíciót kerestem, konkrétan 155 hely utasított el.. nem viccelek.



Középszinten beszélek és írok angolul, gyakornoki pozíciókra pályázatam. És miért? Mivel technikusi tanulok és nem EGYETEMEN, ezért az összes cég levegőnek nézett. :)

2023. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Én is le szeretnék lépni. Szoftverfejlesztő vagyok, proginfó diplomával és 3,5 év IT tapasztalattal.


A közhangulat borzalmas.

Gyűlölöm, hogy a méhemben turkálnak és állandóan megmondják, mit tegyek, hogyan éljek, mit kellene éreznem - olyan emberek, akik baromira nem érték el azt az életet, amit szerettek volna/amiben boldogok lennének - akkor mit pofáznak?


Nem jó az egészségi állapotom, a magyar konyha és étkezési felfogás rövid távon megölne (persze a diétázásom miatt is piszkálnak), orvos max magánban van jó.


Autista vagyok, itt elfogadás nulla, más téren is, ezen a téren is.

Itt gyűlölködő egyenembert gyártanak.



Jelen állás szerint nem szeretnék gyereket és mint megtudtam, nem is biztos, hogy lehet...


De ha lehet és mégis akarok majd, akkor hol lesz számára egészségügy és oktatás?



Már ha nem ölnek meg addig az utcán, mert a közhangulat brutális.

2023. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

"Már ha nem ölnek meg addig az utcán, mert a közhangulat brutális."


Na jó, neked már pszichológus kell, mert ez már üldözési mánia.

2023. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!