Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más fiatal is szívesen itt...

Más fiatal is szívesen itt hagyná ezt a minősíthetetlen országot?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Munkanélküli. Csomó helyre jelentkezem de nem vesznek fel. Más fiatal késő 20-as is szenved a munkahely találással, elhelyeszkedésel?

Ezt még mindig nem akarom elhinni, hogy ez megtörtént, ebben az országban, ami megtörtént (2010-óta). Elegem van ebből a mérhetetlenül sok mocsokból, rasszizmusból stb.

Teljesen kilátástalan az életem. Se barátnő (sosem volt), se saját egzisztencia, önálló élet. Csak a stressz, a mindennapok közönye, a rasszista és pszichopata magyar (többségi) társadalom.


Nekem nagyon elegem van ebből az egészből. Szívem szerint Horvátországba, vagy Olaszországba mennék. A Tenger mellé. Ólebből a putris, fejlődni képtelen országból.



2023. júl. 12. 13:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%

Már megtettem és eddigi életem egyik legjobb döntésének tartom. (Két éve költöztem ki Olaszországba.)

Az viszont tagadhatatlan, hogy nem való mindenkinek. A megfelelő nyitottság, nyelvtudás, kultúra- és országismeret, anyagi háttér, valamint tanulmányok és munkatapasztalatok nélkük értelmetlenül mennél ki bárhova. Főleg, ha olyan felszínes motivációid vannak, hogy "mert ott van tenger". Ez kevés. (Egyébként Olaszország Európa egyik legrasszistább országa, a cigányságot különösen megvetik.)

A problémáid többségét a költözés nem oldja meg és semmilyen országot sem szabad idealizálni.

24/N

2023. júl. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Szerintem más mozit nézel.
2023. júl. 13. 13:33
 23/29 anonim ***** válasza:
ezt most kinek/mire írtad?
2023. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
67%
Akiben van életösztön, annak nem kérdés.
2023. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Menjél.
2023. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha unatkozol, elmehetsz árufeltöltőnek, míg nincs jobb állás. Tudom, nem azért tanultál, én sem, de fél évvel rá lett jobb állás. Sokkal jobb állás. Nem olaszba, nem horvátba, hanem a tescotól 1.5kilométerte. Nekem sikerült, neked miért ne sikerülne?
2023. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26. Nem kell senkit arra kényszeríteni, amit nem akar.



Egy értelmes ember nem oda való..

2023. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
48%

#27. Alkalmaztam én kényszert bárki ellen? Én is értelmes voltam árufeltöltőnek, a jelenlegi munkakörömhöz is értelmes vagyok, de Istenem....kihúzott a slamasztikából és meg is szerettem. Külföldön is ment volna ugyan ez, de az se lett volna könnyű és ugyan úgy bele kellett volna tennem a munkát.


Nem tudom, hogy a 26 éves kérdező mióta munkanélküli és milyen végzettséggel, de gondolom ha diplomája van, akkor 23 éves korára végzett. Ha szakmunkás 18, ha technikus 20. Tisztázhatnánk melyik országról beszélünk, mert magyarországon azért 3-6-8 év alatt azért lehet találni munkát...

2023. aug. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#20 cuki a naivitásod, de nem a franciák gyújtogatnak ott.
2023. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!