Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más fiatal is szívesen itt...

Más fiatal is szívesen itt hagyná ezt a minősíthetetlen országot?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Munkanélküli. Csomó helyre jelentkezem de nem vesznek fel. Más fiatal késő 20-as is szenved a munkahely találással, elhelyeszkedésel?

Ezt még mindig nem akarom elhinni, hogy ez megtörtént, ebben az országban, ami megtörtént (2010-óta). Elegem van ebből a mérhetetlenül sok mocsokból, rasszizmusból stb.

Teljesen kilátástalan az életem. Se barátnő (sosem volt), se saját egzisztencia, önálló élet. Csak a stressz, a mindennapok közönye, a rasszista és pszichopata magyar (többségi) társadalom.


Nekem nagyon elegem van ebből az egészből. Szívem szerint Horvátországba, vagy Olaszországba mennék. A Tenger mellé. Ólebből a putris, fejlődni képtelen országból.



2023. júl. 12. 13:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

10


Biztos, de az utóbbi egy hétben három másik nő ugatott be értelmetlenségek miatt.

2023. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
Itt már olyan szinten le van épülve minden, hogy végső soron az is lehet, egyszer eladom a lakást, fogom a kis pénzem, motyom és irány bármelyik jóléti ország, aztán a többi majd alakul, de itt nincs remény, csak a cél nélküli vegetálásra, pusztulásra.
2023. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Autista lány, te pedig ne add fel! Egy nap biztos lesz gyermeked és jó anya leszel! Szerintem külföldiekkel próbálkozz, ők elfogadóbbak sokkal, és irány külföld. :)
2023. júl. 12. 17:06
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Ismerősöm tanár végzettséggel ment németbe takarítani. Megéri...


Az emberek is értelmesebbek, márpedig ilyenekről nem szép általánosítani. Itt kb olyan mintha megragadt volna mindenki egy gyerek mentális/érzelmi szintjén, empátia nem létezik, közösségi összetartás nulla, megy a "felőlem aztán megdögölhet mindenki aki nálam szerencsétlenebb, nem az én bajom" mentalitás, mindenki azt hiszi hogy neki a legrosszabb minden tekintetben, míg habzik a szája ha mások a saját problémáikról beszélnek.

Nem csoda hogy Európa szélsőjobbos szégyenfoltja vagyunk. Nem a Fidesz a hibás, hanem a nép.


Persze máshol is nehéz, és máshol is vannak szar emberek, viszont vannak fokozatai annak, hogy mennyire élhető egy hely. Magyarország nem az.

2023. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%
14. De szerinted ki tette a népet ilyenné? A fidesz...
2023. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

Én sem találok munkahelyet.

Na tessék.

2023. júl. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
27%
mi tart vissza?
2023. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
24 éves vagyok és én is tervezem elhagyni az országot, csak nekem Amerika a cél.
2023. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk ez a kérdés és a válaszok hangulata is baromi negatív, pontosan ugyanolyan,ami ellen ágáltok.


Mi lenne, ha azt a kérdést tennénk fel, hogyan tudnánk jobbá tenni, mint fiatalok, a saját országunkat?

Nem pedig azon lamentálni,milyen szar minden.


Létezik társadalmi összefogás, eredményes is, volt már rá példa a történelemben. De ahhoz előbb nem ugyanazt a mintát kéne folytatni, amit utálunk.

2023. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

#19 Nem mintha nem lenne itt minden a nyílt, parlament előtti tüntetésektől kezdve online közösségalkotásokon át különböző tervek/pályázatokig(amik sosem fognak prioritást kapni a hatalmon lévőktől) ... Csak az nem veszi észre ezeket, aki nem is akarja.


A probléma nem azzal van hogy jaj hát mindenki jobbat szeretne, és csak egy kis erőfeszítés kéne a változtatáshoz!!! Csak annyi hogy netezés helyett csináljanak valami produktívat a fiatalok!! A probléma az, hogy a többségben tényleg nincs semmi vágy a változtatásra, sőt, még csak problémát sem látnak a tipikus magyar mentalitással, szóval nincs mire építeni a jobbat... Próbálkozás akad, támogatás nem.


Amikor létrejött a társadalmi összefogás a történelemben, akkor az általában a rezsimek megdöntése miatt történt, ami meg ugye itt ugrott, hiszen az agresszív agymoso, mindenki ellen hergelo kormányunkat maga a nép választja vissza már vagy ezredszerre. Ez kell ide, erre van igény. A franciák azok akik akár fel is égetik a saját fővárosukat, ha nem tetszik nekik valami, mi meg azok vagyunk, akiknek a fejét bele lehet nyomni a szarba, és azt nézzük hülyének, aki nem kér repetát.


Ezt hívják úgy hogy kilátástalan állapot, amit a legjobb otthagyni.

2023. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!