Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mutat az emberek többség...

Miért mutat az emberek többsége nagyobb tiszteletet és alázatot BMW tulajdonosok felé akár az utakon, akár ha látja, hogy abból szálltál ki és találkoztok, stb.. ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van a másik fele is aki szidja őket vagy irigységből vagy csak szimplán pár rosszabb benyomás miatt, de teljesen máshogy viszonyulnak hozzám az emberek mind az utakon vezetés közben mind ha látják, hogy BMW-ből szálltam ki mint mikor a céges autómat vezetem (2022-es Skoda Superb)


Még csak 1 éve van saját autóként BMW-m, előtte egy sima Toyota Corolla-m volt, de ég és föld a különbség aközött is meg a céges kocsim között is ha a BMW-vel vetem össze és most nem a vezetési élményről beszélek hanem a többi ember hozzállásához..


2023. aug. 9. 15:47
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

#28


Nem az autómat tartom nagyra, magamat tartom nagyra amiatt amit elértem, az autó és a többi pénzzel megvehető dolog csak a gyümölcse ennek.


Vannak barátaim akiket még iskolás koromból ismerek amikor még nem volt ennyi pénzem és azóta is jóban vagyunk annak ellenére is, hogy van olyan amelyikük csak pár száz ezret keres és BKV-zik.


Az meg, hogy nagyobbnak tartom e magam mint aki apró pénzért robotol és nem fejlődik, megragad a langyos vízben, az már más kérdés. Nagyobb is vagyok nála, így nagyobbnak is tartom magam. Nálam is vannak rengetegen sokkal nagyobbak és ezt elfogadom.


A megfordul a kockára gondolom arra gondoltál, hogy hirtelen elvesztem a munkámat és minden bevételemet és akkor hirtelen elmennek a barátok. Nos ezzel két probléma is van, a legtöbb barátom régről ismerem amikor nem voltam még tehetős, kettő ha ez is lenne a helyzet, hogy hirtelen elvágnák a bevételem akkor is mondjuk hozzád egy ápolónőhöz nézve még továbbra is nagyon jól állnék, eladnám mondjuk a lakást amit kiadok 40-50 millióért jelenlegi áron és már is ott lennék mint amire te spórolsz fél életedben.


#29


Igények kielegítése, te magad mondod. De egy Suzuki példának okáért legyen az a legújabb legmagasabb felszereltségű akkor sem lép a nyomába egy újabb prémium autónak..

2023. aug. 9. 17:31
 32/42 anonim ***** válasza:
Minek prémium autó a városi dugókba? A prémium autókat városi közlekedésre használni pazarlás, azokat nem erre találták ki.
2023. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

#32


Látszik, hogy nem vagy jártas a témában, mi az, hogy "pazarlás" , ezt maximum az igazán luxus autókra lehetne mondani mint pl. egy Bugatti Veyron, de ott meg már nem számít, szóval szintén nem pazarlás a tulajnak, maximum neked tűnik annak a BKV-ról vagy a Suzukiból.

2023. aug. 9. 19:07
 34/42 anonim ***** válasza:
21%

Mert a magyar kétszínű. Ez egy nagyon jó videó mind erre a kérdésre, mind a választások állandó eredményeire:

https://www.youtube.com/watch?v=jIf8wnwzZ5M

2023. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod miért néznek rád másképp. Drága kocsi, azt hiszik gazdag és befolyásos ember vagy, esetleg bűnöző.
2023. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
96%
Azt már tudjuk, hogy beképzelt vagy, ezt igazolják a válaszaid is. Szóval valószínűleg úgy is közlekedsz ezzel a kocsival, mint ami a beképzelt gyökerekre jellemző, így inkább előre engednek, hogy elkerüljenek egy konfliktust, ami a közúton veszélyes.
2023. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azért írtál ki egy kérdést, hogy fényezd magad oldalakon keresztül? Neked nagyon szegényes életed lehet ha emiatt vered magad egy anonim oldalon. :D

Én pont leszrom kinek milyen kocsija van, mert most nagyon durva dolgot mondok: Nekem kocsim sincs, mert nincs rá szükségem. 10 percre van a munkahelyem. Úgyhogy teljesen hidegen hagy kinek van 500 ezres meg kinek 32 milliós kocsija. Nem tudom miért lett annyira kiemelve részedről a Suzuki. Van a családban is ilyen kocsi, soha semmi baja nincs.

És egyáltalán nem érzek tiszteletet csak azért bárki iránt, mert BMW-t vezet. Nem 10 évesek vagyunk szerintem. :D

A kedves BMW-s és további nagyképű társaidról annyi a véleményem, hogy a munkahelyemre mindig ők jönnek be nagy arccal és ők tudnák megölni az embert 5 forintért is... Illetve ők kezdik az alkudozást meg a felvetést, hogy lehetne-e számla nélkül fizetni. Mert akkora arcuk van, és azt hiszik bármit megtehetnek. Ilyeneken már inkább szörnyülködünk, nemhogy tiszteljük. :D

Ja értem a pénzes embertársainkat kell jobban tisztelni. Húha. Hova szrjunk.

Látom a többiek is egy véleményen vannak velem.

2023. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy a kérdező csak egy ócska, provokáló troll. Mert ha nem, akkor borzasztó értékrenddel rendelkezhet.

Bocsánat, de nem tisztellek egyáltalán a kocsid miatt. Egy nagyképű barom lehetsz.

Még írd le kb 30x egymás után, hogy 30 éves Suzuki! Nem fogtuk még fel, hogy lenézed őket.

Páromnak 20 éves Toyotája van! Mindjárt elbújunk szégyenünkben mert szerinted a 32 milliós kocsi a menő!! Amúgy max álmodban van ennyi pénzed. Barom!

2023. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Nekünk egy Mercedes SUV-GLA van.

Nem mondom, hogy nem egy feltűnő autó, de én még így, ahogy te, nem gondoltam.

Azt vettem észre, hogy itt Magyarországon nagyon is a külsőre mennek az emberek, tehát arra, amit mindenki lát.aki azt írta, hogy nem érdekli kinek milyen autója van, az meghazudtolva önmagát. Ha látják milyen autód van, mindjárt jobban fog a ceruza a szakembereknél is. Egész máshogy ítélik meg az embert.


Ezekre a magyar utakra és a magyarok vezetési kultúrájára nézve, amondó vagyok, hogy kár az ilyen prémium autókat megvenni. A bevásárló központokban vigyázni kell rá, hogy a szomszédos parkoló autó ajtaját neki ne verjék az autóknak. Az utakon úgyszintén, itt még a kanyarban is előznek, nem tartják be a sebességkorlátozást, követési távolságot sem. Rámásznak az előtte haladó járműre.A határon túl, tőlünk Nyugatra, furcsa módon működik a KRESZ.

2023. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

#37


Bevásárlás? Ha messzebbre kell menni? Ha valakit elkellene vinni valahova? Sorolhatnám.


Arról már ne is beszéljünk, hogy ha csak 10 percre is van az is kellemes lehet szakadó esőben/hóban 40 fokban, -10 fokban.


Továbbra is olyanok vagytok, hogy nektek nincs / meg se tehetnétek és megmagyarázzátok, hogy igazából miért jó a buszon utazni fagyban , forróságban a csövesekkel együtt.. ugyan már.. nekem is azért nincs csak úszómedence a kert végében mert nem akarnék vizes lenni..


#39


A Mercedes amit említettél inkább családi autónak tűnik, így ilyen jellegű tiszteletet nem feltétlenül harcol ki az utakon mert nem tűnik egy sportos és/vagy agresszív autónak. Egy a sok közül, csak Mercedes logó van rajta.


Nyilván ugyanez igaz mondjuk egy x2-es , x3-as BMW-re is. De mondjuk egy X6 biztosan a tahó effektust váltja ki, az nem is kellene nekem sem. Bár én nem is vagyok ez a SUV-os inkább a sportosabb kategóriát szeretem, jelenleg 6-os BMW-m van, de mondjuk eltudnám képzelni ezt Audiban is egy A7-el ha meg Mercedes akkor már inkább az S63 , de az brutálisan túlárazott. Mercedes-t majd nyugdíjas koromban veszek, addig BMW vagy maximum Audi.

2023. aug. 10. 18:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!