Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kilátástalan a helyzetem,...

Kilátástalan a helyzetem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A történet a következő. 24 éves vagyok, s úgy érzem az életem romokban hever. Már gyerekkoromban se volt egy könnyű életem, szüleim sose voltak egy hullámhosszon, a folyamatos veszekedésükkel a jelenlétemben, különösen odatettek. Közösségbe is csak későn valamikor 5 évesen kerültem, mondanom se kell, hogy nem igazán tudtam beilleszkedni. Mindezt 8, borzalmas általános iskolai év követett, ahol kiállni se tudtam magamért, mert mindig jó gyerekként kellett viselkednem, hogy nehogy csalódást okozzak anyámnak. A gimis évek habár jól teltek, de ott a tanulmányi eredmények lettek tragikusak, csoda, hogy leérettségiztem. Ezt követte aztán 3 kemény év, amikor is alkalmi munkákat végeztem, próbáltam kiheverni egyedül a gyerekkori traumákat, elmentem ismétlő érettséizni, s fel is vettek az egyetemre, amit sose gondoltam volna. Ez se volt egy könnyű menet, új város, új emberek, barátokra is szert tettem, a tárgyak is sikerültek 1-2 kivétellel, mégis ott vannak a félelmek, amik talán a múltból jönnek. Apám támogat anyagilag, most viszont úgy néz ki így első év után, hogy önköltségesen folytathatom tovább az egyetemet. Aminek én se örülök, de kerestem alternatívát, lesz albérlő társam is, dolgozni is elmegyek. Ami nehézséget illeti, az egyedüli tényező az anyám. Most is mártírkodik, miközben sose volt ott mellettem, mindig a saját gondja volt a legfontosabb. S bár magamhoz képest értem el sikereket, úgy érzem az életem romokban hever. Az egyetem otthagyásán is gondolkoztam, mert így nem sok értelme van. Ha valami nem tiszta, vagy eszembe jut, írok hozzá. 24/F
2023. aug. 17. 01:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Anyádat próbáld kizárni az életedből. Te is látod, hogy mérgező. Ne törődj vele. Nem neki csinálod az egyetemet, hanem magadnak. Magadért folytasd. Miért ne lenne értelme folytatnod?
2023. aug. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A magas költségek miatt. ☹️
2023. aug. 17. 02:05
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol, lesz lakótársad és apád segít, akkor remélhetőleg menni fog. Amit még tehetsz, hogy passziválsz egy félévet és teljes munkában dolgozol, összeszedsz egy csomó pénzt. Ha utána jól tanulsz, azt hiszem visszasorolhatnak támogatottra is.
2023. aug. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Vagy beadom ismét a felvételit ugyanide. Bár, ahogy hallottam az se sokkal nagyobb életbiztosítás, mint reménykedni abban, hogy visszasorolnak egyszer.
2023. aug. 17. 02:44
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Én alapjaiban véve nagyon hasonló helyzetben vagyok, ráadásul én is 24 évesen.


Te viszont légyszíves ne beszélj "kilátástalanságról", egy támogató édesapa, és barátok megléte mellett, mert én úgy szenvedtem le az életemet, hogy még ezek sem adattak meg, az önző anyuka pedig hathatósan keresztbe is tett többször és az életemre tört, nem csak hümmögött meg a fejét csóválta, mint a te esetedben.


Úgyhogy ne haragudj, de nem értem hol a probléma... A leírtak szerint a legnagyobb gondod az, hogy magasak a megélhetés költségei az új egyetemhez szükséges költözés miatt :'D


Őszintén irigyellek.

2023. aug. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem itt komolyan nem világos, miért hever romokban az életed. 24 éves vagyok, szintén. Csak lány.

Hasonló az életutam. Agresszív, bántalmazó szülők, akik egymást és engem is vertek. Annyi a különbség, hogy én 18 évesen menekültem otthonról. Nem vettek fel egyetemre, pedig halálra tanultam magam. Nem támogatott senki. Sehogy. 3 műszakban kezdtem el dolgozni egy gyárban, se barátok, se támogató rokonság megléte nélkül. Ráadásul exem pont ebben az időszakban szakított velem, mert így már nem kellettem neki. Szerinted akkor az én életem nem hever(t) romokban?

Képzeld, nem. Mert nekem nem volt időm sopánkodni. Vagy dolgoztam,vagy éhen haltam. A megoldásokra kellett koncentrálnom. És képzeld, voltak és vannak.

2023. aug. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én ezzel teljesen tisztában vagyok, s a legjobbakat kívánom mindenkinek. Igazatok van. Csak ezt a lelkiterrort se könnyű elviselni. Folyamatosan a fejemhez vágja, hogy mennyibe kerülni ez az egész, több millió elfog erre menni, stb. De megpróbálok minél kevesebbet találkozni vele. Csak én ilyen örök reménykedő típus vagyok.
2023. aug. 17. 03:38
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom milyen egyetem, de ha vmi jó, érdemes elvégezni, munkakeresésben nem lesz probléma, es utana 30 evig dolgozol , hatha van vmi vegzettseged, abba az iranyba lehet tovabbfejlodni es nem full random
2023. aug. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az egyetemet válaszd anyádat helyett. Ha forditva lesz egész életedben bánni fogod.


N

2023. aug. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem miért példálóznak sokan a saját nyomorukkal. Engem pl pont nem érdekel a saját szempontombol, hogy másnak bezzeg mennyire rossz. Mindenkinek a saját problémája az elsődleges. Attól nem fogom magam jobban érzeni, hogy de bezzeg a Jóskapistának mennyivel szarabb volt!
2023. aug. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!