Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kilátástalan a helyzetem,...

Kilátástalan a helyzetem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A történet a következő. 24 éves vagyok, s úgy érzem az életem romokban hever. Már gyerekkoromban se volt egy könnyű életem, szüleim sose voltak egy hullámhosszon, a folyamatos veszekedésükkel a jelenlétemben, különösen odatettek. Közösségbe is csak későn valamikor 5 évesen kerültem, mondanom se kell, hogy nem igazán tudtam beilleszkedni. Mindezt 8, borzalmas általános iskolai év követett, ahol kiállni se tudtam magamért, mert mindig jó gyerekként kellett viselkednem, hogy nehogy csalódást okozzak anyámnak. A gimis évek habár jól teltek, de ott a tanulmányi eredmények lettek tragikusak, csoda, hogy leérettségiztem. Ezt követte aztán 3 kemény év, amikor is alkalmi munkákat végeztem, próbáltam kiheverni egyedül a gyerekkori traumákat, elmentem ismétlő érettséizni, s fel is vettek az egyetemre, amit sose gondoltam volna. Ez se volt egy könnyű menet, új város, új emberek, barátokra is szert tettem, a tárgyak is sikerültek 1-2 kivétellel, mégis ott vannak a félelmek, amik talán a múltból jönnek. Apám támogat anyagilag, most viszont úgy néz ki így első év után, hogy önköltségesen folytathatom tovább az egyetemet. Aminek én se örülök, de kerestem alternatívát, lesz albérlő társam is, dolgozni is elmegyek. Ami nehézséget illeti, az egyedüli tényező az anyám. Most is mártírkodik, miközben sose volt ott mellettem, mindig a saját gondja volt a legfontosabb. S bár magamhoz képest értem el sikereket, úgy érzem az életem romokban hever. Az egyetem otthagyásán is gondolkoztam, mert így nem sok értelme van. Ha valami nem tiszta, vagy eszembe jut, írok hozzá. 24/F
2023. aug. 17. 01:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

5-ös:

Ne kicsinyítsd le más problémáját meg “irigykedj” valakire aki épp segítséget kért mert krízisben van.

A hideg ráz az ilyen emberektől mint te.

Az embernek nem lehet problémája sem mert neked valami bajod van.

ennyi erővel te se panaszkodj mert más ember valahol a világon ma meg fog halni és hát neki rosszabb ugye.


Kérdező:

Hasonló helyzetben voltam.

Anyukád túlságosan nagy szerepet élvez az életedben.

Mindenképpen csökkentsd vele a kapcsolatot mert ráül a fejedre az évek alatt.

2023. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
19%

10-es:


Azért mert ezek az emberek a panaszládák.

Mindig minden rosszabb neki.

Ha te beütötted a lábad akkor neki erre az a válasza,hogy neki leszakadt.

Nárcisztikus emberek ismérve egyébként.

Folyamatosan önmagukra reflektálva adnak választ.

2023. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán látom, hogy hol a probléma. Szépen haladsz előre. Hajrá!
2023. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

Akik itt belekötöttek a válaszolókba, n,ugodtan olvassák el mégegyszer a kommenteket.

A korábbi válaszok lényege pont az, hogy még nehezebb helyzetből sem lenne kilátástalan a kérdező élete. Vagy akkor ennyi erővel úgy gondoljátok, egyenértékű azon panaszkodni, hogy sáros lett az új csikám, azzal az egyénnel szemben, aki arra panaszkodna, hogy még cipőre sem tellik neki? El lehet gondolkodni és ki lehet nézni a saját kis mozinkból. Máanak is vannak gondjai, nem csak nekem, meg nektek, meg a kérdezőnek. És ha hiszik egyesek, ha nem, fel kéne tudni mérni, hogy mi mennyire súlyos.

2023. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
24%

Mi az,hogy nehezebb?

Ez nem egy verseny basszus.

Ezzel nem mented fel magad és a tehetetlenségedet mert bemagyarázod magadnak,hogy neked nehezebb.

Nincs erre egy skála ahol elhelyezed mi nehéz mi nem.

Mindenki problémája saját magának a legnehezebb.

2023. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
13. Haladok. De milyen áron? Hiszen átraktak önköltségesre. Adósságokkal fogom kezdeni az életem, hiszen hitelt is fel kell venni. Lehet, nem is vagyok odavaló.
2023. aug. 17. 13:42
 17/19 anonim ***** válasza:
23%

16.

Tudod, mit?

Add fel!

Ne nyavalyogj jó dolgodban! Dolgozz keményen vagy menj utcaseprőnek! Ha nem akarod csinálni, ne csináld!

Biztos minden szép és jó lesz, ha feladod...

2023. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%
Egy 24/F ne viselkedjen már úgy, mint egy 15/L!!!
2023. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Shaddark ***** válasza:
52%

Diákhitel nincs már? Én anno abból finanszíroztam.

Mondjuk az jó régen volt.

Budapesti egyetemre ha el tudsz jutni ott akár futárkodásból is el tudod végezni.

Nyilván nem lesz könnyű és gazgag gyerekekkel ellentétben neked 2*(10*) annyi munkát kell beleraknod, de ne foglalkozz vele. Annál többre fogod értékelni magad a végén.

Sok sikert, menni fog neked szerintem drukkolok.

2023. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!