Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háziasszony szeretnék lenni,...

Háziasszony szeretnék lenni, legalább addig, amíg a gyerekeim nagyok lesznek. Ez nagyon gáz?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 20 éves korom óta dolgozom, és egyre jobban utálom ezt az egész világot, hogy ez az életem, hogy reggel 6-kor kelek és 5-re érek haza, és akkor minimum az 50%-a a házimunkának rám vár, a hétvége nem elég pihenni, aztán ha még gyerekeim is lennének, na akkor tényleg nem lenne semmire sem időm. Leginkább az zavar, hogy nagyon kötött a munka, irodai adminisztrátor vagyok és szinte mindig az voltam (álló munkákat nem bírom, vállalkozás ötletem nincs, nem érdekel semmi amit tanulhatnék ÉS hasznos is lenne). Tehát kötelezően ott kell lennem az irodában 9 órát, akkor is, ha épp semmi nem indokolja (HO lehetőséget nem találtam amióta nincsenek lezárások). Egyik munkahelyemet sem szerettem.


Ami nekem jó lenne az hogy akkor kelek amikor akarok, aztán a saját tempómban megcsinálni azt, amit amúgy is nekem kéne (házimunka és főzés), ügyintézés és bevásárlás nem a munka utáni tömegben lenne. Ha meg lesznek gyerekek akkor velük lenni sokat, elvinni oviba, suliba, hazahozni, játszani, tanulni velük. Párom nem nagyon nyit erre, pedig ő aztán magától nem nagyon csinál házimunkát, utálja, szerintem jobb lenne neki, ha inkább csak a pénzt hozná haza. Amúgy szarul is keresek úgyhogy nem is az van hogy rengeteg pénztől szabadulnánk meg. Nekem nincsenek ilyen érzéseim hogy ez kevés lenne nem kihívás stb. Jobb lenne pihenni és akkor végezni mindennel amikor akarok meg tudok. Ez fixen nem is tesz ki 8 órát egy nap.


Ez nagyon gáz?


dec. 9. 10:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekek mellett kb elfelejtethed, hogy akkor kelsz, amikor akarsz :D Amíg kicsik azért, amikor oviba kell vinni azért, kisiskolásként meg amazért. Ugyanúgy kelni kell.
dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
30%

Az a gáz, hogy ő a párod! Mármint a házimunkavégzés miatt. Nehogy legyenek gyerekeitek, borítékolható a boldogtalanság.

Viszont az is gáz, hogy nem akarsz munkahelyen dolgozni. Ebben nem kell, hogy különbözzön a nő és a férfi. Ki kell teljesedni, persze valami kreatív munkában.

dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
67%
Szarul is keresel... az az Xszázezer azért nagyon sokat számít a családi kasszában. Ma már nem lehet egy családnak megélni egy fizetésből, két dolgozó ember kell.
dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Metionin ***** válasza:
94%
Ha van egy nagyon jól kereső férjed, aki szerint ez oké és eltart, mellette elegendő megtakarításod vagy passzív jövedelmed ahhoz, hogy új életet kezdhess gyerekestül ha a férj elhagy vagy betegség miatt kiesik a munkából, netalán elhalálozik, akkor nem gáz. Minden más esetben felelőtlenség mindenkivel szemben. A magyar átlagfizetés nem elég arra, hogy 1-2 gyerek mellett még egy plusz felnőttet is eltartson, már a 2 gyerek is rizikós 2 fizetésből. Másrészt kicsit álomvilágban élsz, gyerek mellett pont hogy nem akkor kelsz és csinálod a dolgokat, amikor akarod, hanem időre. Előbb utóbb minden gyereked betölti a 3-at, onnantól kötelező ovi, felszabadul egy csomó időd, miközben a férjed vállalhatja a plusz műszakot meg a másodállást, hogy etetni, taníttatni tudja őket. Nézz körül, gondolom tisztában vagy az élelmiszer árakkal, a szakkör, különóra stb árakkal, osztálypénz, kirándulások stb. és arról még nem beszéltünk, hogy mi van, ha csak egy gyereked lesz pl. allergiás vagy speciális igényű bármiben. A harmadik és szerintem legfontosabb pedig, hogy jövedelem nélkül ki vagy szolgáltatva és ha bármi baj beüt, pislogni fogsz a gyerekekkel a nyakadon, egyedül.
dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%

"akkor kelek amikor akarok, aztán a saját tempómban megcsinálni azt, amit amúgy is nekem kéne (házimunka és főzés), ügyintézés és bevásárlás nem a munka utáni tömegben lenne" Azt ugye tudod hogy gyerek mellett is kellni kell 6kor, akkor is ha éjszaka 2-3 óránként nyűglődött? Es nem vegzel delutan 5kor..amiket felsoroltál úgy felejtsd el ahogy van...csak mondom mielőtt az az illúziód támadna hogy milyen jót pihensz. Amúgy nekem is jobb lenne részmunkában dolgozni, ( az én végzettségemmel nem nagyon lehet), mert a gyerekekkel is többet akarok foglalkozni, de nem azért mert milyen jó nyugiban tudnék lenni😅

Egyebként meg nem nyomjám az egész pénzkeresés terhét a páromra, meg nyilván a saját lábamon is meg akarnék állni továbbra is.

dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Ja nem tudtam hogy nekem még lesz majd nyugdíjam :D Csak azt hallom hogy nekem már nem lesz.


Félreértés történt itt, én most kelnék akkor, amikor akarok, ha gyerek is van akkor persze nem, de akkor is lenne több órám házimunkázni amiből talán 2 az amit azzal töltök.


Nem mondtam hogy a párom nem csinálja a házimunkát, csak ő olyan szinten utálja, hogy ha nem mondom, hogy csinálja ezt vagy azt, akkor neki ráér minél később. De itt gyiken mindenki férje 90%ot tesz bele a házimunkába...


Elég szar helyzet ez hogy nem lehet máshogy élni csak 20 éves korodtól a halálodig 200 ezerért robotolni és mellette végezz házimunkát és nevelj gyereket...

dec. 9. 12:05
 17/30 anonim ***** válasza:
16%

Hát ha úgy is alakul, hogy a férjed ehhez nagyon ragaszkodik, akkor írjatok házassági szerződést, amiben van pl. válás után asszonytartás.

[link]

dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell 200 ezerért robotolni, ez a te döntésed, és te tudod megváltoztatni.

Házimunka van. Miután magától nem főződik meg az étel (rendelni lehet), és nem repül vissza a szennyes tisztaként a szekrénybe. A gyereknevelés pedig nem munka, hanem élvezet. Ha terhesnek gondolod, ne legyen gyereked. Nem vagy felnőtt!

dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
25%

16 Van egy csomó más lehetöség is, csak az igányekből kell drasztikusan leadni.


Valoszinű jó kompromisszúm lenne egy részmunkaidős állás.

dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
És mit csinálsz, ha a férjed úgy dönt, hogy válni akar? Te ott leszel pénz és munka nélkül, és talán még a házból is menned kellene. Könnyen elveheti így tőled a gyerekeket.
dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!