Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háziasszony szeretnék lenni,...

Háziasszony szeretnék lenni, legalább addig, amíg a gyerekeim nagyok lesznek. Ez nagyon gáz?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 20 éves korom óta dolgozom, és egyre jobban utálom ezt az egész világot, hogy ez az életem, hogy reggel 6-kor kelek és 5-re érek haza, és akkor minimum az 50%-a a házimunkának rám vár, a hétvége nem elég pihenni, aztán ha még gyerekeim is lennének, na akkor tényleg nem lenne semmire sem időm. Leginkább az zavar, hogy nagyon kötött a munka, irodai adminisztrátor vagyok és szinte mindig az voltam (álló munkákat nem bírom, vállalkozás ötletem nincs, nem érdekel semmi amit tanulhatnék ÉS hasznos is lenne). Tehát kötelezően ott kell lennem az irodában 9 órát, akkor is, ha épp semmi nem indokolja (HO lehetőséget nem találtam amióta nincsenek lezárások). Egyik munkahelyemet sem szerettem.


Ami nekem jó lenne az hogy akkor kelek amikor akarok, aztán a saját tempómban megcsinálni azt, amit amúgy is nekem kéne (házimunka és főzés), ügyintézés és bevásárlás nem a munka utáni tömegben lenne. Ha meg lesznek gyerekek akkor velük lenni sokat, elvinni oviba, suliba, hazahozni, játszani, tanulni velük. Párom nem nagyon nyit erre, pedig ő aztán magától nem nagyon csinál házimunkát, utálja, szerintem jobb lenne neki, ha inkább csak a pénzt hozná haza. Amúgy szarul is keresek úgyhogy nem is az van hogy rengeteg pénztől szabadulnánk meg. Nekem nincsenek ilyen érzéseim hogy ez kevés lenne nem kihívás stb. Jobb lenne pihenni és akkor végezni mindennel amikor akarok meg tudok. Ez fixen nem is tesz ki 8 órát egy nap.


Ez nagyon gáz?


dec. 9. 10:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
81%
18, oke hogy elvezet de baromira kimerítő is..
dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
35%
6-os. Sajnos ezt egy érzelmileg elérhetetlen ország csak 10-20 év pszichoterápia után fogja megérteni.
dec. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
86%

1) Fejlődni, tanulni mindig lehet. Olyan, hogy "aminisztrátori terület" nincs, rengeteg back office terület van (pénzügy, marketing, HR, irodavezetés, beszerzés, logisztika stb.), ahol vannak adminisztratív feladatok, próbáld meg kitalálni, hogy melyikkel foglalkoznál szívesen, milyen irányba fejlődnél. Nem is kell iskolai, tanfolyami keretek között, a neten rengeteg ingyenes tanulási, fejlődési lehetőség van. Nyelvvel hogy állsz?


2) Az hogy mindegyik munkahelyedet utáltad nem hangzik jól, talán a hozzáállásoddal, gondolkodásmódoddal is lehetne valamit fejleszteni. :-(


3) 8-4-ig dolgozol és 1-1 órát utazol (így jön ki hogy 6-17-ig nem vagy otthon)? Próbálj meg lakhelyhez közelebbi munkát találni, és nyilván Bp-en könnyebb, de próbálkozz tovább a HO/kötetlen pozi kereséssel.


4) Házimunkát nézetem szerint felesben kell megoldani ha mindkét fél dolgozik, ebben igazat adok neked, itt neked kell a sarkadra állnod ha a párod nem partner ebben, legyenek napi, heti, havi feladatlisták helyiségekre bontva ha másképp nem megy.


5) Párodnak azért nagyon sok igazsága van, hogy húzódozik. Nagyon-nagyon sokat számít még a szar kereseted is. Ebből a szempontból nagyon alaposan át kell számolnotok a bevétel-kiadás kérdéskört + ha gyerek jön, az brutálisan (BRUTÁLISAN) megnöveli a havi kiadásokat. Az én féjrem nagyon jól keres, a nettója is 7 számjegyű, de még így sem mentem bele, hogy legyek háztartásbeli, amikor a lombikozás közben a munkahelyemen kezdtek a dolgok eldurvulni (végül másik poziba és 6 órába mentem át, de én még így is viszonylag jól keresek).


6) Egykeresős felállásban MUSZÁJ valami élet/balestbiztosítást kötni, ami fizet havidíjat mondjuk tartós keresőképtelenség esetén is, mert különben éhenhaltok ha a férjeddel bármi történik.


7) Vészterv arra az esetre ha elváltok vagy meghal vagy rákos lesz vagy lebénul (ha létezik is, olyan biztosítást nem tudtok fizetni, ami évekig ad havidíjat)? Még egy jó karriert felépítő nőt is fanyalogva fogad vissza a munkaerőpiac 2-3 év után, mert ott a gyerek; szerinted milyen esélyeid lennének visszamenni dolgozni mondjuk 5-8-10 év után?


8) Párod te ismered, de sok férfi visszaél ezzel a helyzettel, teljes függőségbe teszi a feleséget.


9) Bár engem hosszú távon nem elégítene ki a háziasszony szerepkör, de önmagában ez nem szégyellnivaló vagy rossz, ha úgy érzed szívesebben csinálnád, mint a tanult szakmád, azonban azt ne felejtsd el, hogy az utált 8 órás aktatologató munkádból erősen rózsaszín cukormázas a kép, ami a fejedben él erről a "munkakörről", kezdve azzal, hogy egy gyerek mellett akkor kelsz fel kényelmesen, amikor akarsz! :D Ugyanúgy vagy még jobban (soha nincs befejezve, soha nincs kész egyetlen feladat sem, és ritkán val elismerés) bele lehet fásulni a házimunka-anya munkakörbe, mint egy uncsi admin aktatologatásba.

dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
81%
Aztán ne lepődj meg, ha a férj lecserél egy húszévesre, te meg már senkinek se kellesz.
dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%

XD


Na ja, MINDENKINEK fárasztó dolgozni. Inkább találj ki valami módot hogy hogy lehet rugalmasabb a munkád. Végezz egy kis kutatómunkát, van egy csomó állás, amihez nem kell fixen korán kelned.


Plusz a nők mindigis dolgoztak, hatalmas, ordenáré propaganda fszság, hogy nem. Fel sem tudom fogni hogy hogy hiszi azt az emberek többsége hogy nem. Saját pénzt nemigen kaptak érte, az igaz, de dolgozni dolgoztak, ráadásul pont hogy fizikai munkát, hiszen az oktatáshoz nem volt hozzáférésük. Manapsag legalább nem fizikai munkát kell végezned hajnaltol délutánig, hanem csak leülsz egy székre egy fűtött irodában, aztán megpróbálsz nem unatkozni. Sőt. Arra is van lehetőséged, hogy pl abból élj, hogy körbeutazod a világot, vagy éttermekben eszel, vagy sztorikat írsz, mit tudom én... Te meg arra ácsingózol hogy a 4 fal között éld le az életedet, önálló pénz nélkül, jövőbeli nyugdíj nélkül,szabadság nélkül, függetlenség nélkül...

Igen, ez kibszott gáz.

dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
63%
Kinek mi köze hozzá? Ne mások véleménye érdekeljen, hanem a férjeddel beszéld meg! Amúgy én megértelek, bár én nem mennék ebbe bele nőként, hogy csak otthon legyek. Én bekattannék. De, ha neked ez tetszik az csak és kizárólag a TI dolgotok!
dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
85%
Én se azt mondtam, hogy milyen felháborító, személy szerint nem érdekel, hogy milyen sorsot választ magának a kérdező, de ha már megkérdezett, elmondtam, a hátrányait a dolognak tök objektíven. Egy cseppet se minősítettem a személyét, értékendjét, vagy akármi, de talán ez számára hasznosabb.
dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%
Mégis mi a búbánatnak akarsz gyerekeket, ha a napi 8 óra munka is ennyire kikészít? Az megvan, hogy a gyerekvállalás 24/7 elfoglaltság?
dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem kellene találnod egy hobbit, és elmenekülni kicsit a világ elől. Én is hasonló beállítottságú vagyok és nem találtam meg azt, amit szívesen csinálnék, így csak nyűgnek érzek minden munkát. Vagyis ez nem igaz, meet tudom, mit akarok dolgozni, csak még nem tartok ott. (Gyerekkori traumák, terápiára járok.) Én a könyvekbe menekülök egy kicsit a valóság elől, imádok olvasni, gyűjtöm is a könyveket.
dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
74%

Én még párkapcsolatot sem akarnék munka mellett, nemhogy gyereket.


Szerintem aki nem bírja, inkább ne vállaljon gyereket.

Csak rosszabb lesz, ha megnőnek totál bele kényelmesedsz és még rosszabb lesz.


És max valami ganéj munkára vesznek majd fel közel 50 évesen.

dec. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!