Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hangos, igénytelen kollégiumi...

Hangos, igénytelen kollégiumi szobatárs probléma. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem örömömben írom ki ezt a kérdést 3:50-kor.

Van egy szobatársam, ő 23 éves, én 20, szobatársam felsőbb éves hallgató.

Szobatársam a legalapvetőbb emberi viselkedési normákat képtelen betartani. Retkes, csámcsog, a fürdőbe bezárkozik 2 órára, emiatt késtem már el egyetemről, mert nem tudtam reggel fürdeni.

Hajnalig fenn van, popcorn zabál mindig, annak meg azért hangja van.

Van egy haverja itt a kollégiumban, aki úgy jár be a szobánkba, mintha ő is kifizetette volt a szobadíjat, hiszen belefekszik a szobátátsam ágyába, hangosan hallgatják a tiktokot, nem lehet meglenni tőlük.

Szobatársam alkoholt is fogyaszt rendszeresen, részegen a bejárati ajtótól az ágyamig fel alá járkál mint egy kisegér, éjjel, nappal, és nem, nem 1-2 percig, hanem órákig. Nagyon idegesítő.

Többször külsős embereket is felhív, volt mikor egyszerre 5-en voltak fenn, arra jövök vissza, az egyik az ágyamba fekszik, másik a székemben ül.

Szobatársamnak jelezni lehetetlen, hiszen kb nem is beszélünk, rüheljük egymást.

Mindezek mellett láttam, port felszívni a felhívott emberekkel, és sajnos mindennapos már ez, hogy többen vagyunk a szobában, este 10-11kor is és nekem másnap 8-14ig tart a nap, és nem, nem tudok aludni, tanulni, tanulószobát állandóan befoglalják, hetente nekünk beszámolót kell írni egy tárgyból már 2. hete kuka az eredmény, 3.-ra meg ha 0, pótozni kell az egészből.

Portások nem foglalkoznak ilyesmikkel, kollégiumi irodában megmondták, nincs szabad hely a kollégiumban.



Tanulni jövök fel, Miskolcon tanulok, orosházai vagyok, 2 hetente járok haza, hiszen páros héten hétfőim és péntekjei. üresek, de ez kibírhatatlan.



ápr. 25. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom cigány, hát össze vered és eljossz. Mást nemtudsz tenni.
ápr. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Kérj a porból, utána nem fog zavarni semmi sem.

vagy

Keress valakit aki hasonlo szituban van, és akkor költözz vele egy szobába, és az ő "rossz társa" költözzön a helyedre. Pl a haverja, aki ott log, annak milyen a szobatársa?

ápr. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 elistvan ***** válasza:
100%
Koligyűlés nincs, vagy felügyelőtanár nem lehet ilyet ott szóvá tenni?
ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel
ápr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad az albi.
ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elistvan ***** válasza:
Ez az egy koli van csak, másikba nem tudod átkérni magad vagy ugyanazon a kolin belül másik szobába ha a vezetőséget megkeresed?
ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!