Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A népszerűség tönkretette az...

A népszerűség tönkretette az életem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja regisztráltunk egy barátnőmmel egy közösségi oldalra. Barátok szerzése volt a cél, de sajnos eléggé balul sült el részemről.

Mindig is szerény, szinte már önbizalomhiányos csajszi voltam. A suliban elég népszerűnek tartottak, mindig voltak, akik körülrajongtak, de sosem felejtettem el, honnan jöttem, és hogy amim van, az nem az én érdemem, hanem csak egy nagy adag szerencse. Inkább hálás voltam, mint büszke.

A közösségi oldalt először jó poénnak tartottam, nevettem az olyan üzeneteken, hogy "de csinos vagy, járnék veled" meg hasonlók, mert tudtam, hogy senki sem gondolja komolyan. És ez így volt jó.

Lassan szereztem barátokat is, akikkel tényleg jó kapcsolatot sikerült kialakítani.

A probléma ott kezdődött, mikor már a fejembe szálltak a bókok. Elkezdtem önmagamon kívül mindenkit és mindent

hanyagolni. Elkezdtem azt hinni, hogy szép vagyok. Jó ruhákat vásárolni, igényesebben sminkelni, egyszóval, már-már túlságosan is adni magamra. Legalább mintha valami sztár lennék.

Ezáltal nem csak a saját, hanem mások életét és kapcsolatát is tönkretettem.

Nem egy párt sodortam szakítás szélére pusztán azzal, hogy létezem. Vagyis inkább azzal, hogy barátkozni kezdtem a sráccal, és a barátnője féltékeny lett.

Amikor meg valaki a fejemhez vágta, milyen a jellemem, és mások életét teszem tönkre, vegyem már észre magam, akkor még én voltam megsértődve.


Tudom, hogy mindent elrontottam, és hogy erre nics bocsánat, úgyhogy higgadtan fogadom a kritikát is.


Mit tegyek, hogy megváltozzak, és újra a szerény, egyszerű önmagam legyek?


2013. jún. 27. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez mind szép és jó, de nem értem miért Te vagy a hibás azért, mert egy tapló gyökér a nője mellett más csajokra nyomul. Ha nem rád, nyomult volna másra.


A barátaidat meg hívd fel, és kérj elnézést, üljetek össze. A közösségi oldalra meg ne tegyél fel sok képet, csak annyit ami épp elég, hogy felismerjenek.


Hogy adsz magadra az meg nem baj, azt nem kell megszüntetni. Miért kéne slampi lenni, mikor annyi szép ruha meg smink van, max. nem kell vele felvágni. De ezzel semmi baj sincs, de mellette szakíts időt a barátaidra, családodra. Ennyi.

2013. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Huh, legelső, ami eszembe jutott, hogy fogd vissza magad. Ha tudatosan flörtölsz másokkal, egy időre függeszd fel a dolgot, de szerintem nem /muszáj/, hogy "visszafejlődj" külsőleg. Lehet, hogy a dologban közrejátszik, hogy az egód miatt tapadósabb lettél és már a hangnemed is szarkasztikusabb a többiekkel szemben. De nem tudom, csak taperolok a sötétben.


Egyébként szerintem azzal, hogy csinosabban öltözködsz és sminkelsz, képtelen lennél egymagad tönkretenni egy párkapcsolatot - ott kellett lennie valami másik bökkenőnek is. A féltékenység pedig nagy úr, lehet... hogy beszélgetni kéne az "áldozatokkal" és tisztázni a dolgot. (Például elregélni azt, amit nekünk idekanyarítottál és bocsánatot kérni, már amennyiben szükséges és tényleg csak te vagy a ludas.)

2013. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! :)


Több srác is szerelmet vallott nekem, de én nem tudtam kezelni a helyzetet. Az egyikük most olyannyira utál, hogy soha többet nem akar hallani felőlem. Önzőnek tart, amiért nem léptem ki a már meglévő párkapcsolatomból érte.


Már az elején közöltem minden "hős szerelmessel", hogy foglalt vagyok, a maximum, amiről szó lehet, az barátság. Ha a részükről ez nem megy, szükséges lépésnek tartom megszakítani a barátságot mindkettőnk érdekében.

Egy srácot külön megkértem, nyugtassa meg a barátnőjét, én sosem hajtanék rá. A válasz az volt, tudja, de ő képes lenne belém szeretni, ezért megérti a barátnőjét.


A barátaimmal (az igaziakkal) el fogok beszélgetni, talán az oldja a problémát.



Régen nagyon visszafogottan öltöztem, hosszúszárú farmer még +30 fokban is. Most már azért próbáltam felengedni ilyen téren kicsit, de nem tudom, jól teszem e.

2013. jún. 27. 13:38
 4/5 Megidézlek ***** válasza:

"Ha megkérdezik, hogy vagy, a legőszintébb válasz még optimális esetben is ez: - Elég jól. Az ego soha nincs igazából jól. Valami mindig hiányzik neki, s ez a hiány űzi, hajtja. Még akkor sem áll le, amikor nagy öröm éri. Nincs olyan nagy öröm, hogy leálljon. Valami mindig piszkálja, valami mindig kell neki, s nem tud egy vágy úgy beteljesülni, hogy abból ne hiányozna még valami: rendszerint a lényeg. Ha valamit kap, úgy érzi, nem elég; ha valaki szól hozzá, átnéz a válla fölött, hátha jön még más is, s ha jön még valaki, az sem az "igazi". Az ember a halandóság foglya. Az ego egyetlen életre született."

-Müller Péter

2013. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. De szerintem továbbra se Te érezd már magad szarul, amiért mások hülyék.


Ami az öltözködést illeti (továbbra is)... most csinosabban öltözködsz, sminkelsz, mert gondolom ez Neked is tetszik. Ez jó, nincs ebben semmi, nem azért csinálod, hogy másokkal kikezdj gondolom, egyszerűen jól esik az elismerés, kinek nem. Én is megdicsérem a kolléganőm, ha csinos, vagy jó a sminkje, de ettől még nem kezdek ki vele (főleg hogy nő vagyok), neki meg jól esik.

Aki szimplán azért lesz beléd "szerelmes" mert most jól nézel ki, és eztán még meg is sértődik (magyarul meg akar dugni és mikor nem jön össze sértve van az önérzete), az nem valami érdemes semmilyen emberi kapcsolatra, egy szóval nem kár érte. Ezen ne problémázz. Nem kell ezért csadort ölteni. Nem Te nem tudtad ezt kezelni, hanem ők, ez az ő bajuk.


A barátaiddal és családoddal viszont tényleg törődj.

2013. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!