Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nincs Magyarors...

Csak szerintem nincs Magyarország olyan nagy válságban?

Figyelt kérdés
Furcsának tartom, hogy mindenki kezében egy iphone 4 vagy 5 van, és valljuk be, hogy egyik sem kis pénz.(leginkább tiniknél látom ezt) Mindenkinek ott virít a lábán a converse vagy a vans cipő?! Rengetegen 20.000 ft-os parfümökkel fújdossák magukat?! Senki nem vásárol kínaiban csak plázákban?! Van olyan család, akik a nyáron háromszor mennek nyaralni (2 hét Görögország, 2 hét Horvátország, 1 hé párizs). Van olyan akinek 3(!) autója van!!! És még ezek után mondják sokan, hogy mekkora itt a válság, a fenéket!!!

2013. júl. 11. 19:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
35%
az ország maximum 15 százaléka jól él de ennyi.
2013. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
54%

Én szegedi vagyok és szintén ezt látom. iPhone mindenkinél (nálam iPod Touch 5 :D), tablet mindenkinél, drága mobilok mindenkinél, több autó egy háznál, márkás cipők, ruhák, táskák, egyéb kiegészítők mindenkin.

Szerintem közel sincs akkora válság, hogy amiért epedezik az ember, azt ne tudja megvenni, mert sokan képesek éhen halni, de akkor is megveszi azt a tabletet pl.

2013. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló hatalmas igazságot írtál le!!
2013. júl. 11. 21:53
 24/38 anonim ***** válasza:
60%

Kislány, mesélek neked a minőség-mennyiség-árkategóriák összefüggéseiről, ha már a szüleid nem tették meg. Nos, a márkanevek rendszerint egy állandó minőséget jeleznek, ezért -bár többe kerülnek, mint a noname cuccok- hosszútávon jobban megéri megvenni őket.


Példálóztál a cipőkkel, ruhákkal, na most mondjuk 30ezer forintért vehetsz magadnak egy kínaiban egy bőröndnyi ruhát, de hiába, ha rosszul szabottak, egy mosás után kiszöszösödnek, engedik a színüket... akkor már jobban megéri a kedvenc ruhamárkádból kevesebb darabot vennni, amiket aztán 3-4 évig hordhatsz. Cipőkkel, parfümmel ugyanez a helyzet. Emellet mindig tartsd észben, hogy az emberek kb. harmada idegen tollakkal hivalkodik" tehát a méregdrága eredeti helyett olcsó hamisítványt visel, mert így kompenzálja a kisebbrendűségi komplexusát.


Nyaralás, autók.. kinek mi a szenvedélye. Ha egy házaspár mindkét tagja jól keres, gyereket-hitelt nem vesznek a nyakukba, akkor gondtalanul költhetnek ilyesmikre, miért ne tennék? Ettől még nem ők az átlag, ezt beláthatod. Megjegyzem az akciós, fapados repjegyek és a kevéscsillagos szálláshelyek korában nem nagy mutatvány egy kéthetes nyaralást kigazdálkodni.


Viszont fogalmad sincs a világgazdaságról. A magyar árak nagyon kevéssel maradnak el a Nyugat-Európaiak mellett, a bérek viszont az egyharmada, vagy annyi sem, így aztán Magyarországon az átlagember szűkölködik.

2013. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
21:59 : szerintem 13 évesen nem is kell tisztába lennem a világgazdasággal. és figyelj szerintem egy olcsó(bb) dolog is lehet ugyanolyan jó, mint egy drágább. (pl: ha egy iPhont leejtessz teljesen szétmegy a képernyője, és mielőtt azt mondanád, hogy csak kitalálom, ez ismerősömmel történt meg. ezzel arra akartam utalni, hogy egy olcsóbb samsung telefon lehet, hogy többet bír.) nem mindig a márkás a jó szerintem. persze én is szeretem a márkás ruhákat, de a legközelebbi pláza fél órára van innen (Szegeden) és azért ha kell egy póló akkor nem fogunk beszaladni csak azért Szegedre.
2013. júl. 11. 22:05
 26/38 anonim válasza:
80%
Nos.Nem is az a megfelelő szó rá hogy nincs válság,mert rengetegen küzdenek komoly anyagi gondokkal.Inkább ott a bibi hogy sokan ennek ellenére dözsölnek.Sok olyat látni hogy nem tehetnék meg de megveszik a drága dolgokat.Értem ezalatt...ismerösék mindg sirnak hogy nincs pénz és épphogy kijönnek ellenben agyereküknek elromlott ateloja és kapott egy 80 ezreset,ha jol tudom részletre.Nos...szerintem lehet telefont venni fele ennyiért is ami a célnak megfelel és főleg ahitelekkel csinján bánni vagy nem siránkozni utána hogy hú de soka fizetnivaló.Szóval véleményem szerint válság az van,de az emberek nem akarják tudomásul venni.Persze van a másik fele aki megteheti.Amúgy sokkal szegényebb országok vannak.Jah és még annyi hogy kisvárosban élek 10000 fős,itt nincs csöves,nem messze tőlünk nagyvárosban már fellelhetőek,de mondjuk Pesten valószinüsítem sok van. Evvel azt akartam irni hogy attol is függ hogy ki hol él és mit lát,mi veszi körül.
2013. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
22:06 te az ország melyik pontján élsz?
2013. júl. 11. 22:09
 28/38 anonim válasza:
Délen,Pécstől nem messze.
2013. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
52%
Mókuska, ha nem vagy tisztában a világgazdasággal, akkor mêgis mi alapján ítéled meg azt, hogy Magyarországon van-e válság? -.- Innentől kezdve komolytalan az egész kérdésed, feleslegesen tépjük itt a szánkat, ha te csak a magadét fújod.
2013. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Kisasszony, majd ha majd nem lesz minden a popsid alá csúsztatva, és megtapasztalod mi az a nélkülözés (legyen az egy csomag gumicukor, vagy a zsebpénzed) akkor Te fogsz a legjobban sírni, hogy válság van. Akkor talán majd megérted, hogy egyes emberek miért a kínaiban vesznek ruhát, miért nincsen érintőképernyős telefonjuk, vagy miért nincsen nekik bekötve a net. Mert ők azokra a dolgokra költik a pénzt, ami valóban szükséges: Tej, kenyér, rezsi. A többire egyszerűen nem marad. De lehet itt magyarázkodni, nem gúnyból, de kicsi vagy még, hogy ezt megértsd. Majd egy-két év múlva, mikor jobba kinyílik a szemed, akkor fogod meglátni az érem másik oldalát:)
2013. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!