Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs Facebookod?...

Miért nincs Facebookod? Facebook nélkül nem érsz annyit mint aki fent van az oldalon?

Figyelt kérdés

Akinek nincsen annak mi az oka, hogy nem csatlakozik?

Én nem vagyok fent és jópáran vannak akik ezt nem tudják hova tenni. Nem értik, idézem „hogyan lehet nélküle élni?”

Nem tudok "rendes" indokkal szolgálni, egyszerűen nincs rá szükségem. Ha lenne se használnám, ergo minek? Nekem nem hiányzik. Többen próbálnak rábeszélni mert: rengeteg dologról maradok le, könnyebb a kapcsolat tartás, jobban megismerhetjük egymást, a mai világban akár már ciki ha nincsen stb. Van pár dolog amivel én is egyetértek, de továbbra sem tudom elhinni, hogy nekem mennyire hiányzik. Amit nem tudtam azt eddig is megkérdeztem telefonon, e-mail-ben, a barátaimmal ha akartunk találkoztunk vagy telefonon beszéltünk. Ez mostmár egyre ritkább. Sok társaságban csak a Facebook a téma ehhez én ugye nem tudok hozzászólni. Ezek azok az okok, amik miatt elgondolkodok azon, hogy érdemes lenne regisztrálni. Viszont én nem szeretnék, mint mondtam nem érzem létfontosságúnak. Nem is használnám, ami miatt valószínüleg szintén csak csesztetnének. Nem szeretnék regisztrálni, ha majd szeretnék akkor fogok is, de nem akarok mások ráhatása miatt. Nagyon furcsa és valóban hátrányban részesül az aki nincs fent az oldalon? Érdemes lenne mások kedvéért regisztrálnom? Akinek szintén nincs, miért?

Válaszaitokat előre is köszönöm és bocsánat, hogy kicsit hosszú lett!



2013. júl. 12. 22:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem érzem szükségét.
2013. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Nekem volt sőt van is de már egy jó ideje nem használom bár vannak alkalmak amikor egyszerűbb/ésszerűbb lenne felmenni de meg vok nélküle

Azért nem kell felmenned mert másoknak úgy kényelmesseb lenne...

2013. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én fenn voltam 4 évig, aztán benyomtam egy végleges törlést. Egyszerűen irritált, hogy belépek, és a kezdőlapomon 90%-ában pl. a volt osztálytársak kiírásai, eseményei fogadnak görgetéseken keresztül, akik anno csak azért jelöltek be, mert azóta k**** sokat változtam, és egy fél perc erejéig, amíg egyszer megnézték a dolgaimat kíváncsiak lettek rám, hogy valószínűleg "jé, XY is fent van, lássuk ebből a tagból mi lett". De ha az eddig tartalmasabbnak hitt kapcsolataimat is nézem, nem is csak egyről derült ki, hogy facebookon való érintkezés hiányában egyszerűen mindenestül megszűntek. Ezeknek az ismerősöknek egy csörgést/smst, vagy emailt pl. már nem értem meg. :)-Hát ezekért is tanulságos volt lelépni.

Amúgy meg.. Én is tiltakozok az ellen, hogy így nem tudom milyen sehol el nem hangzott, sehol ki nem nyilvánított "közmegegyezésre" fel, a facebookos infomegosztás vált hivatalos dolgokra is az alapvető csatornává, pl. a mostani tanfolyamomhoz is fb-on megy az info megosztás mindenről ami bár nem szorosan a konkrét tananyag , de a tanulmányokhoz kapcsolódó, az órák menetéhez tartozó nélkülözhetetlen info. -Ami szerintem felháborító. De akkor se állok be a sorba, és inkább szívok amiért különutakon kell megszereznem ami kell.

Végül pedig undorítónak találom az egész üzletpolitikáját, avagy hogy a használatért azzal fizetsz hogy minden eladható amit felraksz/valaha felraktál. Nem az tart távol az oldaltól, hogy az embernek, mindenkinek ne lenne meg a lehetősége ezzel tisztában lenni és ennek megfelelően tudatosan adatokat megosztani, mert nyilván de. Ám nekem elég csupán maga a működési elv is..

2013. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 18. 20:27
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a facebookot csak azért használom, hogy a fősulis csoportomból tájékozódjak.


Máskülönben utálom a facebookot.

Hogy miért?


Mert elhiteti az emberekkel, hogy ha 1000 vagy ennél több "ismerősöd" vagy, akkor milyen menő vagy. Holott ennyi embert nem ismerhet valaki személyesen, hanem csak felületesen.

Azt hiszik sokan, hogy ha nem vagy facebookon, akkor nem érsz semmit.

Ha nem tartod facebookon a kapcsolatot, akkor hanyagolnak téged, mert lusták e-mailet, sms-t írni vagy felhívni téged.

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha valakivel tényleg akarom tartani a kapcsolatot, akkor felhívom.


A facebook amúgy jó arra, hogy tájékozódj, a régi ismerősöket felfedezheted, de nem helyettesít semmit. Az élő találkozást és beszélgetést semmi más nem helyettesíti.

2013. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én továbbra sem szeretnék regisztrálni, de rengetegen csesztetnek vele. Amiért esetleg bele fogok menni az az, hogy sok "barátommal" nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. Páran járunk egy gimibe, de ők b...-nak idejönni hozzám beszélgetni, már bocsánat. Ha én megyek hozzájuk mindig van kifogásuk. Alig tudok róluk valamit, hogy mi van velük. Egy osztálytársam néha beszél velük facebookon, tőle informálódom. Ezért valóban lenne értelme, de úgy gondolom, hogy beszélgetéshez nem kell facebook. Napi szinten beszélhetnénk személyesen, hiszen egy iskolába járunk vagy telefonon, emailben. A másik pedig, hogy vannak iskolai programok vagy házi vagy bármi ilyesmi amit ott osztanak meg. Így én nem mindig tudok róla. Persze, azért szólnak az osztálytársak, tanárok. Viszont én mondjuk ezt elég érdekesnek tartom mert a facebook nem egy hivatalos fórum. Lehet, hogy meglepő, de van akinek nincs így az lemaradhat dolgokról. Mondjuk többé kevésbé azért tisztába vagyok a történtekkel, de így is vannak amikről lemaradok. Ennek ellenére nem vágyom rá különösebben.

2013. szept. 6. 17:39
 17/21 ezustsilver válasza:
100%

"Amiért esetleg bele fogok menni az az, hogy sok "barátommal" nem nagyon tartjuk a kapcsolatot."


Ne vedd sértésnek, de az nem igaz barát, aki fészbukon kívül nem tud veled kapcsolatot teremteni valamilyen módon. Barátnőm tőlem kb 2-3 óra vonatútra lakik és mégis mikor nem vagyunk együtt megtudjuk oldani fészbuk nélkül is a beszélgetést már 2 és fél éve. Vagy vegyük a legjobb barátomat, aki kint él Angliában, mégis tudjuk tartani a kapcsolatot. A lényeg, hogyha valakivel tartani akarod a kapcsolatot, akkor azt ezerféle más módon is megtudod oldani és nem kell azt csinálni, amit mások mondanak, mert "az a divat meg a menő". Ne állj be a sorba, ne légy klón, légy önmagad!

2013. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. szept. 20. 17:46
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem van, szeretem, hasznosnak tartom. Ettől függetlenül senkit nem akarok meggyőzni, nem értem, az ismerőseidnek miért jó, hogy rá akarnak venni téged.
2015. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Mert nincs rá szükségem.
2016. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!