Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudjak meg többet egy...

Hogyan tudjak meg többet egy emberről?

Figyelt kérdés
A másik utcában lakik egy 20-25 év közötti fiú és nagyon tetszik nekem. Semmit nem tudok róla, csak annyit, hogy hol lakik. A vezeték vagy keresztnevét se tudom. Ma az utcán nagyon halkan rám köszönt. Gyakran járok el a házuk előtt de nem szoktam ott látni, csak annyit, hogy munka után oda megy be. Meg a mi utcánkban szoktam néha összefutni vele. Nem tudom kikkel barátkozik. Semmit nem tudok róla. Hogyan deríthetném ki? :) Nem merek kérdezni semmit se!

2013. szept. 23. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kérdezd anyukádat, a szomszéd nénit...a botban, simán csevegve. Nem megy a pletyka nálatok? Nálunk kerdezni sem kell már mondják.
2013. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Legközelebb ha köszön, akkor köszönj vissza, és kedvesen kérdezd meg tőle hogy

- Szia! Most költöztél ide? mert eddig nem láttalak itt. Na és hogy érzed itt magad? Kiigazodtál már? Szólj ha idegen vezetőre lenne szükséged, szívesen megmutatom a környéket..:)


Vagy ejtsd el valamit előtte, hogy

-jaj, elejtettem! köszi hogy felveszed...

Ha középkorban bejött akkor a 21-dik században is be fog jönni..

2013. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A szomszéd néni szokott pletykálni a környéken élőkről, próbálok oda figyelni, hogy kiről de eddig még nem hallottam róla.

Nem merek így beszélni vele. Nem merek kezdeményezni meg tudja, hogy láttam már mert sokszor láttuk egymást. Többet fogok egyedül járkálni arra. Eddig mindig a barátnőmmel látott, lehet, hogy csak nem mert szólni. Láttam még nyáron, hogy amikor ő jött fel egy haverjával, én meg mentem le a barátnőmmel akkor is nézett egy kicsit. Szerintetek ha egyedül lát akkor lehet valami? Ha rám néz mosolyogni fogok :D

2013. szept. 23. 22:33
 4/16 anonim ***** válasza:
beszélgess vele, kommunikálj! ha többet fogsz tudni róla, gondolod, hogy majd jobban meg mered szólítani? Dehogyis! Csak húzod az időt... Közben meg mások vígan nyomulnak rá. Ismerkedj csak, nem fog megenni. :) A legrosszabb, ami történhet, hogy nem érdekled őt, azt majd észre fogod venni és akkor békénhagyod.
2013. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De nem merek szóba állni vele. Ha ő szólna akkor természetesen beszélnék vele. Ha tudnám a nevét akkor neten meg tudnám keresni és ott könnyebben menne minkettőnknek. Legalább is nekem igen :)
2013. szept. 23. 23:29
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát most már köszönőviszonyban vagytok. Csak köszöngess neki mindig, és nézz a szemébe, meg mosolyogj rá, aztán majd kialakul.:)
2013. szept. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Beszélgetés kezdemenyezes a témában szomszéd nénivel:

"Új csalad költözött a szomszéd utcába? Láttam egy 20 év körüli srácot, többször is már az utcánkban, én nem tudom ki az?"

Ebben semmi meglepő nincs, senki nem gondolja túl.



Viszont ha már a többiek belementek, igaz nem ezt kérdezted. osztom a véleményükett, hogy ennyninél többet (név) felesleges mástól megtudnod.

Jó előjel, hogy rádköszön.

A masik, hogy még az én időmben sem volt olyan szintű "net"/ közössegi portál, ami a segítségünkre lehettt volna, mint most.

Hidd el, manapság sem segít, hanem hátráltat a kommunikációban.

Mindent egtudsz róla a fb-ról, akkor mit kérdezel az első beszélgetéskor.

Nem egyszerűsíti meg a dolgod az, hogy sokmindent tudsz róla, csak hiszed, sőt eet jobban elrettensz (azt látod a képeken, hogy "huh milyen menő" mindig valakikkel van, itt járt, ott járt, ezt sportol...stb, míg most "csak" egy fiú a szomszéd utcából, nincsenek előítéleteid, hanem neljesen nulláról azt ismered meg ami ő, és nem azt amit a profilján mutat, hogy ki vagy ki akar lenni,

Mosolyogj rá, ez fontos.

Előny lenne ha valamikor nem az utcán hanem buszmegállóban boltban futnátok össze, akkor van esely a beszélgetéskezdeményezésre mindkettőtök részéről..

2013. szept. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ha tudnám a nevét akkor neten meg tudnám keresni és ott könnyebben menne minkettőnknek. "

Ohh.. ez a generáció... :D

2013. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha ő szólna akkor természetesen beszélnék vele."

Akkor meg érd el, hogy ő szólítson le. Nem kell k*rvásnak lenni, de azért hívd fel rá a figyelmét, hogy "lány vagy". Élj a lehetőségeiddel... :) Trükkösen, ne ribisen!

2013. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem élek ilyenekkel. Fogalmam sincs hogy lehet felhívni magamra a figyelmet, sose csináltam ilyet és nagyon beégnék.

Azért könnyebb neten mert másabb égni. Ha megtalálnám akkor bejelölném és gondolom írna vagy valami. De lehet, hogy nem is tetszem neki. Nem tudom, hogy mások mire gondolnak. Ha máskor is fog köszönni (minimun kétszer) akkor megpróbálom megkérdezni, hogy ki ő. Csak az a baj, hogy nem tudom mikor tudok vele "véletlenül" összefutni.

2013. szept. 24. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!