Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma hogyan tud önállósodni,...

Ma hogyan tud önállósodni, lakást venni vagy családot alapítani egy átlagos fiatal Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 12:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

"Tehát ha a szüleim nem támogatnak egy gazdasági diploma megszerzésében (fizetős, hiszen itt a legmagasabb a ponthatár, lehetetlen bejutni), ráadásul elvárják, hogy mindent magamnak fizessek és beleadjak a rezsibe (a tandíjat még tudnám fedezni diákmunkából, de ez így már nagyon sok pénz), ráadásul több nyelvet beszélek, akkor eszembe se jusson megküzdeni ezért a diplomáért? "


Lehetetlen bejutni?:D FIam nekem 465 pontom volt anno az egyetemre bejutáshoz, dehogy lehetetlen. Szín ötös meg nyelvvizsga kell hozzá, azaz TANULÁS (hozzáteszem, minthogy nem maximum pontom volt, színötösöm sem. Volt négyesem is!). És ez az eredmény még lópikula ahhoz képest, amit az egyetemen kell majd bemutatnod. Ha már a középszintű oktatásban nem vagy képes megfelelő eredményt elérni a bejutáshoz, akkor hogyan tervezed elvégezni a szakot? Ott egy vizsgára kell annyit tanulni, mint az érettségire összesítve :)


Ergo a legnagyobb problémád, a pénz megoldódna, ha lenne egy kis eszed...

2013. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nekem színötös érettségim volt, kedves utolsó, csak mondjuk nem 100%-os, hanem 90%-os, ami már elég ahhoz, hogy elbukjam a pontokat a ponthatárhoz. Azt gondolom, nem nagyon nevezhet senki hülyének ilyen eredményekkel....
2013. nov. 7. 12:21
 13/35 anonim ***** válasza:

Nekem semmi szülői segítségem nincs nem versenyképes a diplomám, a pároméra sem mondanám, ha megölnének sem mennék külföldre mégis 25 éves koromra van egy kocsink lakásunk és minden évben külföldön nyaralunk...

Egyszerűen tudunk lemondani dolgokról és be tudjuk osztani a pénzt ennyi....

2013. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Tehát ha a szüleim nem támogatnak egy gazdasági diploma megszerzésében"


Nem csak gazdasági diplomával lehet érvényesülni. 2 barátom is van akik érettségivel dolgoznak egymástól két teljesen független területen, az átlagfizetés fölötti fizetésért.


", ráadásul elvárják, hogy mindent magamnak fizessek és beleadjak a rezsibe (a tandíjat még tudnám fedezni diákmunkából, de ez így már nagyon sok pénz)"


Miért tanul költségtérítésesen, diákhitel nélkül az, akinek nincs pénze?! Ha nehéz anyagilag, akkor vagy államilag támogatottra menj, vagy vegyél fel 2%-os kamatozású (2%!!!) diákhitelt és kész.


", ráadásul több nyelvet beszélek, akkor eszembe se jusson megküzdeni ezért a diplomáért? "


Ha több nyelvet beszélsz, azzal már tudsz olyan munkát keresni, amivel 1 hónap alatt megkeresed a fél éves tandíjadat. Én állami szak mellett már dolgoztam 8 órában, úgyhogy tele voltam pénzzel, pedig a szüleim abszolút nem támogattak.


Ja, hogy fárasztó iskola mellett dolgozni? Hát üdv a való világban, 30 meg 40 évesen is fárasztónak fogod érezni az életet. Csinálni kell, nem nyavalyogni.

2013. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

"Mint írtam, nekem színötös érettségim volt, kedves utolsó, csak mondjuk nem 100%-os, hanem 90%-os, ami már elég ahhoz, hogy elbukjam a pontokat a ponthatárhoz. Azt gondolom, nem nagyon nevezhet senki hülyének ilyen eredményekkel...."


Nem neveztelek hülyének, de ha nem tudod a követelményeket teljesíteni, akkor te vagy a hibás és nem más. A ponthatár azért ilyen magas, mert a többi bejutó viszont tudott ennél jobban teljesíteni...

2013. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Így is dolgozok iskola mellett, mint mondtam, de vannak olyan órák, amelyeket egyszerűen nem hagyhatok ki. Mellesle lassan fél éve pályázok állásokat, ahol a nyelvtudás a lényeg, eddig MINDENHOL közölté, hogy ne haragudjak, de kellene mellé egy diploma is. Multik, kis cégek, mindenhol bepróbáltam már.
2013. nov. 7. 12:25
 17/35 anonim ***** válasza:
Milyen OKJ-d van?
2013. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Nem azért ilyen magas a ponthatár, mert a többiek ilyen jól "teljesítenének". Ez államilag meghúzott ponthatár volt idén, vagyis nem a jelentkezők teljesítménye alapján lett kiszámolva, csak úgy kitalálták, hogy legyen már ennyi, aztán vagy eléri valaki, vagy nem. Jelentem, az egész karról összesen 10 ember tudott bejutni az állami szakokra...


Nem kétlem, hogy én el tudnám végezni ezt a szakot, de nyilván nem szeretnék többmilliós diákhitellel a nyakamon végezni.

2013. nov. 7. 12:27
 19/35 anonim ***** válasza:

Szerintem ő egy másik rendszerről beszél. Ma tényleg nem lehet megcsinálni a max pontot, ez teljesen lehetetlen. De ezt hagyjuk is, mert nem ez volt a kérdés.


Szerintem fejezd be az egyetemet, aztán menjél külföldre. Én is így csináltam. Már van egy diplomád, megvan a tuti, mehetsz szerencsét próbálni. Ha bejön, minden jó, ha nem jön be, akkor még mindig visszamehetsz Magyarországra, és van egy diplomád.


Azzal is egyetértek, hogy egy nyugati országban 5 év spórolás és gyűjtögetéssel mindent megveszel otthon magadnak amit akarsz. Lakás, autó, és még a számlán is marad pár millió amit kamatoztatsz. Ha a diplomáddal tudsz elhelyezkedni külföldön, akkor meg meg sem fog fordulni a fejedben hogy visszamenj.


Egyébként a kérdésedre a válasz: sehogy. Egy nettó 200-as fizetés már igencsak jó Mon. Budapesten egy 40 m2 újépítésű nem a legjobb környéken kb 100-120 rezsivel. Bérlet 10, kaja alsóhangon 30, de inkább 50. Ez 140-180 pénz. A fizudból jó esetben marad 60-ad havonta. Ha nem leszel beteg, soha nem nyaralsz, nem adsz a családnak, nem veszel soha ruhát, akkor évente 720-ad marad. Egy fentebb leírt lakás kb 14-15 millió forint. Tehát körülbelül 20 év alatt van meg. Persze mivel kell másra is költened, ez inkább 30 év.


Idővel nyilván emelkedik a fizud, és valszeg találsz magadnak egy párt és felesben fizethetitek, így felgyorsul a dolog, és meglehet 15 éve alatt, ha hasonlóan jól keres a párod.

2013. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Így is dolgozok iskola mellett, mint mondtam, de vannak olyan órák, amelyeket egyszerűen nem hagyhatok ki. "


Menj levelezőre és nem lesznek ilyen órák. Én is így csináltam.


A ponthatárokat rosszul tudod, igenis van bizonyos hely, és megnézik, kinek van a legtöbb pontja, aztán az x. jelentkezőnél meghúzzák a ponthatárt. Mások jobban teljesítettek nálad.


A diákhitel pedig gyakorlatilag ingyen pénz. Amennyit most kapsz, annyit kérnek vissza, egy normális melóval a teljes felsőoktatásod díját 5-6 hónap alatt vissza lehet fizetni.

2013. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!