Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden idős ember ennyire...

Minden idős ember ennyire önfejű, makacs és akaratos?

Figyelt kérdés

Nem akarok kisregényt írni, ezért csak egy példa (de másik hatszázat is fel tudnék sorolni): nagymamám minden évben eljátssza, hogy rendelget 60 féle könyvet - ami egyébként kutyát sem érdekel és akkor velem "megbeszéli", hogy szerintem kinek melyiket adja karácsonyra. Hiába mondom el neki minden évben, hogy NE rendelgessen SEMMIT, pláne ne olyat, aminek SEMMI HASZNA, hanem beszéljük meg, hogy mennyi pénzt tud/akar költeni ajándékokra és abból én megveszem mindenkinek azt, aminek örülne, aminek haszna van.

Ennek ellenére megint elővett 8 féle könyvet és hogy melyiket kinek adja. Közben meg ott van az egyik nővérem, éppen lakásfelújítanak a párjával, így bőven elkélne hozzájuk a pénz. OBI-ban pl lehet ajándékkártyát venni, amit feltöltesz pénzzel és azt ő levásárolhatja. Mi 20ezret tudunk erre rátenni, milyen jó lett volna, ha a könyvek árát inkább ebbe fektette volna be.

Nem, nem vagyok könyv-ellenes, rengeteg könyvem van, imádok olvasni, de amiket ő rendelget, az senkit sem érdekelnek és DRÁGÁK! Mindegyik könyv legalább 6-7 ezer forint! És nem képes megérteni, felfogni, hogy azt a pénzt sokkal hasznosabb dolgokra is lehetne költeni, olyanra, aminek tényleg örül az ajándékozott!


Annyira felháborító, hogy bármit mondasz neki, egyik fülén be, másikon ki. Magasról tesz rá és azt csinálja, amit akar. Ordítani tudnék....


2013. nov. 18. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%
Kíváncsi vagyok milyen válaszokat kapott volna ez a kérdés a " Családi kapcsolatok " kategóriába xD.
2013. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
oda írtam ki de áthelyezték, lövésem sincs miért
2013. nov. 19. 10:57
 13/17 anonim válasza:
78%
Látod látod. Meg is válaszolták a kérdést. Nem az öregségen múlik ez. Egyszerűen képtelen megérteni az emberek többsége a reális gondolkodást. Mint például az itt fikázó emberkék. Ilyen egyszerű. Szegény mamádat meg egyszerűen fogadd el, ajándékozzon csak azt ami jól esik neki ha sokadszorra se érti mi a helyzet. El kell fogadni és kész.
2013. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos te sem szeretsz olvasni! Írod "readers digest-es," ám sosem olvashattál bele mert:igen színes a témaköre és szinte minden érdeklődést átölel!! Szerintem egy valamire való jó könyvnek az ára ott mozog ahol a nagymamád gondolja!! A te értékrendedbe nem fér bele a haszontalan könyv,talán sosem fogsz rájönni mit veszítesz el általa!!!Kinek mi a hasznos? A nagymamádnak az hogy adjon valamit ajándékba!!! Te mivel leped meg a nagymamádat?? Nyugodtan húzd le pontomat,de akkor is azt mondom,te nagyon elszálltál amikor azt gondolod a kevéske nyugdíjból majd telik neki személyenként kifizetni 20-25 000 ft-os ajándékokat! Az a felháborító amit te csinálsz a nyavalyás pénz miatt és légyszíves üvöltsél amiért a köszönöm helyett követelsz!! Nem szívesen bújnék a nagymamád bőrébe!
2013. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Látom neked sem erősséged a szövegértés, ugyanis ha akár csak a kérdésemet is elolvastad volna figyelmesen és értelmezted volna, tudhatnád, hogy azok a könyvek, amiket rendelget, DRÁGÁK, mindegyik legalább 6-7 ezer forint (aztán nekem panaszkodik, hogy küldik neki a csekkeket). Nem kellene senkinek 20ezer forintos ajándékot vennie, sőt, még a 6-7 ezer is sok. 5ezerből mindannyiunk kaphatna olyat, amire szüksége van, vagy aminek örülne.

A könyv pedig, hogy kinek mi tetszik, ízlés dolga. Van egy listám, amin kb 15 könyv szerepel, amit szeretnék, egyik sem több 3ezer forintnál, tessék, abból is lehetne választani, hogy valamelyiket megvegye nekem (vagy odaadja a pénzt és megvegye pl az egyik testvérem és ő felvigye neki - így a mamámnak semmi dolga nem volna vele). De nem. Mert lesz.rja, nem érdekli, csak azt csinálja, amit ő jónak gondol. Ha ezt képtelen vagy dekódolni, az a te problémád, de legalább ne írjál hülyeséget meg hazugságot, olyat, amit én egy szóval sem mondtam.

2013. nov. 30. 18:02
 16/17 anonim ***** válasza:
11%
No lám ismét a személyes sértés kerül előtérbe azáltal,hogy a kérdésre való válaszolást mérlegelnéd. Nyugi,nekem helyén van az eszem és a szövegértéssel sincs problémám! Tartom a véleményem: Több mint szomorú,hogy az ajándékozásokat megkeseríted és nemcsak önmagad számára!!!!
2013. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%
Smartlboroval értek egyet. Amúgy,ahogy látod a válaszok többségéből az ilyen emberek nyugdíjazásuk előtt is korlátoltak voltak...Többségük tapasztalatlan és gondolkodásra képtelen, illetve nem tudják kézbe venni a sajæt életüket,és mindezt azzal kompenzálják,h családon belül vagy olyanmszituációkban, ahol "hatalmukat tudják gyakorolni" megpróbáljæk mások életét befolyásolni döntéseikkel (ha már a sajátjukat nem tudták) vagy épp keresztbe tenni nekik bosszúból a saját eltolt életük miatt (amit nem mellesleg maguknak köszönhetnek).Csak mindezt nem látjæk be,magyarán az életük egyéni fejlődés szempontjából nem sokat haladt előre... U.I.:Nem attól maradnak meg emlékeinkben a nagyszülők,h a tærgyaikat őrizgetjük (hisz azok bármikor megsemmisülhetnek),hanem az emlékektől maguktól!Ott mær gondok vannak, ahol tárgyak kell,hogy emlékeztessenek elhunyt hozzátartozóinkra!Amúgy nælunk is pénzt ajándékoztunk, és ebből sosem volt gond. Egyébként felesleges rægódnod ezen, ha nem tudsz tenni ellene. Fogadd el és koncentræld az energiæidat arra a területre, ahol ténylegesen tudsz eredmęnyeket elérni!
2014. jan. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!