Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálja mindenki az...

Miért utálja mindenki az Éjjel-Nappal Budapestet?

Figyelt kérdés
Én azt szeretem benne, hogy a rossz szereplők mindig elnyerik a büntetésüket, nem úgy, mint a valóságban...ezzel szerintem jóra tanítja a sorozat az embereket.

2013. nov. 25. 20:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Az elején néztem, aztán elegem lett.

Egyrészt az állandó ordibálás miatt, egyszerűen nem képesek normális hangszínen beszélni azok a "színészek".

Másrészt, amikor betelt nálam a pohár. 17 éves Juliska a kamaszkor végén kitalálja, hogy ő most külön költözik a szüleitől a haverjaihoz, mert őt nem értik meg. A szülők pedig hagyják bakker, sőt pénzelik is. Röhög a vakbelem.


Annyira nem reális az egész, egyáltalán nem tükrözi a valóságot. A legnagyobb baj, hogy pont az élettapasztalat nélküli, fiatal tizenévesek körében a legnépszerűbb a sorozat. Akiknek fogalmuk sincs nemhogy a világ, de egy család háztartásának, pénzügyeinek működéséről sem. Az emberi kapcsolatokról meg még úgy sem.

Azt mondod erkölcsileg jó, mert mindenki elnyeri a méltó büntetését. No és az szerinted erkölcsileg jó, hogy egy 20 emberből álló bandán belül szinte mindenki megvolt mindenkinek, nemekre való tekintet nélkül? Szerinted az erkölcsös, hogy szinte mindenki megcsalja az aktuális párját a következővel, akivel kapcsolata lesz végül? Szerinted az valószerű, hogy egy a sorozatban Lalinak nevezett szereplőnek mindig mindenki benézi a hülyeségét? Mert ugyebár arról nem tehet, hogy értelmileg és érzelmileg egy 5 éves szintjén van (vélhetően a való életben is, hiszen ezek a szereplők nem színészek, tehát nem képesek a személyiségüktől teljesen eltérő szerepet alakítani, beleviszik saját magukat is), de normális ember a való életben nem ad kölcsön pénzt újra és újra egy olyan embernek, aki ennyire megbízhatatlan...


Erkölcsileg sem tanít semmi pluszt, hiába írod. Egy nagy fantázia az egész, csakhogy ezt a tiniknek nehéz megmagyarázni.

2013. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Jézusom!Ez lenne a társadalmai nevelő szerep???

Úgy élnek, mint az állatok!

Maximum röhögni tudok rajtuk, bár még paródiának sem a legszínvonalasabb műsor!

Mondjuk, ha mindenképp a nevelő szempontot keressük, akkor úgy fogalmaznék, hogy rossz példának jó.

Veszekszenek, vitatkoznak, mint a hülye gyerekek.Értelmes szórakozási forma nulla.Az a lényeg, hogy ki hogyan cseszi át a másikat bosszúból, vagy szórakozásból, nézzem hogy eszi "Mancika" és "Móricka" azon, hogy ki veszi a kaját.

Kusza,"parázna", meggondolatlan kapcsolatok és még sorolhatnám.Ez a jövőkép?Hát elég szerencsétlen fiatal lehet, akinek ez ideál.

Miért nem lehet inkább kulturáltabb, szebb életeket bemutatni, ha már mindenképpen csak a hülye valóságsókat tudják nyomatni?Valamit, amiből értelmeset, szépet lehet látni, tanulni?Ebből a műsorból nem lehet .

Meddig kell még ilyen igénytelen műsorokban azt nézni, hogy egy rakás vadidegen hogyan csalja egymást és hogy eszi a szendvicsét?Nem érdekel!

2013. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Amúgy el szoktam gondolkozni, kik alkotják ezeket a fenomenális műsorokat...Tanult, főiskolás emberek??!Ennyire telik tőlük, de bizonyára jól meg vannak fizetve ezért a f.os ért, amit az ember elé tolnak.
2013. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Egy aranyér reklámból több jót tanulhat az ember.
2013. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
56%

Na látod, kérdező, ez az, amit én sem értek. Szerintem talán azért utálhatja mindenki, mert ez a divat. Hivatkoznak erre, hogy rossz példát, hibás társadalomképet mutat, a fiatalok ezt tanulják el, nem lehet tanulni belőle semmi jót, bla-bla-bla. Ennek a sorozatnak szerintem nem ezek a lényeges részei. Szimplán csak szórakoztatni akar, és azt kiválóan teszi. Én speciel leszarom a társadalomképet meg a többi dolgot, mert én nem azért szeretem nézni, hogy most filozofikus mélységekig belemerüljek ilyen-olyan témákba. Aki egy könnyed szórakozásra vágyik nap, mint nap, annak ez egy tökéletes műsor. Én nézem a februári első rész óta /nyáron maradt ki pár rész/, és nekem nagyon is tetszik! A Barátok közt színvonalát simán eléri, és leköti az embert. Legalábbis engem.


Amúgy ezzel jönni, hogy rosszat lehet belőle tanulni, és főként emiatt leszólni a sorozatot, kicsit ökörségnek tartom. Ugyanis ha megnézünk például sikeres, az emberek nagy része által kedvelt külföldi filmeket, akkor azok között is számtalan olyan van, amiből nem éppen a szépet tanulhatjuk el. Mit tanulhatunk például a Tarantino filmekből? Azt, hogy hogyan gyilkoljunk le mindenkit egy szamuráj karddal, miközben spriccel a vér orrba-szájba, vagy hogy minden 2. szavunk a "ba$zd meg" legyen? Ezen kéne elgondolkodni...

2013. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

De a Tarantino-agymenéseket nem nap mint nap kapod az agyadba, ellentétben a kérdésben említett sorozattal.


Abban viszont igazad van, hogy ha ez tetszik, akkor felnőttként nézd, nekem mindegy. De ha lesz gyerekem, akkor neki nem fogom engedni, amíg meg nem bizonyosodtam róla, hogy képes elvonatkoztatni tőle, de legalábbis ellenpéldaként fogom elé állítani, hogy hogyan NEM szabad élni.


Saját példám van: néztem a MacGyvert annak idején tátott szájjal, mert elhittem, hogy az úgy működik, és meg lehet csinálni, mint a sorozatban. 12-13 éves koromig kb így volt. Ma már vegyészként nyilván tudom, mekkora hülyeségek voltak azok a dolgok. De nekem is folyton mondta Édesapám, hogy el ne higyjem, amit ott látok :D

2013. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, el kell tőle vonatkoztatni és úgy nézni. De ez általában a filmek nagy részére igaz. Más a film és más a valóság. Egyébként az Éjjel-nappal Budapest valamennyire még mindig reálisabb, mint a Barátok közt, ahol állandóan öltönyben, kiöltözve, utcai ruhában vannak otthon, vagy tűsarkúban főzőcskéznek a konyhában. Soha nem látni rajtuk papucsot... Míg az Éjjel-nappalban jóval többször néznek ki slamposan a szereplők, ami egyértelműen valósághűbb. Az más kérdés persze, hogy ott is van elég sok furcsa dolog, de hát egy film soha nem lesz olyan, mint a valóság. Maximum a dokumentumfilmek.
2013. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ez a sorozat, egy katasztrófa.

16 percig azon ment a vita, hogy ki kinek a krémjét használja.

Láttam a 4. az 56. és a 128. részt és értem az egész sorozatot.

Hát bravó!

Hatalmas történések vannak benne,

izgalom a tetőfokra hág. . . . . .

Ezekre kíváncsi a Magyar társadalom?

Szánalmas!

2013. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!