Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják sokan a budapest...

Miért utálják sokan a budapestieket?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdésben olvasom itt is, hallom a való életben, hogy szapulják a pestieket, csak nem értem, miért.
2013. dec. 6. 12:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
azért mert nincs rajtuk sapka
2013. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
43%

Nem utálom őket, de a nagy részük azt hiszi, már attól különb, hogy a panelban lakik egy lyukban, mert Bp.-en van minden lehetőség. Vidékre kevesebb minden jut el, de nem csak a jó, hanem a rossz is.

Tényleg nem tudom, mennyivel menőbb a szmogban ülni egy panelben, mint egy jó levegőjű családi házban. Ja, hogy nincs minden sarkon mozi? Gyanítom, csak egy szűk réteg tudja kihasználni Bp.-en a lehetőségeket, már csak anyagi okok miatt is.

Egyébként meg a másik oldalról is megvan a lenézés. Azt hiszik a pestiekről, hogy nem láttak még élő tyúkot, és gyümölcsöt a fán.

2013. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Én is pesti vagyok, kertvárosban lakok szép nagy családi házban kerttel, gyümölcsökkel, kutyával. A környéken van aki tart tyúkokat, volt már kecske is, néha egy-egy ló is feltűnik. Ez is Pest, csak külváros.

Pesten nem csak panelok vannak és szmogos levegő (egyébként egyes vidéki városokban sokkal nagyobb szokott lenni a levegő szmog koncentrációja). Vannak nagyon szép kertvárosok, akik panelban laknak, épp azok akik szerényebb körülmények között élnek (a többség)

Engem megdöbbent, egyes emberekben mekkora utálat van. Viszonylag sok vidéki embert ismerek, nekem nincs velük semmi bajom, szeretem őket. Általánosságban sincs azzal bajom, aki nem Budapesten él. Eddig találkoztam már nagyon kedves és kifejezetten goromba emberekkel, legyen az pesti vagy vidéki.

2013. dec. 6. 14:24
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

Itt konkrétan mindenki utál és lenéz mindenkit. a vidéki panelprolinak tartja a pestit a pesti parasztnak a vidékit.


Ami még jobb, még vidék és vidék között is megy a vita, hogy egyik kevésbé vidék mint a másik. Pl én 130-ezres megyeszékhelyről jövök, és egy pár ezres pest melletti "faluban" lakó srác megkérdezte hogy megy egyáltalán felétek vonat?


De sokszor még maga a vidéki is tévhitben él, és azt gondolja hogy azzal hogy kint kapál a földön ő tartja el a világot.


Szóval lényeg hogy valakit mindig utálni kell, ilyenek vagyunk.

2013. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%

több pesti ismerősöm van, többjükről elmondható, hogy korrekt és normális, ám 1-2 kivétellel a legtöbbjük hihetetlenül anyagias.pénz, pénz , pénz mindenek felett, ami persze a mai életben (sajnos) kell is, de nem a legfontosabb.

van még egy csoporttársam is, aki szintén pesti, na ő nagyon sokszor velünk "vidékiekkel" úgy beszél, mintha valahonnan az őskor tájékáról érkeztünk volna az egyetemre- a kioktató, fontoskodó stílusáról nem is beszélve...

összességében azonban nincs rossz tapasztalatom velük, leszámítva a "drága" csoporttársat, hiszen nagyon segítőkészek.

2013. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki ismerőseim közül még senkitől sem hallottam, hogy utálnák a pestieket, és a pestiektől sem viszont. Igazából ők is ismerik egymást, jujj.
2013. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%
Nah és itt a bizonyíték, a sok panel.b.z.i lepontozza azokat akik beírják , hogy nem szeretik pestet. Kell ennél több ?? ;)
2013. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

de mi az a panel b.z.? :D

nem csak panel lakások vannak, ennyi erővel a vidéki nagyvárosok is tele vannak panellakásokkal :D

2013. dec. 6. 21:05
 19/29 anonim ***** válasza:
61%
Valójában az igazi pesti az, aki kert nélküli lakásban él, azok olyanok, mint a "pestiek". Te kérdező, inkább vidékinek számítasz, ha pesti kertesben élsz, tehát másképp állnak hozzád a vidékiek. Én konkrétan laktam panelban, kertesben, most is vidéki kisvárosban élek, párom olyan vérbeli pesti bérházból jött és pontosan érzem, értem mi a különbség. Érdekes, de nem lehet tenni ellene.
2013. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, sejtem, mire gondolsz. Azok akik a belvárosban laknak, kicsit tehetősebbek, legalábbis ott sokkal magasabb árak vannak, mint a külvárosi részekben. Egyébként már neveztek engem is vidékinek, azért mert kertvárosban lakom... :D
2013. dec. 6. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!