Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják sokan a budapest...

Miért utálják sokan a budapestieket?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdésben olvasom itt is, hallom a való életben, hogy szapulják a pestieket, csak nem értem, miért.
2013. dec. 6. 12:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2013. dec. 6. 21:35
 22/29 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy meg a pestiek azért nem szeretik a vidékieket, mert ott mindig csak a panaszkodás van, hogy nincs pénz és munka ahelyett , hogy tennének is érte valamit, mi is vidékről költöztünk fel Pestre, panelba lakunk, párom tesójáék vidéken laknak kertes házba, de egyikőjüknek sincs munkája és mindig csak sírnak, hogy küldjünk nekik pénzt, mert kajára sincs de nem költöznének el onnan, ha mi nem lennénk már ott halltak volna éhen. Mi is szeretnénk szép, kertes házba lakni csendes helyen de ha meg akarunk élni dolgozni kell itt pesten.
2013. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Ezzel nagy hülyeséget mondtál. Vidéken nincs úgy álláslehetőség, mint Pesten. Nyugat-Magyarországon hatalmas a szegénység és az éhezés, és ez a jelenség kezd terjedni a többi területre is. Nem költözhet fel mindenki Pestre. Az a legszörnyebb, hogy vidéken sokkal olcsóbb az élet (nekünk pestieknek), de akik ott laknak éhen halnak.

Ahhoz, hogy valaki felköltözzön kéne pénz is. Hitelt felvenni őrültség ilyen infláció és kamatlábak mellett...

Ne haragudj, de ezt kár volt mondanod..., pont az ilyen mentalitás miatt gondolják azt sokan rólunk, pestiekről, hogy nagyképűek vagyunk.

2013. dec. 7. 11:23
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy szerinted miért írtam hülyeséget. Szerinted akkor az a helyes, hogy mindenki ott marad ahol nincs álláslehetőség? nemcsak Pestre lehet költözni hanem akár megyeszékhelyre vagy másik megyébe ahol nagyobb a munkalehetőség.

Persze hitelt felvenni tényleg butaság de a szegéyneknek úgyse adnának. Én azt mondom, hogyha van lehetőség akkor változtatni kell és nem várni a lottó ötösre.

2013. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Ha nincs pénzük, akkor hogyan költözzenek? Sehogy.
2013. dec. 7. 12:23
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

A vidéki és a pesti mentalitás egyszerűen más, és sokan, ami furcsa nekik, azt utálják, anélkül, hogy megpróbálnák megismerni, hogy miért alakulhatott ki az az életstílus. De sokszor akkor is furcsa a más, ha tudjuk, miért az.

Én pesti vagyok, biztos lesznobozna pár vidéken élő azért, mert igényem van arra, hogy gyakran eljárjak színházba, jól öltözködjek stb. meg leközömbösöznének azért, mert nem állok neki minden vadidegennel cseverészni. De ugyanígy ez megvan a másik irányba is, nekem az a furcsa és a kínos, ha egy közösségben mindenki ismer mindenkit, és a pletykálkodás lenne a legfőbb elfoglaltság (nagyanyám falujában, amikor csak lementem, ez ment... meg hogy 18 évesen miért nincs komoly udvarlóm, mert nemsokára férjhez kell mennem).


Szóval a "pesti-utálat" azért van, mer egy vidéken, főleg falun élő nem fogja megérteni a pestit, csak azt látja, hogy más, mint ő, esetleg olyan tulajdonságokkal rendelkezik, ami az ő adott vidéki közöségében ciki vagy akár neveletlen.

2013. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

más az életstílus vidéken, más pesten. ebből fakad a konfliktus. mindenki azt hiszi, h csak az a jó, ahogy ő csinálja.

a vidéki rokonaim konkrétan le-egérlyukazták a lakásomat, fintorogva néztek körül mikor eljöttek látogatóba. pedig állítom hogy 100x ízlésesebb, igényesebb mint az ő házuk, csak épp kisebb és nincs kertje.

ugyanígy én is lesajnálhatnám őket amiért náluk a kultúra csimborasszója Blikk meg a kereskedelmi tv-k bámulása, és életükben ha 1x láttak színházat belülről.


szóval ez az oda-vissza fújás soha nem fog lankadni, mindig van ok utálni a másikat.

nekik az a normális ha pletykálnak a falu másik végén élő Julikáról, engem meg még az is hidegen hagy ha a szomszédban épp megy a műsoros est :)


szerintem ők azt hiszik, hogy a napi betevőm egy polisztirolból készült hamburger, és max képen látok paprikát vagy almát.


egyébként közöm nincs a sznobizmushoz, viszont a proliktól feláll a szőr a hátamon.

2013. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki utál mindenkit és fordítva. A fiatal az öreget, a katolikus a reformátust, a fradista a dózsást, a fideszes az mszp-st, a tolvaj a meglopottat, a vidéki a pestit...
2013. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bírom amikor a sok tudatlan vidéki elkezdi magyarázni,hogy Pest tele van gyilkossal,nincsenek kertes házák,állatok,az emberek csak lefelé néznek,nem mosolyognak,meg megfulladsz a szmogban..Ott van pl. Miskolc,ami egy vidéki város,hát ott sincs éppen hegyi levegő.Egyébként meg a belváros az egy kis része fővárosunknak, a legnagyobb részét külső kerületek adják,a II.,III.,IV.,XI.,XII.,XV.,XVI.,XVII.,XVIII.,XIX.,XX.,XXI.,XXII.,XXIII. kerületek telis-tele vannak családi házakkal. Előbb kicsit tájékozódni kéne mielőtt véleményt mondunk..Arról nem is beszélve,hogy a tömegközlekedés hatványozottan jobb mint vidéken.Az emberek meg mások.Ezt kéne elfogadni.Mások vidéken és mások egy fővárosban/nagyvárosban.Ahogy az egyik előző hozzászóló mondta,vidéken elég nagy divat,hogy az emberek életének meghatározó kérdése a "Mit gondol a szomszéd?/Mit mondanak majd,ha...?".Ja meg még mielőtt elfelejteném.Szerintetek a fővárosiak 80%-a sznob?Meg az összes az irodában ül? Ezek eget rengető hülyeségek.Ugyanúgy vannak hajléktalanok,lejmolók,rablók,csalók,sikkasztók,mcdonáldszban dolgozó érettségizettek,diplomás munkanélküliek,menedzserek,rendőrök,politikusok.

Tehát ajánlanám,hogy kicsit nyissák ki a szemüket,és tájékozódjanak azok akik évi egyszer felmennek Pestre,és megállapítják,hogy milyen istenverte undorító hely ez.

Mielőtt Budapestre költöztem,16 évet éltem vidéki megyeszékhelyen,3 évet a mellette található egyik falucskában,szóval nem kell bemutatni,hogy milyen a helyzet vidéken.

2014. jan. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!