Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne nézhetném le azokat...

Miért ne nézhetném le azokat az embereket, akik semmit nem képesek elérni az életben?

Figyelt kérdés
Miért helyes, az ha egy olyan ember, aki még arra sem lépes, hogy azon a területen, ahol dolgozik szerezzen egy diplomát, vagy legalább valamilyen módon fejlődjön a saját területén, ezeknek az embereknek szabad lehúzni azt , aki törekszik és igyekszik fejlődni. De ha én, aki konkrétan 2 diplomával rendelkezem és jelenleg is tanulok munka mellett, bármit mondok, hogy nem jól csinálják, akkor már én lenézem őket, mert nincs diplomájuk, és nem ez a lényeg. Persze a hàtam mögott meg megy a sumákolás, hogy miért dupla a bérem és miért én mehetek ilyen meg olyan külföldi utakra, meg így meg úgy hülye... Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fejlődjön, előre lépjen. Ezt csak én látom így?

2014. febr. 2. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
95%

Én azt mondom, mindenki törődjön a saját dolgával.

Ha az ő munkája és a Tiéd nincs szoros összeköttetésben, ne érdekeljen, mit hogyan csinál, ha ő megelégszik ennyivel, nyilván boldog így is.

2014. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nincs diplomám, de van három szakmám, most kezdek egy negyediket is. Tőlem az néz le aki akar, leszarom! Töröld a ki a diplomáddal a kis fenekedet, ha neked ettől ember valaki!
2014. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy meg még azt hozzáteszem, hogyha mindenki diplomás lenne, akkor nem lenne aki házat építsen a nyomorult valagadnak!
2014. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Làtszik a kérdést sem bírod megérteni... Nem azt nézem le, akinek nincs diplomája, da ha tudsz olvasni akkor talán nem ezt a választ írod. Azokról van szó, akik semmit nem érnek el, pl munkanélkül tengődnek, vagy elvannak minimálbéren, de azért szidják azokat, akik keményen megdolgoznak azért, hogy jobb pozícióban legyenek, vagy sokat keressenek. Ès itt most nem feltétlen a diplomán van a hangsúly, hanem inkább azon, hogy tegyük fel te a 3 szakmáddal eléred azt, hogy nagyon jó fix jövedelmed lesz, mert baromi sokat dolgozol, és jön xy , aki azt mondja mekkora lúzer vagy már és, hogy ő mekkora frankó, mégis neked megy jobban. Meg , hogy ezt ő is tuná így, mg még sokkal jobban is csinálni.... Csak épp egy fűszálat nem rak keresztbe, de a blamálás az megy...
2014. febr. 2. 16:55
 5/64 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem kell azzal foglalkozni oszt kész!

Amúgy meg a tanuláshoz pénz is kell, és sokan nem azért tengődnek munkanélküli mert nem akarnak dolgozni! Lehet nincsen protekciója se sehol, meg nem kell sehová, mert nincsen munkahely.

2014. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
96%

Láttam én mér kétdiplomást McDonald's-ban sültkrumplit mérni, meg láttam 8 iskolát végzett földművest 30 milliós traktorból átülni a hasonló értékű Maseratiba.


Na most akkor ki nézzen le kit?


Én leginkább senkit sem.

2014. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Te is megragadtàl a diplomás szónál és nem sikerült értelmezni a kérdést.
2014. febr. 2. 17:10
 8/64 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Én szívesen tanulnék folyamatosan abba az irányba, ami érdekel, szívesen csinálnék egy diplomát is, de egyelőre nincsenek olyan anyagi körülményeim, hogy ezt finanszírozni tudjam. Mellette beteg vagyok és nem kapok semmiféle támogatást, holott az életmódon kényszeresen drágább, mint másoké.

Nem érzem úgy, hogy emiatt sem a te, sem más ember lenézését kiérdemelném. Abban biztos vagyok, hogy amint lesz lehetőségem, meg fogom tenni a lépéseket tanulás ügyben is. Szépen apránként építgetem fel az életem.


Sok ezer hasonló élettörténet van, mint az enyém, akik nem azon okból élnek minimálbérből, mert lusták, büdös a tanulás, a fejlődés, hanem mert a jelenlegi életkörülményeik ebbe taszítják őket. A változás pedig nem csettintésre működik.

Szóval nem... nem mindenkinek van mindig ott a lehetőség, hogy fejlődjön..előre lépjen...



...ha mégis így gondolod, akkor megragadnám a lehetőséget és ezúton megkérlek rá kérdező, hogy fizesd a tanulmányaim!:D


23l

2014. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
96%
A stílusod alapján, kérdező, téged nem azért néznek le vagy vesznek semmibe mert diplomás vagy, vagy mert fejlődni szeretnél, hanem mert egy visszataszító, okoskodó, mindenbe az orrát beleütő, beképzelt törtető fax vagy.
2014. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
Magyarországon a felsőoktatási szakok nagy része államilag támogatott, azaz 0 ft a tandíj. Valamint ott a diákhitel is, ami bőven elég ahoz, hogy abból tanulmányaid alatt megélj, meg persze lehet munka mellett is dolgozni.
2014. febr. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!