Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne nézhetném le azokat...

Miért ne nézhetném le azokat az embereket, akik semmit nem képesek elérni az életben?

Figyelt kérdés
Miért helyes, az ha egy olyan ember, aki még arra sem lépes, hogy azon a területen, ahol dolgozik szerezzen egy diplomát, vagy legalább valamilyen módon fejlődjön a saját területén, ezeknek az embereknek szabad lehúzni azt , aki törekszik és igyekszik fejlődni. De ha én, aki konkrétan 2 diplomával rendelkezem és jelenleg is tanulok munka mellett, bármit mondok, hogy nem jól csinálják, akkor már én lenézem őket, mert nincs diplomájuk, és nem ez a lényeg. Persze a hàtam mögott meg megy a sumákolás, hogy miért dupla a bérem és miért én mehetek ilyen meg olyan külföldi utakra, meg így meg úgy hülye... Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fejlődjön, előre lépjen. Ezt csak én látom így?

2014. febr. 2. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
Nem olvasgattam végig a hozzászólásokat, mert úgy látom, nagyon megy itt a harc, így én a kérdésre válaszolnék. Ne nézd le őket, tiszteld őket azért, amit megtettek, amit pedig nem, abban segíts nekik, ha kérik. Hogyha téged furkálnak, peregjen le rólad, jusson mindig eszedbe, hogy irigyek rád, amiért te ott vagy, ahol, míg ők sosem fognak oda jutni, mert olyan a hozzáállásuk. Értem, hogy nem azért nézed le őket, mert nincs diplomájuk, hanem mert a hozzáállásukból világosan látszik, hogy csak lusták tenni azért, hogy jobb legyen, míg másokra irigyek. Te ezzel ne foglalkozz :) Mások miatt ne idegeskedj, mert ez téged is lehúz. Magadra koncentrálj!
2016. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim válasza:

Vicces témakör, már a kérdés is! Akkor mondok egy érdekeset: két szakot kezdtem el egyetemen, de túlvállaltam magam, és elfogyott a pénzem. Már egyetem mellett is szakmámban dolgoztam, kiváló elismeréseket szereztem, stb.

Szóval munkát vállaltam a tanulást meg ott hagytam egy időre. Menet közben már első héten kivált, hogy jobban vágom a témát, mint a többdiplomás kollégák, vagy a vezető.

Nem is kellett sok, hogy előléptetést kapjak. Szóval akkor most vagyok ott az érettségimmel, és a diplomások meg megpukkadnak... Akkor hol van itt a dolgok rendje, az állításod alapján? A diploma mégsem szent? A tehetség és a beleérző képesség engem igazolna?

Természetesen készülök az államvizsgáimra, csak érdekes, hogy fel sem merült nálam soha, hogy nem végezhetek diplomás munkát a papír megléte nélkül, mert látszott, hogy benne vagyok a sűrejében.

Ennyit a két diplomáról...

2016. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim válasza:
Mellesleg én azokat nézem le, akik villognak a diplomájukkal, aztán egy fontosabb szakmai kérdés után az érettségis srác adja meg a helyes választ...
2016. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy nem a gimnáziumi tudásodból élsz meg ezen a helyen, hanem az egyetemiből.. És biztos nem titkoltad el az állásinterjún, hogy mellesleg egyetemi tanulmányokat is folytatsz.
2016. dec. 1. 23:31
 55/64 A kérdező kommentje:
Vagy egyszerűen olyan vezetői munkakör, ahová nem kell diploma. Komoly vezetői beosztásokban már törvény szabja meg, hogy pontosan milyen diploma kell.. Gondolok itt pl. a gyógyszeriparra. Ott nem lébecolnál el vagy lépnél elő vezetővé az érettségi anyag ismeretével... Komolytalan terület lehet a tiéd...
2016. dec. 1. 23:34
 56/64 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen én is gondolkodtam már sokat, mert nekem is az a tapasztalatom, hogy a legtöbb magyar ember nem elég ambiciózus ahhoz, hogy akár egy tesco kasszából előbbre törjön, viszont a panaszkodás meg mindig megy, meg az irigykedés, hogy bezzeg annak jobban megy. Személy szerint én senkitől nem irigylem a sikerét, ha látom, hogy megdolgozott érte. A legtöbb ember nem lenne képes valamiért annyit dolgozni, mint az, akire irigykedik, csak a szája nagy. Szóval összességében csak a sikereidre irigyek, nem pedig a munkára, amit belefektettél.
2016. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
Egyébként nem mondom, hogy le kell nézni ezért az embereket, de ugyanakkor mindenki világosan láthatja, hogy az említett emberek egyszerűen csak lusták. Sok társadalom kirekeszti magából a lustákat, itthon gyönyörűen megtűrjük őket. Szóval én a kérdező álláspontját el tudom fogadni, sajnálom. Itt nem a diplomáról van szó szerintem, hanem arról, hogy valaki hajlandó-e dolgozni a sikerért, vagy nem. Nem muszáj agysebésznek lenni, lehet valaki kőműves is, ha szép és minőségi munkát ad ki a keze közül, azt megbecsülik.
2016. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim válasza:
Vegyiparban lépegettem előre én is, elég jó érzékem van a mérnöki területhez. Azóta már levizsgáztam, de mit számít, nem lehet mindenki olyan elit gyógyszeres, mint a kedves kérdés író... amúgy meg multinál igazán lehámozták, hogy letettem-e az államvizsgát; tudtam, csináltam és kész!
2016. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim válasza:
A kérdés már rég nem a hozzáálláson van, hanem az elképesztő arroganciádon! Gyógyszeren belül mi a szakterületed? Akarod, hogy lealázzalak úgy, hogy nincs annyi diplomám mint neked? Tipikus papírgyűjtő vagy, nem ez adja meg a tehetségedet, mindig is középszerű maradsz...
2016. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 A kérdező kommentje:
Egészen biztosan lealáznál egy olyan területen, amihez lövésed nincs. Fejlesztésben dolgozom. Gondolom nagyon ott vagy a témában. Érettségi után bárkit bevágnak fejlesztési osztályvezetőnek egy komoly cégnél. Az se baj, ha azt sem tudja a kémiát eszik-e vagy isszák.. Az egyetemek meg csak poénból vannak.. A professzorok meg mind agyatlan hülyék.. Semmi szükség rájuk.. Ugye?? Te vagy inkább a beképzelt, arrogáns kontár. Régen így nevezték a szakmában képzetlen, de mégis tevékenykedő embereket. Nem hiába..
2016. dec. 9. 23:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!