Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne nézhetném le azokat...

Miért ne nézhetném le azokat az embereket, akik semmit nem képesek elérni az életben?

Figyelt kérdés
Miért helyes, az ha egy olyan ember, aki még arra sem lépes, hogy azon a területen, ahol dolgozik szerezzen egy diplomát, vagy legalább valamilyen módon fejlődjön a saját területén, ezeknek az embereknek szabad lehúzni azt , aki törekszik és igyekszik fejlődni. De ha én, aki konkrétan 2 diplomával rendelkezem és jelenleg is tanulok munka mellett, bármit mondok, hogy nem jól csinálják, akkor már én lenézem őket, mert nincs diplomájuk, és nem ez a lényeg. Persze a hàtam mögott meg megy a sumákolás, hogy miért dupla a bérem és miért én mehetek ilyen meg olyan külföldi utakra, meg így meg úgy hülye... Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fejlődjön, előre lépjen. Ezt csak én látom így?

2014. febr. 2. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:

Két technikusi képesítésem van. Főiskolára, egyetemre azért nem mentem, mert az olyan szakokat amikkel biztosan el tudnék helyezkedni, azokat nem tudnám megcsinálni. Sajnos ezeken a szakokon követelt reál tárgyak nem mennek, sokkal inkább humán beállítottságú vagyok.

Érdekel viszont a történelem és a teológia. Ezeket a szakokat gond nélkül végig tudnám vinni, ebben biztos vagyok, és minden nagyképűség nélkül állíthatom. De a fő kérdés: HOVA TUDNÉK VELÜK ELHELYEZKEDNI MA? Sehova.

Ezért használom a jelenlegi végzettségemet, amivel sajnos nagyon sokat kell dolgoznom.

Tegyük fel, hogy elkezdem az általam áhított szakokat levelező tagozaton. Mikor tanulok? Ha otthagyom a munkámat és felveszem a diákhitelt, akkor hogyan élek meg?

Nagyon könnyen le lehet nézni az embereket (ahogy látom Te meg is teszed), de jegyezd meg: soha nem tudhatod, hogy mi van a háttérben, hogy az illető miért nem tud előrelépni.

Az emberek pedig valószínűleg azért sugdolóznak a hátad mögött, mert kicsit fennhordod az orrod. Már a kérdésedből is kitűnik a kicsit fellengzős viselkedés. Az én munkahelyemen a nagy tudású diplomás embereket tiszteljük, mert kiérdemelték, és nem irigyeljük el tőlük azt, amiért megdolgoztak.


Kicsit most a south park egyik része ugrott be rólad, amikor a városban megjelentek a drogos egyetemista hippik és az elvégzett 1 félévük után azt képzelték, hogy ők mennyire hiper okosak és hogy mindent tudnak a világról.

2014. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Elvégzett 1 félévet ne hasonlíts már 2 diplomához légyszíves. Igen ez a kulcsmondat, nálatok felnéznek ezekre az emberekre. Most itt nem elsősorban rólam van szó, hogy nem néznek felrám, mert azért a technikusok nagyrésze igen is tisztel. Ès sokmindenben kikéri a véleményem. Sokszor viszont azt halllom, hogy a főnökömet folyton blamálják, pedig 15 tapasztalat van mögötte, és okos. Persze most az csesztetei a csőrüket, hogy én is előrébb léptem, petsze ezért megdolgoztam.
2014. febr. 2. 20:54
 23/64 anonim ***** válasza:

#20


Én elismerem/elhiszem, hogy nehéz letenni egy tanári diplomát.

Én szerintem nem tudnám letenni.

Viszont arra a kérdésre, hogy helyt tudnék-e állni, mint középiskolai tanár, már más a válaszom.

Nem véletlenül a középiskolait hozom fel példának. Szememben ők csak átlagos tudást adnak le.

Egy egyetemi, főiskolai tanárnak már olyanokat kell megtanítani, ami már az átlag felett áll.


Matekot, fizikát, kémiát tény, hogy nehezebb tanítani, mert azokat érteni is kell. Ha kérdeznek valamit arra tudni kell válaszolni. Ahhoz, hogy válaszoljon értenie kell miről is van szó. Azt viszont nem akarom elhinni, hogy akkora tehetség kell egy középiskolai szint eléréséhez.


Ha most odaültetnél lehet, sőt biztos nem tudnám miről van szó. De mivel már egyszer megértettem ezeket a dolgokat, másodjára sem jelentene akadályt.

2014. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
Két diplomád van? Mégsem tudsz írni,ez érdekes!
2014. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:
Jajj szánalmaskám ne ezzel hencegjél már egy ilyen oldalon kit érdekel, hogy ki hogy ír. Egyébként, meg ha jobban megfigyeled az írásom a hibák abból adódnak, hogy a teló meg a tabletton a billentyűk kicsik és egymáshoz közel vannak így nem mindig azt a billentyűt érinted telibe, amelyiket szándékozol. Esetleg kimarad a szóköz ilyesmi. De ahol ilyen igénytelen bunkók válaszolnak, mint tenem mindegy...
2014. febr. 3. 09:57
 26/64 anonim válasza:
Miből van 2 diplomád?
2014. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

Egy ember személyiségét nagyon jól jellemzi, hogy milyen stílusban ír, illetve hogyan reagál egyes szituációkban.

Kedves Kérdező, te rendkívül arrogáns vagy (már a kérdésedből is látszik, és természetesen az előző válaszolónak adott kioktatásodból is), valószínűleg ezért nem kedvelnek sokan. Az lehet, hogy két diplomád van, de intelligenciából kevés, és empátiából még kevesebb szorult beléd.

Ha normálisan viszonyulsz az általad oly kevésre tartott köznéphez, akkor majd nem fognak irigykedni rád, és kibeszélni a hátad mögött.

2014. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

Át lehet nézni telefonról is, mit gépelsz.

Talán a diplomákkal kialakul egyfajta igény az emberben, hogy -még ha névtelenül is- ne valami elgépelt, se füle se farka mondatokból álló tákolmányt adjon ki.

Ilyen védekezési módot pedig leginkább a 14 éves kislányok szoktak bedobni.


Téged nem tanárok tanítottak középiskolában? Ők mind láblógató tudatlan hülyék voltak?

Az intelligencia nem szakképzettség és nem diplomafüggő.

Talán ha osztályvezető főorvos lennél jobban elnéznénk, hogy lenézed a beteghordót aki másnaposan ténfereg hétfő reggel - de ilyen kedves stílussal azt is el tudom képzelni, hogy a technikus néz le, hogy - nézdmá, ennek 2 diplomája is van mégis milyen bunkó.

2014. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:
Egészségedre. Remélem elégedett vagy, hogy most jól odamondtál neki. Nem a te véleményedre vagyok kíváncsi. Mit érdekel engem, hogy meg kérdőjelezed, hogy van-diplomám, attól még van 2 is. Neked valszeg nincs és most húú de elégedett vagy magaddal, hogy oda szólhattál a másiknak. Ha tudnál olvasni, azt is látnád, hogy támadó, minősítő válaszokra válaszolok hasonló stílusban, a kérdést értelmezni nem képes degenerált társaidnak.
2014. febr. 3. 21:54
 30/64 A kérdező kommentje:
Sajnos sok válaszból az látszik, hogy ebben az országban bizony éppen a nem diplomás emberek azok, akik minősítik a diplomás szakembereket. Ès mikor az ember nem is igazán magáról a diplomás és nem diplomás közötti viszonyról kérdez, akkor is már a szó láttán azt látja a szövegbe, hogy erről van szó. Majd ledegradálóan a szót teljesen más vizekre terelve minősíti a másikat, hogy ezzel is lehúzza, és alázza mert ő más. Gyógyszerész vagyok és gyógyszerész-közgazdász posztgraduális végzettséget szereztem. Nem néznek le a beosztottaim, sőt még gyakran betegségeikről is meghallgatom a sztorikat, hogy mi hogy volt milyen gyógyszert kaptak stb., pedig ez nem tartozik a munkához. Vagy pl. felhívnak hétvégén, hogy ez meg az történt, meg ezt meg azt írta az orvos és most rosszul lett, mit csináljanak? Ès igen, ilyenkor érdemben tudok tanácsot adni, ami segít, és általában hálásak az emberek akkor. De sajnos nagyon sok az olyan ember, aki csak azt látja, hogy megcsinálta a diplomát, amit bárki meg tudott volna csinálni, és amúgy tök hülye és nem érdemli meg a kiemelt fizut és további kiváltságokat, mert hát ugyanolyan, mint én , akinek nincs olyan diplomája, meg hát amit csinàl az nekem is menne, még sokkal jobban is.
2014. febr. 3. 23:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!