Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne nézhetném le azokat...

Miért ne nézhetném le azokat az embereket, akik semmit nem képesek elérni az életben?

Figyelt kérdés
Miért helyes, az ha egy olyan ember, aki még arra sem lépes, hogy azon a területen, ahol dolgozik szerezzen egy diplomát, vagy legalább valamilyen módon fejlődjön a saját területén, ezeknek az embereknek szabad lehúzni azt , aki törekszik és igyekszik fejlődni. De ha én, aki konkrétan 2 diplomával rendelkezem és jelenleg is tanulok munka mellett, bármit mondok, hogy nem jól csinálják, akkor már én lenézem őket, mert nincs diplomájuk, és nem ez a lényeg. Persze a hàtam mögott meg megy a sumákolás, hogy miért dupla a bérem és miért én mehetek ilyen meg olyan külföldi utakra, meg így meg úgy hülye... Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fejlődjön, előre lépjen. Ezt csak én látom így?

2014. febr. 2. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
Bocsánat, munka mellett tanulni. Van nem 1 ilyen ismerősöm, akinek ez sikerült.
2014. febr. 2. 17:21
 12/64 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod másnak milyen az élethelyzete, milyenek a körülményei. Igen, van akinek megoldás amit levázoltál, de nem az emberek 100%-ának.
2014. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, a többi ember hogy cseszi el az életét?

Örülj neki, ha Neked jó.

Nyilván van aki a lustasága miatt van ahol, más meg önhibáján kívül.

Szerintem meg az a hülye, aki diákhitelt vesz fel, pláne ha olyan szak mellett, amiből nem fog megélni - ilyen meg ma sok van.


Ha már a diplomáknál tartunk - lenézésnél figyelembe veszed, hogy az illető BME mérnök, vagy a Gyöngyösi Fősulin végzett valami kommunikáció-féleséget?

Aztán lehet, az utóbbi apu cégében milliókat keres, az előbbi meg a hitelét-lakhatását nyögve túlórázik egy sötét irodában.

2014. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
48%

Bátor ember aki felveszi a diákhitelt. Ennek a rendszernek az lenne a lényege, hogy amint végeztem a tanulmányokkal, találok egy olyan munkahelyet, ahol lehetőleg annyit fogok keresni, hogy a hitelt is tudjam fizetni, + a megélhetésemet is tudjam finanszírozni. A jelenlegi helyzetben ez nagyon nincs garantálva. Ha nem találok ilyen munkahelyet, akkor jelentős hátrányt kell ledolgoznom a csekély kis fizetésemből. Vagy kimegyek külföldre, de hogy őszinte legyek engem az motiválna a tanulásra, hogy itthon is meg tudjak élni.


A diplomásokat egyébként azért nézik le, mert sokan csak a papírral rendelkeznek, de tudás nincs mögötte. Ugyanúgy lehet egy diplomás ember is egy idióta, ahogy egy középiskolás okos. A diploma megszerzése első sorban a szorgalmon múlik. Természetesen vannak olyan irányzatok, ahol a szorgalom kevés, és tényleg ész kell hozzá.


A másik dolog pedig, hogy aki nincs diplomája, az is lehet el tudja végezni egyes helyeken, a diplomás munkáját. A diplomás csak azért van ott, mert neki diplomája van.

Példa.: Középiskolás tanárom mindig mondta, hogy neki van 2 vagy 3 diplomája. Nos az ő munkáját bárki, de tényleg bárki el tudná végezni.


Tehát adódik a kérdés, hogy ennyi diplomával miért középiskolás tanár. Gondolom te is valami cégnél, vagy gyárban dolgozol, ahol az irodisták és a vezető pozícióban levők munkáját megint csak bárki el tudja látni (általában).

2014. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
Mondjuk megnézném azt a középiskolát, ahol bárki tanít... Persze egy orvos munkáját is bárki el tudja végezni, ugyanúgy mint egy üzem vezetését. Végülis mit számít, hogy mit mivel keverünk, mg itt ott mennyi a nyomás meg az az 1-2 paraméter, bárki bármit tud csinálni. Csöppet sem komplexek ezek a dolgok.
2014. febr. 2. 18:56
 16/64 anonim ***** válasza:
68%
Még jó, hogy itt vagy nekünk Te!
2014. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
48%

"Természetesen vannak olyan irányzatok, ahol a szorgalom kevés, és tényleg ész kell hozzá."


"A másik dolog pedig, hogy aki nincs diplomája, az is lehet el tudja végezni EGYES HELYEKEN a diplomás munkáját."


Egek! És még mi nem tudunk szöveget értelmezni.


Orvosi diplomához természetesen kell tehetség, tudás, és pénz.

2014. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:

Egyébként egy középiskolai tanárnak nincs valami nehéz dolga. Megírja a tanmenetet, előre átnézi az anyagot, ír egy vázlatot ami alapján végig megy az anyagon, irat egy dolgozatot, amit a megoldókulcs alapján kijavít.

A munkája nehézségét inkább a fegyelmezés teheti ki, de ahhoz meg tehetség kel, nem tudás.

2014. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:
Mi értelme is a tanárképzésnek? Az az 5 éves egyetem, amely során valaki középiskolai tanárrá válik semmi tudást nem is ad. Láblógatás bulizás kb.. Nem nagy meló.
2014. febr. 2. 19:38
 20/64 anonim ***** válasza:

Milyen tanár?

Egy matematikatanár lényegében ugyanazt tanulja, mint egy bárhol máshol dolgozó matematikus.


Persze nekem is volt olyan tanárom, aki magyart-történelmet tanított, lényegében a könyvből olvasott fel mindent, ha kérdeztünk valamit magától szinte semmit sem tudott - fontos évszámokat sem.

Na az ő munkáját tényleg bárki el tudta volna végezni.

De egy kémiatanárét?

2014. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!