Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne nézhetném le azokat...

Miért ne nézhetném le azokat az embereket, akik semmit nem képesek elérni az életben?

Figyelt kérdés
Miért helyes, az ha egy olyan ember, aki még arra sem lépes, hogy azon a területen, ahol dolgozik szerezzen egy diplomát, vagy legalább valamilyen módon fejlődjön a saját területén, ezeknek az embereknek szabad lehúzni azt , aki törekszik és igyekszik fejlődni. De ha én, aki konkrétan 2 diplomával rendelkezem és jelenleg is tanulok munka mellett, bármit mondok, hogy nem jól csinálják, akkor már én lenézem őket, mert nincs diplomájuk, és nem ez a lényeg. Persze a hàtam mögott meg megy a sumákolás, hogy miért dupla a bérem és miért én mehetek ilyen meg olyan külföldi utakra, meg így meg úgy hülye... Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fejlődjön, előre lépjen. Ezt csak én látom így?

2014. febr. 2. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:
Ez szomorú. Leginkább olyan olvasók válaszára lettem volna kíváncsi, akik tapasztalnak hasonlót és elmesélnék ilyen esetben hogyan viselkednek. De ilyen válasz mindösszesen 1 db volt, talán a legelső. Köszönöm.
2014. febr. 3. 23:19
 32/64 anonim ***** válasza:
Talán ha tükörbe nézel,láthatsz egy igazi igénytelen bunkót!Egyébként talán még a nyolc általánost sem végezted el szerintem!
2014. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
Kérdező ez oké, hogy munka területén sokra vitted, ez szép dolog, biztosan sokat dolgoztál érte. De akkor most mesélj az érdelmi életedről. Komoly kapcsolat, család, gyerekek? :) Jól működik?
2014. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:
Igen köszi jól működik. Nyáron férjhz megyek életem szerelméhez, akivel 6 éve vagyunk boldog kapcsolatban.
2014. febr. 4. 14:39
 35/64 anonim válasza:
A 32-esnek viszint úgy sejtem van vagy 2 doktorija, mondjuk szerves kémiából és filozófiából, ezért igénytelen bunkóz le egy gyógyszerészt!!!! :))
2014. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim válasza:

Én értem a kérdezőt, sajnos.

Úgy látom nem a megfelelő válaszadókba sikerült belebotlani! :))

Az én munkahelyemen is tapasztalok hasonlókat. Leszögezem vannak kivételek, de divat utálni a diplomást, a főnököt, vagy bárkit, aki többre vitte. Ez a magyar mentalitás sajnos általános. A neked válaszolók nagy részére is ez jellemző, kár volt erre a kérdésre pazarolni az energiádat!

2014. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

Visszatérnék az első válaszokig - sajnos ma Magyarországon olyan sz.r a helyzet, hogy sok ember a saját szakterületén sem tud/ nem éri meg neki fejlődni, mert hiába csinál még egy OKJ-t, hiába diplomázik le, nem lesz se jobb munkája, se több fizetése.

Persze mondjuk egy mérnökasszisztensnek megéri gépészmérnöknek menni, de szociális asszisztens előrébb lesz szocmunkásként? Ha meg is szakad a munkában, akkor sem biztos, hogy sokra fogja vinni.

Na most közülük mindig lesz olyan aki azt hiszi, hogy a sikeresebb ember lenézi őket, ez abban az esetben még lényegében el is fogadható, ha az a bizonyos feljebb levő ember gyógyszerész - ami viszont sokaknak fáj, ha egy náluk alacsonyabb végzettségű, tanulatlanabb ember nézi semmibe őket. Ilyennel viszont gyógyszerészként is találkozhatsz - valószínűleg van olyan 8 általánost végzett "bömbis" kőgazdag ember, aki a legnagyobb professzorokkal is úgy viselkedik, mintha most rántotta volna elő a seggéből.


Az emberek úgyis megtalálják mit pusmogjanak a hátad mögött, ha nem ezen csámcsognának akkor a párkapcsolatod vagy az öltözködésed lenne a téma.

2014. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:
Igen, sajna sok ilyen van. Csak így fiatalon nehéz még ezt kezelni, mikor bekerülsz egy olyan közegbe, ahol ezzel gyakran szembesülsz. Az ember nem tud ezen olyan könnyen túllépni. Mindenki másképp kezeli ezt, ahogy elnézem a főnökeim, kollégáim. Ők tőlem már sokkal tapasztaltabbak, és gyakorlatilag ezekkel az emberekkel azon kívül, hogy kiadják a munkát egy szót sem beszélnek. Azt hondoltam,létezik finomabb megoldás, de leht nem. Köszi a választ.
2014. febr. 4. 19:18
 39/64 anonim ***** válasza:
54%

Mi a kérdésed, mert annyiféle szart összehordtál ide, hogy nagyot tátottam, amikor megláttam, hogy doktorid van...


Amúgy gyógyszerészhallgató vagyok, és kicsit egoistának tűnsz.

2014. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
A kérdés hallgatói nyelvre fordítva az lenne: Mondjuk nem tudom hanyad éves vagy. Tegyük fel negyed és akkor már túl vagy anat, élettan, neurobiosz, mikrobiosz, immun és hasonló szépséges tárgyakon. Kellőképpen megszenvedtél a kis diplomádért. Ès akkor azt mondja neked tegyük fel egy emberke, aki mondjuk bolti eladó, vagy semmilyen kom8lyabb tudást nem igénylő munkát végez, hogy amúgy semmi amit te véhezel, mert azt hát ő is meg tudná csinálni mèg jobban is mint te. Meg amúgy is mi értelme egyetemre járni. Bárki el tudja végezni egy diplomás munkáját. Mit kezdesz egy ilyen emberrel? Tegyük fel ilyenekkel vagy körülvéve, napi 8 órában.
2014. febr. 9. 22:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!