Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne nézhetném le azokat...

Miért ne nézhetném le azokat az embereket, akik semmit nem képesek elérni az életben?

Figyelt kérdés
Miért helyes, az ha egy olyan ember, aki még arra sem lépes, hogy azon a területen, ahol dolgozik szerezzen egy diplomát, vagy legalább valamilyen módon fejlődjön a saját területén, ezeknek az embereknek szabad lehúzni azt , aki törekszik és igyekszik fejlődni. De ha én, aki konkrétan 2 diplomával rendelkezem és jelenleg is tanulok munka mellett, bármit mondok, hogy nem jól csinálják, akkor már én lenézem őket, mert nincs diplomájuk, és nem ez a lényeg. Persze a hàtam mögott meg megy a sumákolás, hogy miért dupla a bérem és miért én mehetek ilyen meg olyan külföldi utakra, meg így meg úgy hülye... Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fejlődjön, előre lépjen. Ezt csak én látom így?

2014. febr. 2. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 A kérdező kommentje:
Az ilyen te fajtádat be se hívom interjúra... Jobb helyeken elvárás a szakképzettség megléte. Egyszerűen használhatatlan az az ember, akinek nincs meg az alaptudása.. Nem fogja elsajátítani 2 hét alatt, azt amit az egyetemen5 év alatt vernek az ember fejébe.. Ezt te sem gondolhatod komolyan.
2016. dec. 9. 23:25
 62/64 anonim válasza:
Pedig így történt... k+f-ben voltam fejlesztő-mérnök, dolgoztam külföldön, még szakmai publikációm is van. Családi okok miatt kényszerültem dolgozni menni, de a tapasztalatom miatt felvettek papírok nélkül is. Nem gondolnám, hogy kontár lennék, de attól te még egy önelégült, arrogáns papírgyűjtő vagy, mélyen középszerű!
2016. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim válasza:

Szerintem azért ne nézz le senkit, mert az úgy jön le, hogy felsőbbrendűnek érzed magad. Ez miatt nézhetnek felfújt hólyagnak, de szerintem nem éri meg, hogy erősítsd a sztereotípiát, hogy a diplomások nagyképűek. Ha kedves vagy, és nem leereszkedő -még azokkal is, akik rosszat mondanak rólad a hátad mögött -az jobb képet fest rólad, jobban is cukkolja azokat, akik olyanok, amilyenek.

Értelmes, sikeres lány vagy, legyél példaértékű, hogy megéri az embernek fejlesztenie magát! Van, aki ezt nem fogja sem megérteni, sem értékelni, de ez van, vannak ilyenek mindenhol!

A szerénység erény, ha elfogadod, hogy sohasem leszel tökéletes, és hajtasz azért, hogy többet tudj, nem fog a környezeted negatív lenni veled!

Ezen én is keresztülmentem néhány éve, már így utólag látom, hogy tényleg voltak nagyképű kijelentéseim, mert nagyon jó vagyok a szakterületemen. Ma már máshogy gondolkodom, de felteszem, neked is kezdetben voltak ilyen problámid!

Nyilván 3 év alatt esetleg már átlátod, hogy friss diplomásként sokszor az ember nem a legjobban közelíti meg a dolgokat!

2017. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim válasza:
Szia, azóta sem államvizsgáztam le, de már manager vagyok, pusztán egy érettségi felmutatásával! Ennyit a papírgyűjtésről... Sok szerencsét, a tehetség a papírokon túltesz...
2017. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!