Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha van egy...

Miért van az, hogy ha van egy kérdés, hogy elfelejtették a kérdező születésnapját/névnapját/évfordulót, és kifejti, hogy ez neki rosszul esik, akkor jön a lehurrogás?

Figyelt kérdés

Tényleg, miért? Már vagy egy tucat ilyen kérdést láttam, és sosem értem. Legutóbb egy olyan volt, hogy a kérdező férje sorozatosan nem köszönti fel őt a névnapján, a másiknál meg az, hogy a születésnapokra sem emlékszik, egy egész réginél meg még az évforduló is kiesett a pasasnál.

Ilyenkor jönnek a lehurrogások százával, hogy mit akar a kérdező, a legtöbben még a saját születésnapjukra sem emlékeznek, és hogy mit akar ilyen jelentéktelen dolgokkal, ez nem divat már. Hát nem tudom. Csak szerintem normális, ha valakit felköszöntenek? Oké, mi sem vagyunk milliomosok a férjemmel, sokat dolgozunk, de mindig szakítunk pénzt és időt arra, hogy meglepjük a másikat a neves alkalmakkor. Nem kell nagy felhajtás, meg több tízezres ajándékok, sőt, de egy köszöntés azért belefér a mindennapokba, meg egy kis kiszakadás. Nem utolsó sorban, jó látni, milyen jólesik a másiknak, hogy gondolunk rá. Vagy komolyan én gondolkodok ennyire hülyén? Mi van az emberekkel? Ennyire besavanyodtak a hétköznapokba, meg ennyire eligénytelenedtek? Nem csodálom, hogy annyi a válás...

A lényeg, hogy nem hinném, hogy annyira nehéz lenne 4-5 fontosabb dátumot észben tartani évente. Nem arról van szó, hogy tudjuk minden rokon és ismerős telefonszámát kívülről...



2014. febr. 18. 12:18
 1/6 A kérdező kommentje:
És nem akkor van gond, amikor valakinek véletlen kimegy a fejéből valami ilyesmi, mert mondjuk akkor éppen rengeteg a dolga, vagy válságban van, nem ez a baj.
2014. febr. 18. 12:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert ennek a vadidegen GYIK-es társaságnak nem sok köze lehet pl. egy -vadidegen által- elfelejtett családi eseményhez!

Ha nem vetted volna észre ennek az oldalnak -elsősorban- nem az a feladata, hogy lelki tanácsokat, simogató biztatásokat adjon olyanoknak akik nem tudják rendbe tenni a privát dolgaikat! Arra van még az interneten több száz oldal!

2014. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kellenek simogató biztatások, de attól még bárkinek megvan a joga, hogy megkérdezze, hogy ilyenkor hogy van ez másnál, mit tehetne, normális-e ez... egy-egy normálisabb ember meg még vadidegeneknek sem bunkózik. Bár ez egy anonim oldal, lehet ezért ennyi itt a nagykutya.
2014. febr. 18. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak én érzem azt, hogy ostoba dolog naptári naphoz kötni, hogy néha meglepjük valamivel azt akit szeretünk és borzasztóan erőltetett PONT AKKOR csak azért mert PONT AKKOR VAN?

Én például nem akarom ünnepelni a születésnapom (és a többi "ünnepet" sem), mégis nem hajlandó ezt a nővérem felfogni és gyakorlatilag idén is "erőszakkal" felköszöntött aznap. Tudja jól, hogy ki nem állhatom az egész hülyeséget, erre felhív aznap reggel hétkor (szóval Ő keltett), hogy boldog születésnapot. És nem, nem kell meghatódni, mert tisztában van vele, hogy ezt utálom. Szóval erre varrj gombot. :D


Annyit akartam ebből kihozni, hogy akár házas az ember, akár nem, BÁRMIKOR meg lehet valamivel lepni a társát/családtagját, nem kell ostoba alkalmakhoz kötni, mert úgy hülyeség az egész, ahogy van.

2014. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ebben egyetértek maximálisan. Nálunk minden nap ünnepnap, mi így érezzük. :) Teljesen átlagos napokon is meglepjük egymást apróságokkal, vagy csak simán odafigyelünk a másikra. Én is pont azt akartam kihozni a dologból, hogy nem kell hatalmas felhajtás, nem kell meglepetésbuli, na attól én rosszul lennék... de azért nem olyan rossz az, ha hozzád bújik a párod, és felköszönt téged... :D

Ettől függetlenül ez olyan, mint a Valentin-nap. Nem csak aznap kell szeretni a másikat. De akik igazán szeretik egymást, azoknak nem rossz, hogy van egy időpont, amikor azt mondhatják, hogy most megtehetik, hogy elmennek egy jót enni/elmennek moziba.

2014. febr. 18. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem unneplunk nevnapot. Csak mert valakik kitalaltak, hogy melyik nap mely nev unnepe legyen? Felesleges.
2014. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!